ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

بازی استار اطلس چیست؟ 3 روش عالی برای کسب درآمد از آن

بازی استار اطلس

بازی استار اطلس، یک بازی متاورسی چند نفره با موضوع فضایی است که حول محور اکتشاف فضا، کنترل قلمرو و تسلط سیاسی می‌چرخد. تیم توسعه در آرزوی ایجاد یک تجربه فراسویه است که نحوه تعامل مردم از نظر اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و به طور کلی حکومت را تغییر دهد. برای آشنایی بیشتر با این بازی با ما در ابزار ترید همراه باشید

فهرست مطالب

Star Atlas را می‌توان به عنوان یک جهان مجازی موازی با دنیای فیزیکی، عاری از محدودیت‌های جغرافیایی تصور کرد. این بازی اولین رویداد نسل توکن خود را در آگوست 2021 برگزار کرد و فروش اولین توکن‌های بازی استار اطلس خود را در سپتامبر آغاز کرد که باعث ایجاد هیاهوی زیادی در جامعه کریپتو شد. این بازی بر پایه بلاکچین سولانا عمل می‌کند و در آن بازیکنان با یکدیگر به اکتشاف می‌پردازند.

بازی استار اطلس

بازی استار اطلس دقیقا چیست ؟

بازی استار اطلس یک بازی استراتژیک بزرگ است که در آینده ای دور در سال 2620  جریان دارد. سه جناح برای کنترل فضا بر سر و  منابع و دارایی‌های ارزشمند با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و برای دسترسی به  هدف نهایی این پروژه تبدیل شدن به دنیای دیجیتالی موازی با دنیای فیزیکی ما با فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خودپایدار است. برای ایجاد حس واقعی و صحنه‌های سینمایی گیرا توسعه دهندگان از موتور آنریل انجین 5 (unreal Engine 5) استفاده کرده اند. خود بازیکنان باید تصمیم بگیرند در استاراطلس وارد کدام جناح شوند.

تریلر رسمی بازی استاراطلس

تریلر رسمی بازی استار اطلس

تیم توسعه دهنده بازی استار اطلس

استار اطلس توسط سه شخص به نام‌های دب لوکاس و مایکل واگنر و پابلو کیروگا بوجود آمد. واگنر پیش از راه اندازی استار اطلس در یک شرکت که محصولات بلاکچینی تولید می‌کرد مشغول بود . کیروگا نیز پیش از پروژه بازی استاراطلس در صنعت بیوتکنولوژی فعال بود و استارتاپ تاسیس کرده بود. استا اطلس تجربه جدیدی است برای اینکه شما وارد دنیایی با گرافیک بالا شوید که همزمان دارای سیستم  بلاکچینی است. این تیم با دو شرکت انیمویکا برندز و اسپراسافت همکاری داشته اند. انیموکا برندز در زمینه ایجاد و توسعه اقتصاد مجازی درون بازی‌های بلاکچینی و عرضه توکن‌های مختلف و همچنین اسپراسافت برای ایجاد و توسعه قدرتمندترین فناوری‌های درون بازی نقش داشته اند.

ویدیو نمونه روند کاری بازی استار اطلس

ارزهای درون بازی استار اطلس چیست ؟

محرک اصلی ارزش در دنیای بازی استاراطلس، سیستم پاداش پولی یا  Play To Earn  است که از طریق اقتصاد غیرمتمرکز و مکانیک‌های درون بازی ارائه می‌شود. دو توکن اصلی قابل تعویض به عنوان ارزهای درون بازی وجود دارند، استاراطلس و پولیس اطلس. شما با داشتن این ارز‌ها می‌توانید تجهیزات و آیتم‌ها را بخرید و آنها را توسعه ببخشید. اطلس توکن بومی پلتفرم است که به عنوان ارز معاملاتی در بازی عمل می‌کند. برای تراکنش با شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) و همچنین تراکنش‌های کشتی، خدمه، جزء، زمین و تجهیزات P2P استفاده می‌شود.

هنگام بازی Star Atlas باید برخی از هزینه‌های عملیاتی را در نظر گرفت که ممکن است شامل تعمیر آسیب، استخراج منابع و تامین سوخت برای کشتی‌ها باشد. اینها همچنین برای درون بازی با استفاده از اطلس پرداخت می‌شوند. استاراطلس همچنین ارزی است که در بازار NFT بازی برای خرید ان اف تی مانند کشتی‌های فضایی استفاده می‌شود.تا کنون 36 میلیارد واحد ارز اطلس در بازار عرضه شده است. پلیس اطلس نشانه حاکمیت بازی است، مشابه AXS در بازی اکسی اینفینیتی. دارندگان نماد POLIS برای تعیین فعالیت‌هایی که می‌توانند در زمینشان انجام شوند، از سایر بازیکنان مالیات می‌گیرند و قوانینی را وضع می‌کنند که سایر بازیکنان باید از آنها پیروی کنند. این بازی بر روی بلاک چین سولانا ساخته شده است که امکان انجام کارمزد بالا و هزینه تراکنش‌های پایین را فراهم می‌کند. استاراطلس برخلاف یکسری از بازیهای متاورسی از مکانیسمی برخوردار است که شما را هیجان زده نگه می‌دارد و کمرت احساس خستگی و بی حوصلگی می‌کنید. با پیشرفت درون بازی سطوحی از مهارت‌ها وجود داند که اگر قفلشان را باز کنید پاداش می‌گیرید.

سفینه فضایی در بازی استار اطلس

بلاکچین سولانا و بازی استاراطلس

 سیستم رمزنگاری بازی استار اطلس بر اساس بلاکچین سولانا که سروری نیاز ندارد و کاربران با اطمینان از سرعت و امنیت ان می‌توانند به مبادله ارز بپردازند. امنیت سولانا باعث شده کاربران زیادی به آن اعتماد کنند و عملا در جهان محبوب واقع شود. این بلاکچین امکان استفاده از توکن‌های NFT را برای خرید و توسعه آیتم‌های مختلف در بازی فراهم کرده است. دو قابلیت استکینگ و ماینینگ در بازی برای بازیکنان فراهم شده است که کاربرها با ماینینگ می‌توانند آیتم و دارایی‌های خود را افزایش داده و یا با بازکردن ویژگی‌های جدید ارتقا پیدا کنند. کیف پول‌هایی مانند سول فلیر، فانتوم سولت و … از این شبکه پشتیبانی می‌کنند.

ابزار حکومتداری

POLIS یک نشانه حکومتی است که می‌تواند در بازی و برای هدایت خط مشی دنیای واقعی بازی استفاده شود. این به بازیکنان قدرت سیاسی در میان جناح‌ها و همچنین نفوذ بر تصمیمات توسعه دهندگان Star Atlas می‌دهد.

دنیای متاورسی بازی استار اطلس

نحوه بازی استار اطلس

فراکسیون یا جناح‌های بازی استاراطلس

در حال حاضر، انتخاب یک فراکسیون در بازی یکی از معدود فعالیت‌هایی است که بازیکنان توانایی انجام آن را در مراحل اولیه دارند. هر فراکسیون یا به نوعی جناح (از منظر تسلط بر منبع‌‌های مختلف موجود در سراسر کهکشان) مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. به صورت کلی، اولین چیزی که یک تازه‌ وارد به این بازی در مورد آن صحبت می‌کند، این قسمت است که باید به کدام فراکسیون یا جناح بپیوندد.

قلمروی ماد (MUD Territory)

در بازی قلمروی ماد (MUD Territory)، توسط انسان‌ها مدیریت و اداره می‌شود. قلمروی مادها در مجاورت مواد خامی در کهکشان است که از آنها در فرآیند ساخت قطعات مهم برای سفرهای دوردست فضانوردی و فناوری بالستیک استفاده می‌شود.

 • ویژگی‌های جناح مادها : قدرت شلیک آتش، سخت‌کوشی
 • منابع محلی موجود در قلمرو آنها: تنون (Tenon)، هیسنیوم (Hicenium) و الماس

قلمروی اونی (ONI Region)

قلمروی اونی (ONI Region) در بازی، توسط کنسرسیومی از نژادهای بیگانه رهبری می‌شود. مزیت اصلی پیوستن به قلمرو اونی‌ها، دسترسی به مواد خام کلاستر در فضای کنترل‌شده توسط آن‌هاست. این مواد را می‌توان در توسعه فناوری‌های رادار و رادارگریز پیشرفته کاربردی دانست.

 • ویژگی‌های جناح اونی‌ها : دیپلماتیک، متکی بر تکنولوژی
 • منابع محلی موجود در قلمرو آنها: جسفر (Jasphorus)، طلا و Chisenic

قلمروی اُستور (Ustur Sector)

قلمروی اُستور (Ustur Sector)، توسط موجودات سایبرنتیک فرماندهی می‌شود. بازیکن‌ها در این مرحله از بازی به مواد معدنی کمیاب که از آنها در توسعه فناوری رانش‌گرهای چابک و خط لوله تقویت‌کننده بدنه به‌کار می‌روند استفاده کرد، دسترسی دارند.

 • ویژگی‌های جناح اُستورها : قدرت بدنی، کاوشگری
 • منابع محلی موجود در قلمرو آنها: ویسکوویت (Viscovite)، دودیلین (Dodiline) و لیتیوم

به صورت کلی حالت اصلی بازی نقش آفرینی (RPG) می‌باشد که در آن شما به اکتشاف و کنترل فضایی می‌پردازید. مأموریت‌های  این بازی شامل موارد زیر است :
نبرد بازیکن در برابر محیط اطراف خود (PVE)، مبارزه بازیکنان با یکدیگر(PVP) و  دارای بازی‌های واقعیت مجازی(VR) است.

فروشگاه بازی (MarketPlace) بازی استار اطلس

بازی استار اطلس یک بازی متاورسی چند نفره با موضوع فضایی می‌باشد که داستان بازی حول محور اکتشافات در فضا، کنترل قلمروهای آن و تسلط سیاسی بر اقوام مختلف می‌چرخد. تیم توسعه بازی استار اطلس در آرزوی ایجاد یک تجربه فراسویه از بازی‌های بلاکچینی است که نحوه تعامل مردم از نظر اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و به طور کلی حکومت را تغییر دهد. بازی استاراطلس را می‌توان به عنوان یک جهانی مجازی موازی با دنیای فیزیکی فعلی و عاری از محدودیت‌‌‌های جغرافیایی موجود تصور کرد. این بازی اولین رویداد خود را در آگوست 2021 برگزار کرد و توکن‌های غیر مثلی خود را معرفی کرد ولی فروش اولین توکن‌‌های بازی استار اطلس را در ما سپتامبر همان سال آغاز کرد که باعث ایجاد هیاهوی زیادی در جامعه ارزهای دیجیتال و طرفداران بازی‌های بلاکچینی شد. این بازی که بر پایه بلاکچین سولانا راه اندازی شده و عمل می‌کند.

مود سفر فضایی در بازی استار اطلس

بازیکن‌‌های بازی می‌توانند برای خرید و فروش انواع دارایی‌هایی که در ادامه به انواع آنها می‌پردازیم، با کمک کیف پول‌هایی که امکان پشتیبانی از بلاکچین سولانا را دارا باشند مانند (PHANTOM ، TORUS ، SOLFLARE و … )، به مارکت‌ بازی استار اطلس متصل شده و آیتم‌ها را خریداری کنند؛ و حتی می‌توانید برای خرید این آیتم‌ها که به‌صورت توکن‌های غیر مثلی (NFT) عرضه می‌شوند، قیمت پیشنهادی خود را قرار دهید و یا به قیمت موجود فعلی آن را فورا بخرید. اکثریت قریب‌ به‌ اتفاق دارایی‌‌های معامله شده در بازار این بازی، با انجام ماموریت‌های درون بازی هم به‌ دست خواهد آمد. این مارکت که اکنون نیز دایر است و شما می‌توانید از توکن ATLAS و USDC برای خرید در بازار آن استفاده کنید.

در ادامه ما بخش‌های مختلف مارکت پلیس بازی استار اطلس را خدمت شما معرفی می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

بخش‌های مختلف مارکت بازی استار اطلس

بخش سفینه‌ها و ناوگان‌های فضایی (Ships) بازی استاراطلس

در این بخش از مارکت بازی شما شاهد سفینه‌ها و ناوگان‌های فضایی موجود در آن هستیم که در قسمت سمت چپ جدیدترین سفینه معرفی شده و در قسمت سمت راست شما تمامی سفینه‌ها را مشاهده می‌کنید.

بخش سازه‌ها (Structures) بازی استاراطلس

پس از بخش سفینه‌های فضایی با کلیک بر روی Structures در قسمت بالایی صفحه وارد بخش سازه‌های موجود در بازی استاراطلس خواهید شد. این بخش از مارکت بازی به شما تمامی مکان‌هایی که در بازی مورد استفاده است را خواهید دید به فرض مثال شما در بازی برای احداث یک معدن و یا ذخیره منابع معدنی احتیاج به یکی از این سازه‌ها خواهید داشت تا بتوانید توسط آن مکان نیروهای خود را مشخص کنید.

بخش منابع (Resources) بازی استاراطلس

در این قسمت از مارکت بازی شما می‌توانید با پرداخت هزینه از طریق ارزهای دیجیتال قابل قبول در بازی (Star Atlas و USDC) منابع برای قلمرو خود بخرید و از آنها بعد از راه اندازی بازی استفاده کنید.

بخش کلکسیون‌ها (Collections) بازی استاراطلس

بخش کلکسیون بازی استاراطلس را میتوان ویترینی از محصولات متنوع دانست زیرا که در آن اقلامی با طیف گسترده ای به فروش می‌رسد که از جمله آنها می‌توان به توکن‌های غیر مثلی (NFT) تصاویر بازی اشاره کرد که در این بخش برای خریداران در دسترس قرار گرفته است.

بخش دسترسی (Access) بازی استاراطلس

طبق قوانین بازی استار اطلس هر بازیکن می‌تواند بعد از گذراندن یکسری مراحل به دسترسی یا به نقلی مقام‌هایی می‌رسند که حاصل تلاش و زحمت آن بازیکن است؛ در این بخش ما میتوانید این مقام‌ها را خریداری کنید و دیگر زحمت بازیکنان دیگر را نکشید (:

مود‌های بازی استار اطلس

به طور کلی مود‌های بازی استار اطلس شامل نقش آفرینی، گرند استراتژی، شبیه ساز فضاپیما سواری و کشف می‌باشند.

1. گرند استراتژی

مود گرند استراتژی در بازی به بازیکنان این قابلیت را می‌دهد که دارایی‌های خود را توسعه داده و از آن در مبارزات استفاده کنند. مکان مبارزات در نقشه مشخص است که کاربران می‌توانند مشاهده کنند.

2. کشف

در این مود بازی استار اطلس بازیکنان می‌توانند به کشف و جستجوی فضا بپردازند. با کشف ، آیتم‌ها و دارایی بیشتری بدست می‌آورند و زمانی که مالک آنها شوند می‌توانند به معامله با دیگر بازیکنان درون بازی بپردازند.

3. نقش آفرینی

مودی که قبلا به آن اشاره کردیم مود نقش آفرینی است که در آن شما می‌توانید ارز‌های دیجیتال استخراج کرده و در جهت خرید و فروش آیتم‌های مختلف از آن استفاده کنید.

4. فضاپیما سواری

هیجان انگیزترین بخش بازی بخش سفر‌های فضایی است. شما ملزم به داشتن لوازم مورد نیاز برای تجربه واقع گرایانه در این بخش از بازی هستید. بازیکنان قادر هستند کنترل و هدایت یک فضاپیما را بدست بگیرند و از ویژگی‌های آن برای نبرد‌هایشان استفاده کنند.

بررسی فازهای مختلف بعد از انتشار بازی استار اطلس

تیم بازی استار اطلس به منظور تکمیل راهبرد و چشم‌انداز این پلتفرم و بازی، بودجه موردنیاز خود را در قالب فروش دارایی‌های قابل استفاده در بازی در ۵ مرحله مختلف تامین نماید؛ در هر مرحله از عرضه بازی، نیز فرصتی برای جذب سرمایه در آن فراهم می‌شود.

فاز اول عرضه: عرضه دارایی‌های کهکشانی

در طول فاز عرضه دارایی‌های کهکشانی یا Galactic Asset Offering که به‌اختصار به آن GAO می‌گویند، دارایی‌های درون بازی، همانند سفینه‌های فضایی که با توکن های NFT ضرب شده اند و قابل استفاده اند، به تعدادی محدود منتشر می‌شوند، تا از تقاضای اولیه جامعه بازی و مجموعه‌داران که به دنبال دست‌یابی به توکن‌های نسل اول این بازی هستند، برآورده گردد.

فاز دوم عرضه: مرورگر مینی گیم

در این فاز از عرضه یک مینی‌گیم مبتنی بر مرورگر به‌عنوان محصولی قابل اجرا عرضه خواهد شد. دارایی‌های درون بازی را علاوه‌بر دارایی‌های عرضه شده در مرحله GAO، می‌توان به صورت مستقیم در این مینی‌گیم خریداری نمود و در بازی استفاده کرد. در طول این فاز، دارایی‌های به‌دست‌آمده قابلیت تنظیم شدن با چارچوب قوانین و پلتفرم استار اطلس را دارند. فروش دارایی در مینی‌گیم، درآمدی مستمری برای ایجاد فازهای بعدی ایجاد خواهد نمود.

فاز سوم عرضه: فروش ماژول ساخت سفینه

پس از اجرای موفقیت آمیز فاز دوم که مینی‌گیم نام داشت، تولید کامل بازی استار اطلس در موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 آغاز خواهد شد. اولین نقطه عطف در این نسخه از بازی، استقرار یک ماژول حرفه‌ای به‌منظور ساخت سفینه کاربردی خواهد بود. این ماژول که به بازیکن‌ها و کلکسیونرها این را اجازه می‌دهد که دارایی‌های خود برای استفاده کاربردی در بازی آزمایش کنند؛ اما این قسمت تنها محدود به کارخانه ساخت سفینه در ایستگاه فضایی مرکزی فراکسیون های انتخاب شده بازیکن‌ها نیست. طبق برنامه، فروش تعدادی دیگر از دارایی‌های عمومی نیز در این مرحله به انجام خواهد رسید.

فاز چهارم عرضه: پیش‌فروش نهایی در نسخه بتا

در نسخه بتای (دموی) بازی استار اطلس می‌بایست قبل از این مرحله باموفقیت راه‌اندازی گردد. همه دارایی‌های باقی‌مانده نیز به منظور فروش در این مرحله عرضه خواهد شد و می‌توانید بلافاصله از آنها در نسخه بتا استفاده نمایید.

فاز پنجم عرضه: فروش مداوم

پس از راه‌اندازی کامل نسخه اصلی بازی استار اطلس، تمام دارایی‌های آماده‌شده در مرحله‌های قبلی، بعد از فروش، دیگر به منظور خرید موجود نخواهند شد؛ بلکه فروش دارایی‌ها در این مرحله به آیتم‌های جدید و منحصر به فرد محدود خواهد شد. همچنین در این مرحله از بازی، شرکت مادر بازی استار اطلس بر هر معامله‌ای که بر بستر این بازی انجام شود، مالیات تراکنش وضع خواهد نمود.

زمان انتشار نسخه نهایی بازی استار اطلس

طبق بررسی پروژه به‌نظر نمی‌رسد که نسخه نهایی بازی استار اطلس به‌ این زودی‌ها منتشر شود. بنابر گفته مایکل واگنر (Mike Wagner) مدیر اجرایی پروژه و پلتفرم بازی استار اطلس، تا تاریخ انتشار این بازی، سال‌های بسیاری باقی مانده است و طبق گفته مدیران و اعضای انجمن دیسکورد Star Atlas انتظار این را داریم که این بازی ۵ تا ۸ سال دیگر به صورت کامل عرضه گردد؛ پس در حال حاضر چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ و بهترین راه برای کسب درآمد از بازی استار اطلس چیست؟

سوالات متداول

بازی استار اطلس (Star Atlas) چیست؟

استار اطلس یک بازی متاورس مبتنی بر بلاکچین در سبک استراتژیک-نقش‌آفرینی می‌باشد که در آن بازیکنان به سال 2620 و یک محیط آینده‌نگرانه سفر می‌کنند و به گشت و گذار در یک کهکشان بزرگ بپردازند.

آیا بازی استار اطلس برای کاربران ایرانی مناسب است؟

با این که بازی استار اطلس هنوز به شکل کامل و عمومی منتشر نشده است، کاربران ایرانی می‌توانند به خرید و معامله توکن‌های بازی بپردازند.

بازی استار اطلس (Star Atlas) یک پلتفرم متاورسی جذاب است که با قابلیت‌ها و ویژگی‌های بسیارش شما را به خود جذب می‌کند. هم اکنون استار اطلس یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های مجازی برای کسب درآمد در حوزه ارز دیجیتال به شمار می‌رود. تجربه شما از این بازی چگونه بوده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.6/5 - (14 امتیاز)
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

18 پاسخ

 1. یک سوال از شما داشتم، در حوزه بازی‌های Play2Earn استار اطلس رو پیشنهاد می‌کنید یا دسنترالند رو ؟

  1. با سلام به آقای محمد احسان 🌹
   محمد عزیز در مورد این سوال شما باید عرض کنم که نمیشه دوتا پروژه که یکی در مرحله پیش عرضه‌اس و دیگری در مرحله عملیاتی و اجرایی مقایسه کرد
   و برای پاسخ به این پروژه باید تحقیقات کافی و مستمری انجام بدید تا طبق روانشناسی معاملاتی و میزان تحمل شما که توی روانشناسی سرمایه‌گذاری قرار میگیره پروژه هایی با ریسک های محتلف رو خریداری کنید
   اما می‌تونید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازی دسنترالند از مقاله ما هم استفاده کنید

 2. ازتون درخواست داشتم که درباره بازی های بلاکچینی دیگه که برای اندروید منتشر شدن نیز مقاله بنویسید

 3. سلام
  به نظر شما یان پروژه نسبت به سایر رقباش (دسنترالند و آکسی اینفینیتی منظورمه!!) ارزش بیشتری داره یا نه؟

 4. سلام ازتون یک خواهشی داشتم این بخش مود‌های بازی استار اطلس رو در صورت امکان یکم با جزئیات بیشتری بنویسید و عکس هم ازش قرار بدید

 5. سلام خیلی ممنون به خاطر مقاله کاملتون
  واقعا جزو معدود سایتایی بود که مسیر راه پروژه رو شرح داده بود

  1. منظور شما از سرمایه گذاری چیه؟

   اگر بخواهید وسایل این بازی که به صورت توکن NFT هست رو خریداری کنید تا با آن بازی کنید، میتوان گفت که بعد از اجرای بازی ایده بدی نیست
   اما اگر بخواهید که توکن ها را به عنوان یک دارایی محدود خریداری کنید باید سراغ توکن هایی از بازی بروید که ارزش بیشتر و تعداد کمتری از آنها موجوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *