بازی های بلاکچینی چیست؟

سال 2008 ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را اختراع کرد، اولین ارز دیجیتال و اولین کاربرد فناوری بلاک چین! این تکنولوژی به سرعت به سال 2020 رسید. بلاک چین به خوبی در مسیر پیشرفت است تا چندین صنعت بزرگ را مختل کند. اما یک صنعت، به ویژه، برای ارتباط همزیستی با فناوری بلاک چین راه اندازی شده است به نام بازی های بلاک چینی!

بازی یک صنعت 100 میلیارد دلاری است که پتانسیل پذیرش گسترده فناوری بلاک چین را دارد و فناوری بلاک چین می تواند بازی را به سطح بعدی نیز برساند.

اما بازی های بلاک چینی چگونه کار می کنند؟

تصور کنید که مالکیت، تجارت، و سود قانونی از آیتم های درون بازی را داشته باشید یا داشتن یک قطعه زمین مجازی که نه توسعه دهنده و نه دولت نمی توانند آن را پاک کنند.همه این چیزها با بازی های بلاک چینی امکان پذیر است. در این مقاله از ابزار ترید به به این مبحث خواهیم پرداخت:

بازی های بلاک چینی به چه معناست؟ + ویژگی های کلیدی

بازی های بلاک چین از سطوح مختلفی از عدم تمرکز به عنوان بخشی از مکانیک خود استفاده می کنند. آنها از طریق توکن سازی گیم پلی و قراردادهای هوشمند، مالکیت واقعی اقلام دیجیتال را ارائه می دهند. فناوری بلاک چین همچنین قابلیت همکاری متقابل بازی، اقتصاد مبتنی بر بازیکن و مدل‌های بازی برای کسب درآمد را ممکن می‌سازد.

اما بازی های بلاک چینی چگونه کار می کنند؟
اما بازی های بلاک چینی چگونه کار می کنند؟

ویژگی های کلیدی بازی های بلاک چینی عبارتند از:

 • مالکیت دیجیتال واقعی
 • توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)
 • قابلیت همکاری
 • ایمنی
 • بورس دارایی های غیرمتمرکز
 • اقتصاد مبتنی بر بازیکن

توجه: به خاطر داشته باشید که ویژگی های کلیدی متقابل نیستند. در واقع، بیشتر ویژگی ها به هم متصل هستند و اغلب ممکن است در کنار یکدیگر ظاهر شوند.

مزیت بازی های بلاک چینی نسبت به سایر بازی های ویدیویی

برای درک بهتر آنچه که بازی های بلاک چینی به ارمغان می‌آورند، بیایید مثالی را در نظر بگیریم:

همه ما می توانیم قبول کنیم که World of Warcraft یک بازی بسیار موفق است. اکنون سال هاست که در صدر زنجیره غذایی MMORPG قرار دارد. میلیون ها کاربر هر روز آن را بازی می کنند.

به این ترتیب که بازیکنان ساعت های بی شماری را صرف یورش، کند و کاو برای طلا، یا شرکت در فعالیت PvP می کنند.

مزیت بازی های بلاک چینی نسبت به سایر بازی های ویدیویی
مزیت بازی های بلاک چینی نسبت به سایر بازی های ویدیویی

این کاملا سرمایه گذاری زمان و تلاش است – هم برای بازیکنان و هم برای توسعه دهندگان بازی.

اما برخلاف بازی های بلاک چینی، بازیکنان صاحب هیچ یک از مواردی نیستند که برای به دست آوردن آنها زحمت کشیده‌اند. بنابراین، زمان صرف شده برای بازی به مزایای واقعی تبدیل نمی شود. مگر اینکه یک گیمر حرفه ای باشید و تمام زندگی خود را وقف آن کنید.

البته، می توانید سعی کنید شخصیت، آیتم های درون بازی یا طلای خود را در eBay بفروشید یا بخرید تا از زمانی که برای گیم پلی صرف کرده اید، درآمد کسب کنید.

اما حقیقت این است که نه قانونی است و نه امن. حالا تصور کنید که می توانید دارایی های دیجیتال خود را از بازی های بلاک چینی داشته باشید.

تصور کنید راهی مطمئن برای فروش قانونی، تجارت، مبادله یا حتی “افزایش” موارد درون بازی شما وجود دارد. این باحال نیست؟!

به راحتی می توان فهمید که چقدر می تواند سرگرم کننده تر و انگیزه دهنده تر باشد.

شما می توانید بازی مورد علاقه خود را در حین کسب درآمد برای سفارش آنلاین مواد غذایی انجام دهید.

نیازی نیست که برای کسب درآمد از این بازی ها، خانه خود را ترک کنید و با دنیای شلوغ و پرازدحامِ بیرون روبرو شوید. در این بازی ها مزایای بازیکن و توسعه دهندگان واضح است. و همچنین این واقعیت است که بلاک چین توانایی ارتقای بازی را به سطح بعدی دارد.ابتدا، بیایید نگاهی دقیق‌تر به ویژگی‌های کلیدی بازی های بلاک چینی بیندازیم.

بازی های بلاک چینی، ویژگی های کلیدی

برای مدت طولانی، بازی های بلاک چینی مترادف با بازی‌های ویدیویی بوده‌اند که از ارز دیجیتال استفاده می‌کنند.

به CryptoKitties یا Huntercoin فکر کنید.

به همان اندازه که این بازی ها ابتدایی به نظر می رسند، پایه و اساس موارد استفاده­یِ جالب تر از فناوری بلاک چین را، در بازی های ویدیویی ایجاد کردند.

مالکیت دیجیتال واقعی:

فرض کنید در حال خرید اقلام درون بازی با پول واقعی هستید. چیزی که در ازای آن دریافت می‌کنید اساسا یک کد است که به شما امکان می‌دهد از آن آیتم در محدوده‌های تعیین‌شده توسط توسعه‌دهندگان بازی استفاده کنید.

پس وقتی از یک بازی خسته می شوید چه اتفاقی می افتد؟ شاید بخواهید آن اقلام را به کسی بفروشید که بتواند از آنها استفاده کند؟ کسی که به طور فعال آن بازی را انجام می دهد؟منطقی به نظر می رسد درست است؟

خوب، شما نمی توانید… مگر اینکه در حال انجام یک بازی بلاک چینی باشید.

مهم ترین ویژگی های بازی های بلاک چینی

مالکیت واقعی دیجیتال یکی از مهم ترین ویژگی های بازی های بلاک چینی است. این به بازیکنان اجازه می دهد تا هر داده ای را که طراحان مناسب می دانند در بازی داشته باشند. آیتم ها می توانند شامل یک سلاح منحصر به فرد، پوست یا قطعه ای از زمین مجازی باشند.

مهم ترین ویژگی های بازی های بلاک چینی
بازی های بلاک چینی، ویژگی های کلیدی

نکته این است که شما می توانید هر کاری که می خواهید با آن انجام دهید زیرا مال شماست. این شامل خرید، فروش، تجارت، اجاره یا حتی از بین بردن دارایی های درون بازی شما می شود و این درهای زیادی را باز می کند.

مالکیت واقعی دیجیتال به این معنی است که اقلامی که در بازی به عنوان بازیکن دارید در واقع مال شما هستند. شما می توانید آنها را بفروشید، می توانید آنها را معامله کنید، می توانید هر کاری که می خواهید با آنها انجام دهید. توسعه دهندگان بازی می توانند از این فناوری برای کسب درآمد از بازارهای ثانویه استفاده کنند تا از امکان استفاده بازیکنان از آیتم های بین بازی ها استفاده کنند.

توکن های غیر قابل تعویض (NFT)

مفهوم توکن‌های غیرقابل تعویض یک عنصر اصلی برای پتانسیل انقلابی بازی های بلاک چینی است. دلیلش این است که NFT ها هستند که مالکیت واقعی را امکان پذیر می کنند.

به لطف قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم، NFT ها را می توان به هر دارایی دیجیتال متصل کرد.

آنها ERC-721 و ERC-1155 نامیده می شوند. این استانداردها نحوه ساخت، صدور و توزیع توکن ها را تنظیم می کنند. آنها همچنین دو ویژگی اصلی زیر را تضمین می کنند:

 • منحصر به فرد بودن
 • غیر قابل تعویض

اساسا، زمانی چیزی «تعویض‌پذیر» است که بتوانید آن را به طور کامل یا جزئی با چیزی که ماهیت مشابهی دارد، مبادله یا جایگزین کنید.

بنابراین چیزی که «غیرقابل تعویض» است، ماهیتی منحصر به فرد دارد.

بیایید به چند نمونه نگاه کنیم:

اقلام قابل تعویض :

 • دلار
 • بیت کوین
 • آیفون
 • ماشین

اقلام قابل تعویض

اقلام غیر قابل تعویض :

 • مونالیزا
 • سمفونی نهم بتهوون
 • والدین شما
 • و  NFT …!

اقلام غیر قابل تعویض