اخبار منتخب

اخبار ارزهای دیجیتال

معرفی کسب و کار‌ها

بنر تبلیغاتی جمهوری هنر بنر تبلیغاتی جمهوری هنر بنر تبلیغاتی جمهوری هنر
ADVERTISEMENT

تحلیل ارزهای دیجیتال

تحلیل فارکس

اخبار بین الملل

بنر تبلیغاتی جمهوری هنر بنر تبلیغاتی جمهوری هنر بنر تبلیغاتی جمهوری هنر
ADVERTISEMENT

اخبار استخراج

اخبار NFT

اخبار صرافی‌ها

آخرین خبرها

جمهوری هنر جمهوری هنر جمهوری هنر
ADVERTISEMENT

اخبار ارزهای دیجیتال

چرا اخبار ارزهای دیجیتال؟

بازار ارزهای دیجیتال، سهام و یا هر بازار مالی دیگری تحت‌تاثیر اخبار قرار می‌گیرند و این اتفاق و تاثیر آن غیر قابل انکار است؛ خبرهای مهم در حوزه های محتلفی همچون اقتصاد، سیاست یا روابط کشورها، این توانایی را دارد که موجی جدید از احساسات و شور و اشتیاق در سرمایه‌گذاران ایجاد نماید و روند اصلی بازار را تغییر دهد. بارها دیده‌ایم که بازار به اخبار که با مفهومی همچون ممنوعیت، پذیرش و مانند آن سر و کار داشته‌اند، واکنش عجیبی نشان داده است و نوسان‌های پیش‌بینی‌نشده در آن رخ داده است.

چه اخباری در بازار مهم هستند؟

اگر بخواهیم به شکل کلی به این مسئله نگاه کنیم باید بگوییم که تمامی خبرها در وهله خود، مهم هستند حتی اگر در نگاه اول این‌چنین به نظر نیاید؛ اخبار به شکل مستقیم یا غیرمستقیم یک ارز یا سهام خاص را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند به همین علت است که بخش مهمی از بازارهای مالی را اخبار مربوط به آن تشکیل داده است.

دسته‌بندی اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار ارزهای دیجیتال​ که معمولا در انواع مختلفی منتشر می‌شوند؛ هر کدام به یک روشی به سرمایه‌گذاران و تریدرها این حوزه کمک می‌کند. اخبار اقتصادی موثر بر بازار معمولا عمومیت بیشتری را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد اما اخباری که مربوط به پیشرفت یا پس‌رفت، یک ارز خاص و اکوسیستم آن است ممکن است که تنها آن را تحت‌تاثیر قرار دهد. به این ترتیب هر خبر از یک نظر اهمیت دارد و به شکل مستقیم یا غیرمستقیم در بازار دخالت دارد.

اخبار ارزهای دیجیتال​ چه موارد پر اهمیتی دارند؟

اخبار اقتصادی مانند تورم در آمریکا و مانند آن

طبق داده‌های منتشر شده در ماه ژانویه، شاخص قیمت مصرف کننده، 0.5 درصد افزایش پیدا کرد که طبق پیش بینی اقتصاددانان بود اما تورم سالانه بسیار بیشتر از حد انتظار بود و تقریبا برابر با 6.4 درصد گزارش شد. پیش از آن انتظار میرفت که این عدد با 6.2 درصد اعلام شود. با توجه به این داده‌ها، انتظار می‌رود که فدرال رزرو در جلسه‌های بعدی، بار دیگه نرخ بهره رو افزایش دهد که این اتفاق سبب می‌شود تا قیمت ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین کاهش یابد.

تغییرات اساسی در شبکه ارزهای دیجیتال

دنیای بلاک چین یکی از تحول های بزرگ عالم بشریت است که تاکنون هم نوعی نداشته است و این انقلاب بزرگ به قطع یقین دارای ایرادات و فضاهای نا معلوم و کشف نشده است؛ پس تغییرات در بخش کوچکی از آن که ارزهای دیجیتال هستند دور از انتظار نیست. اما نکته مهم و قابل تامل آن تاثیر فراوان تغییرات در ساختار شبکه‌ها و نوسان قیمت ارزهای آن است که حتما باید به آن توجه کنید.

اخبار مربوط به استخراج بیت کوین و هش ریت آن

بیت کوین به عنوان یکی از پیشتازان بازار و به نقلی پادشاه بازار ارزهای دیجیتال، یکی از مهمترین عامل برای تغییر روند بازار است که از عوامل زیادی تبعیت می‌کند که از میان آنها سختی شبکه و هش ریت در مباحث تخصصی استخراج آن دارای اهمیت بالایی است.

پذیرش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط یک کشور یا شرکت خاص

همانگونه که می‌دانید میزان مقبولیت ارزهای دیجیتال و افزایش حجم نقدینگی بازار آن به دلیل محدودیت ارزهایی همچون بیت کوین، سبب افزایش قیمت آن می‌شود و افراد زیادی را به این بازار مالی دعوت می‌کند.

البته توجه کنید منظور ما این نیست که اخبار دیگر مهم نیستند. مواردی که در بالا گفته شد معمولا توسط وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های زیادی پوشش داده می‌شوند و جای ثابتی در اخبار ارزهای دیجیتال دارند.

دسته‌بندی اخبار

به صورت کلی می‌توان گفت همه اخبار مهم هستند حتی اگر در ظاهر این‌چنین نباشد. اخبار به صورت مستقیم یا غیرمستقیم یک ارز خاص را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند به همین دلیل بخش مهمی از بازار را اخبار آن تشکیل می‌دهند. تعدادی از مهم‌ترین اخبار به صورت روبه رو هستند:

اخبار بین الملل و ایران

ویژگی های بهترین سایت های خبری رمزارزها

قبل از آنکه به معرفی سایت‌های خبری بپردازیم نیاز است که بدانیم این سایت‌ها چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند. مهم‌ترین ویژگی سایت‌های ارز دیجیتال به‌روز بودن اخبار (به تاریخ انتشار خبر دقت کنید) و صحت اطلاعات است. در بسیاری از معامله‌ها سرعت تجزیه و تحلیل داده‌ها و در نتیجه تصمیم گیری بر میزان سود دهی تاثیرگذار است. بنابراین، بهتر است که به اخبار به روز در سایت های خبری معتبر استناد کنید. از طرفی یافتن اطلاعات مفید و درست در مدیا با وجود خبرگزاری های زرد کار دشواری خواهد بود. بنابراین، نیاز است از منابع خبری معتبر استفاده کنیم.

معرفی 10 سایت در حوزه اخبار ارزهای دیجیتال

در این بخش سایت‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که از بهترین و معتبرترین منابع اطلاع رسانی و تحلیلی اخبار ارزهای دیجیتال هستند. مطالعه اخبار ارزهای دیجیتال می‌تواند به شما سیگنال ارز دیجیتال فاندامنتالی را بدهد. با توجه به مطالب گفته شده شناخت بهترین سایت‌ها برای دریافت اخبار کریپتوکارنسی ضروری است:

  1.  کریپتوپنیک (Crypto Panic)
  2. کوین دسک (coinDesk)
  3. کوین تلگراف (Coin Telegraph)
  4. سی سی ان (CCN)
  5. نیوز بیت کوین (News BTC)
  6. فوربس (Forbes)
  7.  (Bitcoinist)
  8.  Bitcoin.com
  9.  Cryptoslate
  10.  Today on chain

کلام پایانی

در این مطلب درباره اخبار ارزهای دیجیتال صحبت کردیم و لیستی ار بهترین وب‌سایت‌های خبری ارائه دادیم. تمام سایت‌های معرفی شده مطالب مختلفی در مورد رمزارزها، ICOها و مقالات متنوع منتشر می‌کنند و نمی‌توان یکی را برتر از دیگری دانست. کاربر متناسب با محدودیت های زمانی و سطح نیاز خود، می تواند یک یا چند سایت خبرگزاری را انتخاب کند