ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

ذخیره بیت کوین ماینرها به کمترین سطح خود در ۱۲ سال گذشته رسید

ذخیره بیت کوین ماینرها به پایین‌ترین سطح خود در ۱۲ سال گذشته رسید

ذخایر ماینر های بیت کوین در ماه های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این کاهش ذخایر ناشی از شرایط نامطلوب بازار است که مدتی است گریبانگیر صنعت ارزهای دیجیتال شده است.

طبق آمار ZCrypto، ماینرها در حال حاضر در مجموع 1.91 میلیون واحد بیت کوین دارند، طبق پلتفرم تحلیلی IntoTheBlock که پایین ترین سطح از سال 2010 است.

ماینرهای بیت کوین در ماه می سال جاری بیش از ۲ میلیون واحد موجودی داشتند و از آن زمان تاکنون، موجودی ماینرهای این ارز دیجیتال هرگز به سطوح بالاتر بازنگشته است. با بدتر شدن شرایط بازار در اواسط ژوئن (ژوئن)، ماینرها شروع به فروش بیش از عرضه خود در هر ماه کردند.

ذخیره بیت کوین ماینرها به پایین‌ترین سطح خود در ۱۲ سال گذشته رسید
ذخیره بیت کوین ماینرها به پایین‌ترین سطح خود در ۱۲ سال گذشته رسید

ماینرها شرایط مشابهی را پس از ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال چین در سال گذشته تجربه کردند. اما کمی بعد، با مهاجرت برخی از ماینرهای چینی به کشورهای دیگر و بازگشت ثبات به بازار، موجودی آنها دوباره شروع به افزایش کرد.

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، بازار ارزهای دیجیتال تا کنون ضربه سختی خورده است و در حال حاضر ۵۱ درصد از عرضه بیت‌کوین (سکه‌های در گردش) در قرمز است. این بدان معناست که آنها با قیمت کمتری نسبت به قیمت های فعلی خریداری شده اند. کاهش شدید ارزش بیت کوین و کاهش سودآوری ماینینگ، برخی از ماینرها را وادار کرده است تا بخشی از ذخایر خود را برای کسب درآمد و جبران هزینه های خود بفروشند.

کاهش ارزش ارزهای دیجیتال هم ماینرهای کوچک و هم ماینرهای بزرگ را تحت فشار قرار می دهد. شرکت هایی مانند CleanSpark و Argo که به ترتیب 35 و 97 میلیون دلار وام با کمک تجهیزات دریافت کرده اند، در ماه های اخیر زیان دیده اند. Compass Mining ماه گذشته عملیات استخراج خود در گرجستان را به حالت تعلیق درآورد و Poolin پرداخت کاربران را به حالت تعلیق درآورد. شرکت معدنی آیریس انرژی اخیرا برای افزایش سرمایه مجبور به فروش 100 میلیون دلار از سهام خود شد. در نهایت شرکت آمریکایی Compute North (Compute North) نیز اعلام ورشکستگی کرد.

کارشناسان می گویند که با ادامه رکود، مزارع با بهره وری انرژی در وضعیت بهتری باقی خواهند ماند. با این حال، مشکل اصلی ماینرها همچنان عملکرد ضعیف بیت کوین و ناتوانی بازار در بازیابی قیمت ها است.

این تحلیل صرفاً ترجمه یا ارائه شده از منبع ذکر گشته می‌باشد و هیچگونه سیگنال خرید یا فروش را به مخاطب اعلام نمی‌کند و مسئولیت آن نیز با این وب‌سایت نمی‌باشد.

این تحلیل صرفاً ترجمه یا ارائه شده از منبع ذکر گشته می‌باشد و مسئولیت آن با این وب‌سایت نمی‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشدار سلب مسئولیت

وبسایت ابزار ترید هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده بدون تحقیق در مورد خبرها و تحلیل‌های که از منابع مختلف در وبسایت منتشر می‌شود، ندارد و تمام مسئولیت با خود شخص است.