ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

ارز دیجیتال لونا چیست؟

Luna

شاید تا کنون اصطلاح ارز دیجیتال لونا را شنیده باشید. اگر می‌خواهید اطلاعات بسیار مفید و کاملی در مورد این ارز دیجیتال محبوب به دست آورید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد ارز دیجیتال LUNA صحبت کنیم. پس با ابزار ترید همراه باشید

ارز دیجیتال لونا یا ترا چیست؟

Terra (LUNA) یک ارز دیجیتال است که قیمت چندین استیبل کوین خصوصی را متعادل و تثبیت می‌کند. ذکر این نکته ضروری است که لونا یک استیبل کوین نیست، اما یک عنصر کلیدی تثبیت کننده بسیاری از استیبل کوین‌های صادر شده توسط Terra form Labs، یک شرکت پرداخت دیجیتال کره جنوبی است.

ارز دیجیتال لونا یا ترا چیست؟

صحبت در مورد ارز دیجیتال بومی محبوب دنیا، بدون صحبت در مورد آن در زمینه استیبل کوین‌ها سخت است. بنابراین، اگر کنجکاو هستید که بدانید لونا چگونه ارز را در اکوسیستم به صورت خودکار مدیریت می‌کند، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ارز دیجیتال لونا (LUNA) چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال لونا مانند سایر ارزهای دیجیتال کار می‌کند. این ارز بر روی بلاک چین Terra صادر می‌شود، جایی که چندین تأیید‌کننده با یکدیگر کار می‌کنند تا تراکنش‌ها را به صورت غیرمتمرکز تأیید و ارسال کنند. از آنجایی که LUNA ارز رمزنگاری شده بومی شبکه Terra است، دارندگان از آن برای واگذاری یا تضمین اعتبار استفاده می‌کنند.

اگر اعتبارسنجی، برای تبدیل شدن به تولیدکننده بلوک بعدی انتخاب شود، اعتبارسنجی و نمایندگان هزینه محاسبه و کارمزد ثبات مربوط به هر تراکنش LUNA را دریافت خواهد کرد. برخی از دارندگان نیز ممکن است با شرکت‌کنندگان صادقانه در نرخ ارز اوراکل، جوایز ویژه‌ای را کسب کنند.

هدفی که Terra را منحصر به فرد می‌کند این است که شبکه‌ای بیش از یک وسیله مبادله ارزهای دیجیتال باشد.

در واقع، این ارز دیجیتال اساساً به عنوان یک وسیله مبادله در نظر گرفته نشده است زیرا آزمایشگاه Terraform قبلاً این نوع دارایی را به نام استیبل کوین ایجاد و منتشر نموده است.

چگونه LUNA به تثبیت استیبل کوین‌ها کمک می‌کند؟

آزمایشگاه Terraform چندین استیبل کوین منتشر کرده است که هر کدام به وون کره (KRT)، توگریک مغولی (MNT)، دلار آمریکا (UST) و یورو (EUT) متصل شده‌اند.

این همه چیز نیست، زیرا ترا همچنین یک استیبل کوین با SDR از صندوق بین المللی پول، مخفف حقوق برداشت ویژه، راه‌اندازی کرده است.

چگونه LUNA به تثبیت استیبل کوین‌ها کمک می‌کند؟

اما با وجود پنج نوع استیبل کوین، آیا آزمایشگاه Terraform دارای یک حجم عظیم نقدینگی برای پشتیبانی از این استیبل کوین‌ها است؟

پاسخ به این سوال منفی است. زیربنای این استیبل کوین‌ها دو نیروی قدرتمند در شبکه، الگوریتم Terra و انگیزه اقتصادی است.

LUNA را با استیبل کوین مبادله کنید

ارز دیجیتال لونا را می‌توان با چندین ارز دیگر مبادله کرد. زمانی که برای اولین بار از طریق فرآیند عرضه اولیه ارز (ICO) در دسترس عموم قرار گرفت، قیمت 0.8 دلار بود. قیمت این ارز می‌تواند مانند سایر ارزهای دیجیتال در نوسان باشد و گروهی از اوراکل‌ها قیمت LUNA در برابر دلار آمریکا و همچنین قیمت دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای مرتبط را گزارش می‌دهند.

این داده‌های مبادله بسیار مهم است و تعیین می‌کند که چه تعداد UST یا سایر استیبل کوین‌ها در هر واحد LUNA ضرب شود.

هنگامی که LUNA با یکی از پنج استیبل کوین مبادله می‌شود، بخشی از آن سوزانده می‌شود و بقیه در خزانه سپرده می‌شود، جایی که LUNA برای توسعه بیشتر در شبکه و اکوسیستم خودش، دوباره مورد سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.

افزایش عرضه استیبل کوین‌ها منجر به کاهش ارزش آنها می‌شود. این یک راه عالی برای بررسی قیمت استیبل کوین‌ها در هنگام انحراف از نرخ ارز هدف است.

نمونه‌ای از تثبیت یک استیبل کوین با LUNA

فرض کنید استیبل کوین UST در حال حاضر 1.05 دلار است که 5 درصد بالاتر از هدف آن است. دارندگان LUNA می‌توانند از فرصت آربیتراژ برای کسب 5 درصد سود استفاده کنند. شما می‌توانید LUNA را با UST از طریق سیستم معاملات داخلی Terra مبادله کنید و سپس UST را در بازار آزاد 5% بیشتر از LUNA بفروشید.

نمونه ای از تثبیت یک استیبل کوین با LUNA

از سوی دیگر، اگر استیبل کوین کمتر از مقدار هدف باشد، دارندگان استیبل کوین می‌توانند آن را از طریق صرافی با ارز دیجیتال لونا مبادله کنند و سپس LUNA را در بازار آزاد برای استیبل کوین‌های بیشتر بفروشند و قیمت استیبل کوین را افزایش دهند.

چه چیزی باعث افزایش قیمت لونا در دراز مدت خواهد شد؟

دارندگان ارز دیجیتال لونا و دارندگان استیبل کوین Terra، می‌توانند در هر زمانی رمزارزها را معامله کنند، اما با هر معامله، توکن‌های LUNA سوزانده می‌شوند یا برای همیشه برداشت می‌شوند. تعادل اقتصاد باعث نادر شدن LUNA می‌شود.

با افزایش فعالیت کلی در شبکه بلاک چین Terra، قیمت LUNA در طول زمان افزایش خواهد یافت. شما می‌توانید این افزایش ارزش را به عنوان انگیزه‌ای برای دارندگان LUNA برای معامله با نوسانات کوتاه مدت LUNA ببینید. LUNA ثبات خود را قربانی می‌کند تا به استیبل کوین‌های موجود اجازه دهد تا پایدار بمانند.

لونا چه کار دیگری می‌تواند بکند؟

مانند هر ارز دیجیتال مدرن امروزی، ارز دیجیتال لونا می‌تواند برای رای دادن و پیشنهاد طرح‌های بهبود در یک سیستم مدیریت غیرمتمرکز استفاده شود.

به عنوان مثال، هرگاه فرد یا گروهی از سرمایه‌گذاران LUNA، بخواهند نرخ توکن سوزی LUNA یا حتی نرخ تورم (Block Reward Rate) ارز LUNA را تغییر دهند، باید LUNA پرداخت نماید.

رای‌دهندگان همچنین برای قبول یا رد، یک پیشنهاد در LUNA هزینه می‌کنند. پرداخت در لونا کوین در خزانه داری انجام می‌شود. اگر رای دهندگان به طور دموکراتیک طرح و بودجه را تایید کنند، یک قرارداد هوشمند با مبلغ پیشنهادی بر اساس لونا کوین، به پیشنهاد دهنده منتقل می‌شود.

شبکه Terra تاکنون چقدر محبوب است؟

از آنجایی که ارزش ارز دیجیتال لونا با ارزش شبکه Terra متناسب است، بررسی تقاضا برای استیبل کوین‌های Terra در طول زمان مهم است. به نظر می‌رسد نمودار قیمت تاریخی نشان‌دهنده افزایش فعالیت شبکه Terra باشد.

در آگوست 2021، پس از سقوط در ماه می 2021 در بازار ارزهای دیجیتال، قیمت LUNA بیش از 400 درصد افزایش یافت. قیمت در این مدت نسبت به نسخه اول 4250 درصد افزایش یافته است.

شبکه Terra تاکنون چقدر محبوب است؟

انفجار ناگهانی محبوبیت یک واقعیت اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسید. در کره جنوبی و در سراسر آسیای شرقی، استیبل کوین‌های Terra نه تنها به عنوان ابزاری توسط معامله‌گران ارزهای دیجیتال، بلکه به عنوان پول واقعی نیز استفاده می‌شود.

پلتفرم‌هایی مانند Chai و PaywithTerra میلیون‌ها کاربر دارند. TerraKRW و TerraMNT با استفاده از وون کره‌ای و توگریک مغولی در تجارت روزانه اقتصادهای منطقه ادغام شده‌اند.

در مورد علاقه روزافزون به LUNA، به عنوان یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز، Terra فعالانه درهای جدیدی را برای گسترش شبکه خود باز کرده است.

آینده لونا به کجا ختم می‌شود؟

آینده برای ارز دیجیتال لونا روشن به نظر می‌رسد. Luna یک کلمه لاتین به معنای ماه است، در حالی که Terra یک کلمه لاتین به معنای زمین است. مانند ماه که به دور زمین می‌چرخد، LUNA به عنوان یک همراه برای استیبل کوین‌های زمین که برای تراکنش‌های راحت استفاده می‌شود عمل می‌کند.

به طور کلی، به دلیل سقوط استیبل کوین UST، نمی‌توان آینده LUNA را با دقت کامل پیش‌بینی کرد. پیش از این، LUNA خانه برخی از پروژه‌های بسیار محبوب Defi بود. علاوه بر این، نمی‌توان ترا از زنجیره هوشمند Binance سبقت گرفت و به دومین پلتفرم محبوب Defi تبدیل شد.

با این حال، آینده را نمی‌توان بر اساس رویدادهای گذشته پیش‌بینی کرد. موفقیت Terra و LUNA به عملکرد شبکه جدید و تلاش برای بازیابی اعتماد سرمایه‌گذار بستگی دارد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال لونا چیست؟

این یک ارز دیجیتال است که به تثبیت و تعادل قیمت استیبل کوین‌های مختلف کمک می‌کند. در حالی که لونا خود یک استیبل کوین در نظر گرفته نمی‌شود، اما دارای ویژگی‌هایی است که به تثبیت این استیبل کوین‌ها تا حد امکان کمک می‌کند.

ارز دیجیتال لونا (LUNA) چگونه کار می‌کند؟

مانند سایر ارزهای رمزپایه شناخته شده و قابل اعتماد، ارز دیجیتال لونا بر روی یک بلاک چین بومی اجرا می‌شود. این پروژه با استفاده از مجموعه ای از اعتبار سنجی‌ها، فرآیند اعتبارسنجی را به صورت غیرمتمرکز انجام می‌دهد.

تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *