ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

بازی استار اطلس چیست؟ 3 روش عالی برای کسب درآمد از Star Atlas

استار اطلس بازی متاورسی چند نفره با موضوع فضایی است که  حول محور اکتشاف فضا، کنترل قلمرو و تسلط سیاسی می‌چرخد. تیم توسعه در آرزوی ایجاد یک تجربه فراسویه است که نحوه تعامل مردم از نظر اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و به طور کلی حکومت را تغییر دهد. برای آشنایی بیشتر با این بازی با ما در ابزار ترید همراه باشید

Star Atlas را می‌توان به عنوان یک جهان مجازی موازی با دنیای فیزیکی، عاری از محدودیت‌های جغرافیایی تصور کرد. این بازی اولین رویداد نسل توکن خود را در آگوست 2021 برگزار کرد و فروش اولین توکن‌های استار اطلس خود را در سپتامبر آغاز کرد که باعث ایجاد هیاهوی زیادی در جامعه کریپتو شد.  این بازی بر پایه بلاکچین سولانا عمل می‌کند و در آن بازیکنان با یکدیگر به اکتشاف می‌پردازند.

نمایی از بازی استار اطلس | ابزار ترید
بازی استار اطلس

استار اطلس دقیقا چیست ؟

بازی استار اطلس یک بازی استراتژیک بزرگ است که در آینده ای دور در سال 2620  جریان دارد. سه جناح برای کنترل فضا بر سر و  منابع و دارایی‌های ارزشمند با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و برای دسترسی به  هدف نهایی این پروژه تبدیل شدن به دنیای دیجیتالی موازی با دنیای فیزیکی ما با فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خودپایدار است. برای ایجاد حس واقعی و صحنه‌های سینمایی گیرا توسعه دهندگان از موتور آنریل انجین 5 (unreal Engine 5) استفاده کرده اند. خود بازیکنان باید تصمیم بگیرند در استاراطلس وارد کدام جناح شوند.

تریلر رسمی بازی Star Atlas

تریلر رسمی بازی استار اطلس

تیم توسعه دهنده بازی استار اطلس

استار اطلس توسط سه شخص به نام‌های دب لوکاس و مایکل واگنر و پابلو کیروگا بوجود آمد. واگنر پیش از راه اندازی استار اطلس در یک شرکت که محصولات بلاکچینی تولید می کرد مشغول بود . کیروگا نیز پیش از پروژه بازی استاراطلس در صنعت بیوتکنولوژی فعال بود و استارتاپ تاسیس کرده بود. استا اطلس تجربه جدیدی است برای اینکه شما وارد دنیایی با گرافیک بالا شوید که همزمان دارای سیستم  بلاکچینی است. این تیم با دو شرکت انیمویکا برندز و اسپراسافت همکاری داشته اند. انیموکا برندز در زمینه ایجاد و توسعه اقتصاد مجازی درون بازی‌های بلاکچینی و عرضه توکن‌های مختلف و همچنین اسپراسافت برای ایجاد و توسعه قدرتمندترین فناوری‌های درون بازی نقش داشته اند.

ارزهای درون بازی استار اطلس چیست ؟

محرک اصلی ارزش در دنیای بازی  Star Atlas، سیستم پاداش پولی یا  Play To Earn  است که از طریق اقتصاد غیرمتمرکز و مکانیک‌های درون بازی ارائه می‌شود. دو توکن اصلی قابل تعویض به عنوان ارزهای درون بازی وجود دارند، استاراطلس و پولیس اطلس. شما با داشتن این ارز‌ها می‌توانید تجهیزات و آیتم‌ها را بخرید و آنها را توسعه ببخشید. اطلس توکن بومی پلتفرم است که به عنوان ارز معاملاتی در بازی عمل می‌کند. برای تراکنش با شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) و همچنین تراکنش‌های کشتی، خدمه، جزء، زمین و تجهیزات P2P استفاده می شود.

هنگام بازی Star Atlas باید برخی از هزینه‌های عملیاتی را در نظر گرفت که ممکن است شامل تعمیر آسیب، استخراج منابع و تامین سوخت برای کشتی‌ها باشد. اینها همچنین برای درون بازی با استفاده از اطلس پرداخت می‌شوند. استاراطلس همچنین ارزی است که در بازار NFT بازی برای خرید ان اف تی مانند کشتی‌های فضایی استفاده می‌شود.تا کنون 36 میلیارد واحد ارز اطلس در بازار عرضه شده است. پلیس اطلس نشانه حاکمیت بازی است، مشابه AXS در بازی اکسی اینفینیتی. دارندگان نماد POLIS برای تعیین فعالیت‌هایی که می‌توانند در زمینشان انجام شوند، از سایر بازیکنان مالیات می‌گیرند و قوانینی را وضع می‌کنند که سایر بازیکنان باید از آنها پیروی کنند. این بازی بر روی بلاک چین سولانا ساخته شده است که امکان انجام کارمزد بالا و هزینه تراکنش‌های پایین را فراهم می‌کند. استاراطلس برخلاف یکسری از بازیهای متاورسی از مکانیسمی برخوردار است که شما را هیجان زده نگه می‌دارد و کمرت احساس خستگی و بی حوصلگی می‌کنید. با پیشرفت درون بازی سطوحی از مهارت‌ها وجود داند که اگر قفلشان را باز کنید پاداش می‌گیرید.

پرواز فضایی در بازی استار اطلس | ابزار ترید
سفینه فضایی در بازی استار اطلس

بلاکچین سولانا

 سیستم رمزنگاری استار اطلس بر اساس بلاکچین سولانا که سروری نیاز ندارد و کاربران با اطمینان از سرعت و امنیت ان می‌توانند به مبادله ارز بپردازند. امنیت سولانا باعث شده کاربران زیادی به آن اعتماد کنند و عملا در جهان محبوب واقع شود. این بلاکچین امکان استفاده از توکن‌های NFT را برای خرید و توسعه آیتم‌های مختلف در بازی فراهم کرده است. دو قابلیت استکینگ و ماینینگ در بازی برای بازیکنان فراهم شده است که کاربرها با ماینینگ می‌توانند آیتم و دارایی‌های خود را افزایش داده و یا با بازکردن ویژگی‌های جدید ارتقا پیدا کنند. کیف پول‌هایی مانند سول فلیر، فانتوم سولت و … از این شبکه پشتیبانی می‌کنند.

ابزار حکومت داری

POLIS یک نشانه حکومتی است که می‌تواند در بازی و برای هدایت خط مشی دنیای واقعی بازی استفاده شود. این به بازیکنان قدرت سیاسی در میان جناح‌ها و همچنین نفوذ بر تصمیمات توسعه دهندگان Star Atlas می‌دهد.

متاورس بازی استار اطلس | ابزار ترید
دنیای متاورسی بازی استار اطلس

نحوه بازی استار اطلس

فراکسیون یا جناح‌های بازی

در حال حاضر، انتخاب یک فراکسیون در بازی یکی از معدود فعالیت‌هایی است که بازیکنان توانایی انجام آن را در مراحل اولیه دارند. هر فراکسیون یا به نوعی جناح (از منظر تسلط بر منبع‌‌های مختلف موجود در سراسر کهکشان) مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. به صورت کلی، اولین چیزی که یک تازه‌ وارد به این بازی در مورد آن صحبت می‌کند، این قسمت است که باید به کدام فراکسیون یا جناح بپیوندد.

قلمروی ماد (MUD Territory)

در بازی قلمروی ماد (MUD Territory)، توسط انسان‌ها مدیریت و اداره می‌شود. قلمروی مادها در مجاورت مواد خامی در کهکشان است که از آنها در فرآیند ساخت قطعات مهم برای سفرهای دوردست فضانوردی و فناوری بالستیک استفاده می‌شود.

 • ویژگی‌های جناح مادها : قدرت شلیک آتش، سخت‌کوشی
 • منابع محلی موجود در قلمرو آنها: تنون (Tenon)، هیسنیوم (Hicenium) و الماس

قلمروی اونی (ONI Region)

قلمروی اونی (ONI Region) در بازی، توسط کنسرسیومی از نژادهای بیگانه رهبری می‌شود. مزیت اصلی پیوستن به قلمرو اونی‌ها، دسترسی به مواد خام کلاستر در فضای کنترل‌شده توسط آن‌هاست. این مواد را می‌توان در توسعه فناوری‌های رادار و رادارگریز پیشرفته کاربردی دانست.

 • ویژگی‌های جناح اونی‌ها : دیپلماتیک، متکی بر تکنولوژی
 • منابع محلی موجود در قلمرو آنها: جسفر (Jasphorus)، طلا و Chisenic

قلمروی اُستور (Ustur Sector)

قلمروی اُستور (Ustur Sector)، توسط موجودات سایبرنتیک فرماندهی می‌شود. بازیکن‌ها در این مرحله از بازی به مواد معدنی کمیاب که از آنها در توسعه فناوری رانش‌گرهای چابک و خط لوله تقویت‌کننده بدنه به‌کار می‌روند استفاده کرد، دسترسی دارند.

 • ویژگی‌های جناح اُستورها : قدرت بدنی، کاوشگری
 • منابع محلی موجود در قلمرو آنها: ویسکوویت (Viscovite)، دودیلین (Dodiline) و لیتیوم  

به صورت کلی حالت اصلی بازی نقش آفرینی (RPG) می‌باشد که در آن شما به اکتشاف و کنترل فضایی می‌پردازید. مأموریت‌های  این بازی شامل موارد زیر است :
نبرد بازیکن در برابر محیط اطراف خود (PVE)، مبارزه بازیکنان با یکدیگر(PVP) و  دارای بازی‌های واقعیت مجازی(VR) است.

فروشگاه بازی (MarketPlace) بازی استار اطلس

بازی استار اطلس یک بازی متاورسی چند نفره با موضوع فضایی می‌باشد که داستان بازی حول محور اکتشافات در فضا، کنترل قلمروهای آن و تسلط سیاسی بر اقوام مختلف می‌چرخد. تیم توسعه بازی استار اطلس در آرزوی ایجاد یک تجربه فراسویه از بازی‌های بلاکچینی است که نحوه تعامل مردم از نظر اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و به طور کلی حکومت را تغییر دهد. بازی استاراطلس را می‌توان به عنوان یک جهانی مجازی موازی با دنیای فیزیکی فعلی و عاری از محدودیت‌‌‌های جغرافیایی موجود تصور کرد. این بازی اولین رویداد خود را در آگوست 2021 برگزار کرد و توکن‌های غیر مثلی خود را معرفی کرد ولی فروش اولین توکن‌‌های بازی استار اطلس را در ما سپتامبر همان سال آغاز کرد که باعث ایجاد هیاهوی زیادی در جامعه ارزهای دیجیتال و طرفداران بازی‌های بلاکچینی شد. این بازی که بر پایه بلاکچین سولانا راه اندازی شده و عمل می‌کند.

مود سفر فضایی در استار اطلس | ابزار ترید
مود سفر فضایی در بازی استار اطلس

بازیکن‌‌های بازی می‌توانند برای خرید و فروش انواع دارایی‌هایی که در ادامه به انواع آنها می‌پردازیم، با کمک کیف پول‌هایی که امکان پشتیبانی از بلاکچین سولانا را دارا باشند مانند (PHANTOM ، TORUS ، SOLFLARE و … )، به مارکت‌ بازی استار اطلس متصل شده و آیتم‌ها را خریداری کنند؛ و حتی می‌توانید برای خرید این آیتم‌ها که به‌صورت توکن‌های غیر مثلی (NFT) عرضه می‌شوند، قیمت پیشنهادی خود را قرار دهید و یا به قیمت موجود فعلی آن را فورا بخرید. اکثریت قریب‌ به‌ اتفاق دارایی‌‌های معامله شده در بازار این بازی، با انجام ماموریت‌های درون بازی هم به‌ دست خواهد آمد. این مارکت که اکنون نیز دایر است و شما می‌توانید از توکن ATLAS و USDC برای خرید در بازار آن استفاده کنید.

در ادامه ما بخش‌های مختلف مارکت پلیس بازی استار اطلس را خدمت شما معرفی می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

بخش‌های مختلف مارکت بازی استار اطلس

بخش سفینه‌ها و ناوگان‌های فضایی (Ships)

در این بخش از مارکت بازی شما شاهد سفینه‌ها و ناوگان‌های فضایی موجود در آن هستیم که در قسمت سمت چپ جدیدترین سفینه معرفی شده و در قسمت سمت راست شما تمامی سفینه‌ها را مشاهده می‌کنید.

بخش سازه‌ها (Structures)

پس از بخش سفینه‌های فضایی با کلیک بر روی Structures در قسمت بالایی صفحه وارد بخش سازه‌های موجود در بازی استاراطلس خواهید شد. این بخش از مارکت بازی به شما تمامی مکان‌هایی که در بازی مورد استفاده است را خواهید دید به فرض مثال شما در بازی برای احداث یک معدن و یا ذخیره منابع معدنی احتیاج به یکی از این سازه‌ها خواهید داشت تا بتوانید توسط آن مکان نیروهای خود را مشخص کنید.

بخش منابع (Resources)

در این قسمت از مارکت بازی شما می‌توانید با پرداخت هزینه از طریق ارزهای دیجیتال قابل قبول در بازی (Star Atlas و USDC) منابع برای قلمرو خود بخرید و از آنها بعد از راه اندازی بازی استفاده کنید.

بخش کلکسیون‌ها (Collections)

بخش کلکسیون بازی استاراطلس را میتوان ویترینی از محصولات متنوع دانست زیرا که در آن اقلامی با طیف گسترده ای به فروش می‌رسد که از جمله آنها می‌توان به توکن‌های غیر مثلی (NFT) تصاویر بازی اشاره کرد که در این بخش برای خریداران در دسترس قرار گرفته است.

بخش دسترسی (Access)

طبق قوانین بازی استار اطلس هر بازیکن می‌تواند بعد از گذراندن یکسری مراحل به دسترسی یا به نقلی مقام‌هایی می‌رسند که حاصل تلاش و زحمت آن بازیکن است؛ در این بخش ما میتوانید این مقام‌ها را خریداری کنید و دیگر زحمت بازیکنان دیگر را نکشید (:

مود‌های بازی استار اطلس

به طور کلی مود‌های بازی استار اطلس شامل نقش آفرینی، گرند استراتژی، شبیه ساز فضاپیما سواری و کشف می‌باشند.

1. گرند استراتژی

مود گرند استراتژی در بازی به بازیکنان این قابلیت را می‌دهد که دارایی‌های خود را توسعه داده و از آن در مبارزات استفاده کنند. مکان مبارزات در نقشه مشخص است که کاربران می‌توانند مشاهده کنند.

2. کشف

در این مود بازی استار اطلس بازیکنان می‌توانند به کشف و جستجوی فضا بپردازند. با کشف ، آیتم‌ها و دارایی بیشتری بدست می‌آورند و زمانی که مالک آنها شوند می‌توانند به معامله با دیگر بازیکنان درون بازی بپردازند.

3. نقش آفرینی

مودی که قبلا به آن اشاره کردیم مود نقش آفرینی است که در آن شما می‌توانید ارز‌های دیجیتال استخراج کرده و در جهت خرید و فروش آیتم‌های مختلف از آن استفاده کنید.

4. فضاپیما سواری

هیجان انگیزترین بخش بازی بخش سفر‌های فضایی است. شما ملزم به داشتن لوازم مورد نیاز برای تجربه واقع گرایانه در این بخش از بازی هستید. بازیکنان قادر هستند کنترل و هدایت یک فضاپیما را بدست بگیرند و از ویژگی‌های آن برای نبرد‌هایشان استفاده کنند.

بازی استار اطلس (Star Atlas) چیست؟

استار اطلس یک بازی متاورس مبتنی بر بلاکچین در سبک استراتژیک-نقش‌آفرینی می‌باشد که در آن بازیکنان به سال 2620 و یک محیط آینده‌نگرانه سفر می‌کنند و به گشت و گذار در یک کهکشان بزرگ بپردازند.

آیا استاراطلس برای کاربران ایرانی مناسب است؟

با این که بازی استار اطلس هنوز به شکل کامل و عمومی منتشر نشده است، کاربران ایرانی می‌توانند به خرید و معامله توکن‌های بازی بپردازند.

بازی استار اطلس(Star Atlas) یک پلتفرم متاورسی جذاب است که با قابلیت‌ها و ویژگی‌های بسیارش شما را به خود جذب می‌کند. هم اکنون استار اطلس یکی از محبوب ترین پلتفرم‌های مجازی برای کسب درآمد در حوزه ارز دیجیتال به شمار می‌رود. تجربه شما از این بازی چگونه بوده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.5/5 - (12 امتیاز)
[html_block id="2301"]

2 پاسخ

  1. منظور شما از سرمایه گذاری چیه؟

   اگر بخواهید وسایل این بازی که به صورت توکن NFT هست رو خریداری کنید تا با آن بازی کنید، میتوان گفت که بعد از اجرای بازی ایده بدی نیست
   اما اگر بخواهید که توکن ها را به عنوان یک دارایی محدود خریداری کنید باید سراغ توکن هایی از بازی بروید که ارزش بیشتر و تعداد کمتری از آنها موجوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .