ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

پروژه Synthetix و ارز SNX چیست؟

SNX LOGO

سینتتیکس (Synthetix) چیست؟

سینتتیکس (Synthetix) یک پروتکل غیرمتمرکز بر روی شبکه اتریوم می‌باشد که برای انتشار دارایی‌های ترکیبی، طراحی و ساخته شده است. مجموعه ترکیبی برای سینتتیکس شامل ارزهای فیات و حتی طلا نیز می‌شود. در این میان می‌توان گفت که ارز SNX یکی از پروژه‌های شاخص در حوزه دی‌فای به حساب می‌آید.

ارز SNX یک پروتکل غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه اتریوم است. SNX برای انتشار دارایی‌های ترکیبی، طراحی و ساخته شده است. مجموعه ترکیبی برای SNX شامل ارزهای فیات و حتی طلا است. می‌توان گفت ارز SNX یکی از پروژه‌های شاخص در زمینه دیفای می‌باشد.

SNX یک شبکه انتقال رمزارز است. این شبکه به کاربران اجازه می‌دهد تا در بازار سهام، ارزهای فیات، فلزات گرانبها و دارایی‌ها در قالب توکن‌های ERC-20 استک یا معامله کنند. در ابتدا، ارز SNX به عنوان یک استیبل کوین معرفی شد اما پس از مدتی به DeFi تغییر مسیر داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارز SNX با ما در این مقاله از ابزار ترید همراه باشید.

اهداف اصلی Synthetix

این شبکه در ابتدای راه، فعالیت خود را با نام هاوون (Havven) آغاز کرد. هدف از این مبنای این ارز این بود که عملکردی مشابه یورو یا دلار آمریکا داشته باشد. پس از طراحی مجدد این شرکت و تغییر نام آن به سینتتیکس (Synthetix)، اهداف آنها نیز تغییر کرد. در برنامه‌های جدید این شرکت، تیم توسعه‌دهنده و مدیریت به دنبال گنجاندن ترکیبی از دارایی‌ها از جمله ارزهای دیجیتال، سهام، طلا و غیره بوده‌اند.

پروژه Synthetix و ارز SNX

تاریخچه SNX

بنیانگذار ارز SNX شخصی به نام کین وارویک است. در سال 2017، شبکه ای مبتنی بر بلاک چین اتریوم برای ساخت یک پلتفرم توزیع دارایی ترکیبی معرفی شد. SNX توانایی خاصی در ایجاد توکن‌های هیبریدی دارد و بخشی از یک شبکه غیرمتمرکز برای امور مالی محسوب می‌شود.

کین وارویک همچنین مدیرعامل و موسس Blueshyft نیز است. این شبکه پرداخت در استرالیا با 1200 مکان ثابت در حال فعالیت است. این شبکه به بزرگترین درگاه پرداخت ارزهای دیجیتال استرالیا تبدیل شده است و ده‌ها میلیون دلار از کل حجم تراکنش را پردازش می‌کند.

نوآوری های Synthetix در دنیای رمزارزها

یکی از دلایل اصلی موفقیت این شبکه در زمینه ارزهای دیجیتال و درگاه‌های پرداخت، نوآوری این ارز دیجیتال در طراحی است. اما حتما تا به حال این سوال را از خود پرسیده‌اید که این شبکه چگونه کار می‌کند؟!

صاحبان اصلی این پلتفرم از سیستم تورم Synthetix برای جمع آوری مالیات استفاده می‌کنند. در این سیستم توکن خود را قفل می‌کنند یا استک می‌شود. جالب اینجاست که هر چه تعداد سینت‌ها در بازار کمتر باشند، ارزش بیشتری نیز دارند.

نوآوری های Synthetix در دنیای رمزارزها

اتفاق بسیار جالبی در سال 2019 رخ داد و در نتیجه آن، ارز SNX افزایش قیمت، بسیار زیادی را تجربه کرد و ارزش آن از 0.03 دلار به 1.30 دلار رسید.

نحوه تشکیل توکن های سینتتیکس (SNX)

در شروع  ارز SNX، با ارائه یک پیشنهاد اولیه در ICO، حدود 100 میلیون دلار جمع آوری کرد. امروزه تعداد توکن‌های این ارز دیجیتال به 308 میلیون واحد مقدار دقیق 308,069,419 رسیده است. یکی از بزرگترین مزایای SNX این است که این شبکه به کسانی که توکن‌های خود را استک می‌کنند به خوبی پاداش می‌دهد.

چگونگی استفاده از Synthetix

نرم افزار Mintr یک برنامه بسیار ساده و کاربردی است که برای Synth استفاده می‌شود. در ابتدا، شما فقط کیف پول دیجیتال خود را به آن متصل می‌کنید و سپس به ضرب کردن، سوزاندن و دریافت ارز SNX به عنوان پاداش استفاده کنید.

مزایای معاملاتی دارایی‌های ترکیبی، این است که می‌توانید معاملات را بدون دسترسی به دارایی‌های اساسی تسویه نمایید و به سرعت بین آنها جابه‌جا شوید. در این صورت دیگر مشکلی برای انتقال میان پلتفرم‌ها وجود ندارد و انتقال آسان‌تر است. نکته دیگر این است که در این میان مقاومت در برابر سانسور نیز کاملا مشهود است.

چگونگی استفاده از Synthetix

برای ایجاد این نوع دارایی‌ها، باید یک توکن SNX بخرید و سپس آن را در کیف پول خود نگه دارید. ارزش هر دارایی نیز توسط اوراکل تعیین می‌شود و در حال حاضر، اکثر آنها از طریق مشارکت با ChainLink در اختیار قرار می‌گیرد.

مشکلات اصلی شبکه Synthetix

ارزش توکن Synthetix کاملاً با توکن SNX مطابقت ندارد و گاهی اوقات قیمت یکی پایین و دیگری بالا می‌رود. البته باید گفت که به دلیل نقدشوندگی بالای این شبکه، عملکردهای اتریوم این پلتفرم پابرجاست.

محصولات Synthetix

یکی از محبوب‌ترین محصولات این شبکه، پلتفرم معاملاتی Synthetix Exchange است که یک برنامه غیرمتمرکز می‌باشد. کاربرد اصلی این شبکه معامله دارایی‌های ترکیبی است. جالب اینجاست که معامله در این صرافی مزایای زیادی نسبت به معاملات در صرافی‌های متمرکز دارد.

نداشتن دفتر سفارش شما به این معنی است که تمام معاملات بر اساس قراردادها انجام می‌شود. پس از آن، نرخ ارز توسط اوراکل‌ها تعیین می‌شود و میزان خطا این کار، بسیار پایین است. این روش در معاملات دارایی، انقلابی بزرگ و تحولی شگرف تلقی می‌شود و با مدل معاملات متمرکز سنتی امروزی بسیار متفاوت است.

محصولات Synthetix

یکی دیگر از محصولات این پلتفرم که قبلا به آن اشاره کردیم شبکه Mintr است. افرادی که ارز SNX را استک کرده‌اند می‌توانند برخی از این دارایی‌های ترکیبی را بسازند یا بسوزانند.

کیف پول مناسب برای ذخیره سازی SNX

از آنجایی که ارز SNX در شبکه اتریوم توسعه یافته است، می‌توانید کیف پول‌هایی را انتخاب کنید که از این پلتفرم پشتیبانی می‌کنند. از معروف ترین کیف پول‌ها می‌توان به

اشاره کرد که بیشترین استفاده توسط کاربران را دارد.

جمع بندی

Synthetix یکی از پیچیده‌ترین و مفیدترین پروژه‌های ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم تا به امروز بوده است. این شبکه همچنین دارای ویژگی‌های بسیاری همانند مقاومت بالا در برابر سانسور و فیلترینگ است که از منابع ترکیبی در برابر سانسور محافظت می‌کند.

در آینده، SNX قصد دارد با به‌روزرسانی‌ها، به بهبود و افزایش کارایی سیستم خود کمک کند. این حرکت به سمت مدیریت غیرمتمرکز خطرات سیستماتیک و کاهش آنها پیش می‌رود که پایداری هر چه بیشتر این پروژه بزرگ را ممکن می‌سازد.

سوالات متداول

پروتکل سینتتیکس (Synthetix) چیست؟

سینتتیکس (Synthetix) یک تکنولوژی اجرا شده بر روی شبکه اتریوم می‌باشد که دارای قابلیت صدور دارایی‌های دیجیتال است و ارز SNX نیز رمزارز مورد استفاده در این پروژه است.

تفاوت و برتری سینتتیکس نسبت به سایر پروتکل‌ها چیست؟

سینتتیکس (Synthetix) خود را صرافی‌ با “نقدینگی نامحدود” معرفی می‌نماید و برای امنیت و حریم شخصی هیچ دفتر کلی برای ثبت کردن سفارشات در آن وجود ندارد.

چه صرافی هایی از ارز SNX پشتیبانی می‌کنند؟

ارز SNX نسبتا شناخته شده است و صرافی های بزرگ و برتر همجون بایننس، هیوبی گلوبال، کوین بیس، اوککس و … از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌نمایند و کاربران می‌توانند به راحتی آن را معامله نمایند.

چه کیف پول هایی از ارز SNX پشتیبانی می‌ کنند؟

به دلیل اینکه رمزارز SNX بر بستر بلاک چین اتریوم است؛ کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌نمایند، پشتیبانی می‌کند و می‌توان این ارز را در آنها ذخیره نمود.

تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *