ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

دوج کوین چیست؟

معرفی دوج کوین

دوج کوین یک ارز تقلیدی است که در سال 2013 ایجاد شد. Dogecoin، که یک سگ ژاپنی شیبا اینو را به عنوان طلسم خود دارد، به یک شوخی اینترنتی اشاره دارد که در سال 2010 ظاهر شد. جکسون پالمر، مدیر خط تولید در ادوبی، و بیلی مارکوس، مهندس نرم افزار در IBM، می‌گویند که بدون فکر زیاد Dogecoin را ایجاد کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ابزار ترید همراه باشید

معرفی دوج کوین

پس از بیت کوین و اتریوم، ارزهای دیجیتال جدید همچنان در دستور کار جهان قرار دارند. یکی از آنها Dogecoin است که در 13 آوریل 20 درصد افزایش یافت.

آیا دوج کوین حبابی است که به زودی می‌ترکد؟ یا این یک ارز مجازی است که مانند بیت کوین، دنیای پول‌های رمزنگاری شده را رهبری می‌کند؟

خلاصه ای از ارز دیجیتال دوج کوین

نام ارز:دوج کوین (Doge coin)
نام اختصاری:دوج (Doge)
وب‌سایت رسمی دوج کوین:dogecoin.com
بلاک چین ارز:BNB Smart Chain (BEP20)
کنتراکت ارز (Contracts):0xba2ae424d960c26247dd6c32edc70b295c744c43
مدل اجماع شبکه:اجماع بر اساس الگوریتم اثبات کار (POW)
وایت پیپر ارز:لینک وایت پیپر
منبع اطلاعات: وب‌سایت کوین مارکت کپ

12 برابر افزایش ارزش در چهار ماه

Dogecoin که در 13 آوریل در مقایسه با ارزهای مجازی مانند بیت کوین و اتریوم نزدیک به 20 درصد ارزش داشت، با قیمت 0.072 دلار تغییر کرد. این قیمت به معنای 12 برابر قیمت 0.0057 دلار در 31 دسامبر 2020 است. در این مدت سود ارزشی ارز مجازی مورد نظر معادل 1163 درصد است.

دوج کوین چیست؟

بیت کوین از ابتدای سال، 104 درصد و اتریوم 193 درصد رشد کرده است. هر دوی این ارزهای مجازی در مقایسه با اوراق قرضه یا طلا در سال جاری افزایش قابل توجهی داشته اند، اما نتوانسته اند از نظر نسبت با عملکرد دوج کوین برابری کنند.

ساکرامنتو کینگز، یکی از تیم‌های NBA، اولین باشگاهی خواهد بود که به بازیکنان خود پول بیت کوین می‌دهد.

علت رشد سریع دوج کوین چیست؟

اول از همه، دوج کوین ارزش بازار بسیار کمتری نسبت به بیت کوین یا اتریوم دارد.

در صرافی ارز دیجیتال CoinMarketCap.com، دوج کوین به عنوان هفدهمین ارز مجازی بزرگ رتبه بندی می‌شود. ارزش بازار این ارز دیجیتال 9.2 میلیارد دلار است. این رقم در بیت کوین به 1 تریلیون و 122 میلیارد دلار و در اتریوم به 247.27 میلیارد دلار رسیده است.

برای کریپتوهایی با ارزش بازار بزرگ دشوارتر است که به سرعت یک ارز دیجیتال کوچک مانند Dogecoin رشد کنند. این را حجم مبادلات نیز تایید می‌کند. بر اساس داده‌های CoinMarketCap.com، در 24 ساعت گذشته (13 آوریل)، 4.6 درصد از ارزش بازار بیت کوین معامله شده است، در حالی که این نرخ در Dogecoin به 35 درصد می‌رسد.

علت رشد سریع دوج کوین

یکی دیگر از دلایل رشد سریع DOGECOIN ، تقاضای بالا و همچنین عرضه متفاوت است. Dogecoin به طور دائم سالانه 5 میلیارد ارز دیجیتال منتشر می‌کند. این به معنای محدودیت عرضه تورمی است.

از سوی دیگر، بیت کوین که بیش از 21 میلیون بیت کوین طراحی شده است، ساختار عرضه تورمی دارد.

دلیل نهایی عملکرد “فوق العاده” Dogecoin این است که بیشتر ارز مجازی در دست یک گروه است. طبق اخبار وال استریت ژورنال در 17 فوریه، 28 درصد از کل عرضه دوج کوین در دست یک نفر است.

ایلان ماسک: داشتن بیت کوین بهتر از داشتن پول نقد است.

اثر ایلان ماسک بر پیشرفت دوج کوین؟

به افرادی که قصد سرمایه گذاری در Dogecoin را دارند توصیه می‌شود که فقط این رمزارز را خریداری نکنند و سبدهای خود را با سایر ارزهای مجازی متنوع کنند.

این امر به این دلیل است که نوسانات صعودی نیز در حال تبدیل شدن به یک ریسک نزولی شدید است.

ایلان ماسک یکی از عواملی است که موجب شد ارزش Dogecoin سر به فلک بکشد. ماسک گاهی اوقات دوج کوین را در حساب رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارد.

تاثیر ایلان ماسک در رشد دوج کوین

این واقعیت که صرافی ارز مجازی Coinbase به عموم ارائه می‌شود، انتظار می‌رود مانند همه ارزهای مجازی روی Dogecoin تأثیر مثبت بگذارد.

چرا قیمت دوج افزایش می یابد؟

Dogecoin (DOGE)  که به عنوان نوعی «میم توکن» (نماد تقلید) منتشر شد، قیمت خود را با افزایش نزدیک به 45 درصد در 24 ساعت به 0.013 دلار افزایش داد. ارزش بازار DOGE از 1.4 میلیارد دلار فراتر رفت، در حالی که حجم معاملات روزانه آن به 1.3 میلیارد دلار رسید. یکی از عوامل افزایش DOGE، توسعه DeFi است که توسط میم کوین (سکه تقلید) تجربه شده است.

 renDOGE، نسخه توکن شده DOGE، شروع به معامله در شبکه اتریوم برای کاربران مالی غیرمتمرکز کرده است.

جامعه SatoshiStreetBets Reddit موضعی مشابه برای دوج کوین به GameStop (GME) اتخاذ می‌کند. این جنبش، که می‌توان آن را «پمپ» نامید، زمانی آغاز شد که مردم به حمایت از DOGE فراخوانده شدند. مشخص است که Dogecoin ، که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گهگاه از آن سخن گفته، جهش‌های قابل توجهی را با این پشتیبانی‌ها تجربه کرده است.

چرا DOGECOIN افزایش می یابد؟

‌‌چگونه دوج کوین بخریم؟

برای خرید دوج کوین ، باید در مبادلات ارزهای دیجیتال داخلی مانند Paribu یا Koinim شرکت کنید. اکثر کسانی که از این پول استفاده می‌کنند از طریق Paribu تراکنش می‌کنند. ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از تایید حساب خود با اطلاعات هویتی خود، می‌توانید وارد تراکنش‌های سرمایه گذاری شوید. می‌توانید با EFT، انتقال سیمی یا پاپارا به حساب خود پول واریز کنید و با پول موجود در حساب خود می‌توانید Dogecoin دریافت کنید.

هنگام واریز پول به حساب Paribu باید به نکاتی توجه کرد. به عنوان مثال، شما فقط باید از طریق انتقال سیمی، EFT یا پاپارا به حساب شخصی خود پول واریز کنید. علاوه بر این، باید از حساب‌های فردی، تقاضایی و لیر ترکیه که از طرف خود باز کرده اید، ارسال کنید.

همچنین ارسال از حساب‌های متعلق به شخص دیگری در Paribu مجاز نیست. از آنجایی که امکان تایید اطلاعات فرستنده هنگام ارسال از طریق خودپرداز وجود ندارد، پذیرش شما قابل ارسال نیست. مبلغی که ارسال می‌کنید فوراً در حساب شما در Paribu منعکس می‌شود. پس از انجام مراحل، مهم است که کد ارسال شده برای شما را در قسمت توضیحات بنویسید.

باید توضیح داده شود در غیر این صورت کارمزد تراکنش حواله‌ها از پولی که ارسال می‌کنید کسر می‌شود و به شما برگردانده می‌شود.

تکنولوژی DOGE

از آنجایی که هدف دوج کوین(DOGE)  نوآوری در فناوری بلاک چین نیست، انتقال آن از طریق شبکه بلاک چین ایجاد شده توسط ارز دیجیتال Litecoin انجام می‌شود. به‌روزرسانی‌های شبکه لایت کوین برای شبکه دوج کوین (DOGE) نیز اعمال می‌شود.

زمانی که برای اولین بار ظاهر شد، برای استخراج هر بلوک برای سرمایه گذاری در DOGE یک پاداش تصادفی به کاربر داده شد، اما بعداً این پاداش به ثابت تبدیل شد.

تکنولوژی DOGE

DOGE چه تفاوتی با سایر ارزهای دیجیتال دارد؟

مهمترین ویژگی که دوج کوین (DOGE) را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند تورم زا بودن آن است نه کاهش تورم. هیچ محدودیتی برای Dogecoin (DOGE) در گردش وجود ندارد. وقتی بیت کوین و ارزهای مشابه به حد مجاز رسید، ادامه استخراج پس از مدتی سودی نخواهد داشت. به همین دلیل، Dogecoin (DOGE) از نظر معاملات بلندمدت نیز سودمند است.

سوالات متداول

دوج کوین چیست؟

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که به‌عنوان یک طنز و شوخی شروع به کار کرد و نام و لوگوی خود را از یک الگوی رفتاری سگ شیبا اینو گرفته شده است.

Dogecoin در چه مواردی استفاده می‌شود؟

دوج کوین بعنوان یک سیستم پاداش‌دهی در شبکه‌های اجتماعی ردیت (Reddit) و توییتر (Twitter) به منظور هدیه به کاربرانی که پست‌هایی متفاوت، جذاب و محبوب منتشر می‌کنند، استفاده می‌شود.

تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *