ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

اتریوم (Ethereum) چیست؟

اتریوم (Ethereum) چیست؟

اتریوم (Ethereum) سیستمی است که اولین بار در کنفرانس BTC آمریکای شمالی توسط ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتر رونمایی شد. اگرچه به طور کلی به عنوان یک آلتکوین دیده می‌شود، اما اتریوم یک سیستم نوآورانه است که هدف آن توسعه فناوری بلاک چین و استفاده از آن در حوزه‌های بیشتری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ابزار ترید همراه باشید

اتریوم به طور خلاصه یک سیستم عامل رمزنگاری است که ارز دیجیتال اتر (ETH) را به عنوان منبع انرژی خود می‌گیرد. هدف این است که کاربران بتوانند نرم افزار جدیدی را روی سیستم بلاک چینی که بیت کوین به آن متصل است ایجاد کنند. به لطف این آزادی که اتریوم در اختیار کاربران قرار می‌دهد، امکان صدور آلت کوین‌های زیادی را فراهم می‌کند. هدف سیستم اتریوم جلوگیری از ذخیره سازی اطلاعاتی مانند داده‌های شخصی توسط اشخاص ثالث و استفاده از آنها برای مقاصد مختلف است.

آیا اتریوم می تواند با بیت کوین رقابت کند؟

امروزه تقریبا تمام تراکنش‌هایی که در اینترنت انجام می‌دهیم (خرید، تراکنش‌های بانکی، استفاده ما از رسانه‌های اجتماعی، تاریخچه اینترنت و غیره) در بانک‌های داده به عنوان داده ثبت می‌شوند. این اطلاعات برای چه مقاصدی استفاده خواهد شد کاملا ناشناخته است.

با سیستم ETH ، این تراکنش‌ها در دستگاه‌های مختلف به صورت کاملا پراکنده و ناشناس ذخیره می‌شوند و دسترسی به آنها تقریبا غیرممکن می‌گردد.

آیا اتریوم می تواند با بیت کوین رقابت کند؟

این ارز، در حال حاضر دومین ارز دیجیتال بزرگ پس از بیت کوین است.

این واقعیت که ارزش آن در مدت زمان کوتاهی افزایش یافته و نو آورتر از بلاک چین بیت کوین است، این سوال را به ذهن متبادر کرده است که اتریوم می‌تواند رقیبی برای بیت کوین باشد.

با این حال، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتر، در این مورد می‌گوید:

اگر ارزهای دیجیتال را با منابع ارزشمند دنیا مقایسه کنیم و بیت کوین را طلا و لایت کوین را نقره در نظر بگیریم، ETH ، نفت است. زیرا فناوری زیربنایی اتر، منبع انرژی در سیستم اینترنت جهان خواهد بود. همانطور که نفت در بسیاری از بخش‌ها و فناوری‌ها در جهان استفاده می‌شود، همین امر در مورد فناوری ETH نیز صادق است. به همین دلیل است که ما از اتر به عنوان “سوخت کریپتو” یاد می‌کنیم. انرژی مورد نیاز پلتفرم اتریوم با اتر (ETH) تامین خواهد شد.

همانطور که از بیانیه بوترین می‌توان فهمید، اتریوم هدفی برای رقابت با بیت کوین ندارد. همچنین می‌بینیم که کل تیم موسس اتر از همان روزهای اول بیت کوین در میان توسعه دهندگان بلاک چین و بیت کوین بوده اند.

تفاوت بین اتریوم و بیت کوین چیست؟

در حالی که تراکنش‌هایی که می‌توانید با سیستم بیت کوین انجام دهید واضح است، می‌توانید سیستم‌های جدید و آلت کوین‌های جدید را با نرم افزارهای بسیار متفاوت با سیستم اتر تولید کنید.

تفاوت بین اتریوم و بیت کوین چیست؟

سیستم اتر سیستمی نوآورتر از سیستم بلاک چین بیت کوین است. 10 دقیقه طول می‌کشد تا یک بلوک در سیستم بیت کوین تشکیل شود. در سیستم اتریوم، زمان تایید بسیار کمتر است، زیرا زمان تشکیل یک بلاک 15 ثانیه است.

اتریوم دقیقا چیست؟

ETH یک پلت فرم محاسباتی منبع باز و غیرمتمرکز است که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است و توسط Vitalik Buterin توسعه یافته است. که نه تنها یک پلت فرم نرم افزاری است، بلکه یک زبان برنامه نویسی است که عملکرد قرارداد هوشمند را ارائه می‌دهد. به عبارت دیگر، اتر یک پلتفرم نرم‌افزاری غیرمتمرکز و توزیع‌شده در سیستم است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را ایجاد و نصب کنند که از هر نقطه‌ای در جهان قابل دسترسی باشد.

مشابه بیت کوین، ETH یک شبکه بلاک چین عمومی غیرمتمرکز است. با این حال، برخی از تفاوت‌های فنی بین آنها وجود دارد. بر خلاف بیت کوین، اتر اجازه قراردادهای هوشمند را می‌دهد و به عنوان یک ارز دیجیتال بسیار قابل برنامه ریزی شناخته می‌شود.

اتریوم دقیقا چیست؟

اتر در واقع یک پلتفرم نرم افزاری است که به عنوان یک فروشگاه برنامه غیرمتمرکز و اینترنت غیرمتمرکز عمل می‌کند. این سیستم برای اجرای اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ها به ارز نیاز دارد.

اتر پول دیجیتالی است که می‌تواند فورا از فردی به فرد دیگر در هر نقطه از جهان ارسال شود. درست مانند بیت کوین، ETH غیرمتمرکز است و نمی‌تواند توسط دولت یا بانک‌های مرکزی کنترل شود. ETH برای پرداخت‌های مشابه بیت کوین استفاده می‌شود. همچنین، اتر برای پرداخت خدمات و همچنین هزینه تراکنش برای توسعه دهندگان برنامه در شبکه ETH استفاده می‌شود.

استخراج اتریوم چگونه انجام می شود؟

ماینینگ عامل مهمی برای تداوم و امنیت این سیستم با همان منطق بیت کوین است. برای اینکه استخراج ETH توسط همه انجام شود، سیستم مورد نیاز مانند استخراج بیت‌کوین با دستگاه‌های تولیدی خاص نیست، بلکه با کارت گرافیک (GPU) انجام می‌شود. افزایش تعداد ماینرها باعث کاهش درآمد در استخراج اتر می‌شود.

رابطه ETH و آلت کوین ها

از آنجایی که سیستم اتر، محیطی مناسب برای ایجاد بسیاری از نرم‌افزارهای جدید است، سیستمی است که در آن بسیاری از سکه‌های جدیدی که بعدا ظهور کرده‌اند، معامله می‌شوند. به منظور راه اندازی یک سکه جدید، Initial Coin Offerings، به نام ICOs، قبل از انتشار به طور انبوه وجوه جمع آوری می‌کند و وجوه با اتر، ارزش پولی سیستم ETH ساخته می‌شود. بنابراین، سیستم اتریوم به عنوان سیستمی عمل می‌کند که به ارزهای دیجیتال جدید اجازه ورود به گردش را می‌دهد.

استخراج اتریوم چگونه انجام می شود؟

اتر چگونه کار می کند؟

این ارز، فناوری بلاک چین را گرفته و توسعه داده است و در زمینه‌های متنوع‌تری مورد استفاده قرار گیرد، نه فقط یک تسهیلات ثبت سوابق از طریق قراردادهای هوشمند. بلاک چین ETH نه تنها لیست تراکنش‌ها را ذخیره می‌کند، بلکه آخرین وضعیت شبکه را نیز ذخیره می‌کند. این سیستمی است که محیطی برای خلاقیت برای بسیاری از توسعه دهندگان برنامه فراهم می‌کند. سیستم ETH بسیار شبیه بیت کوین است. در حالی که بلاک چین بیت کوین به دفتر کل بانک تشبیه شده است، بلاک چین اتریوم بیشتر شبیه یک کامپیوتر است. در حالی که اسناد و امنیت معاملات مانند بلاک چین بیت کوین را فراهم می‌کند، بسیار انعطاف پذیرتر از آن است.

اتحاد ETH سازمانی چیست؟

سازمان‌های مختلف بلاک چین، گروه‌های تحقیقاتی و ۵۰۰ نماینده شرکت، حمایت خود را از اتحاد ETH در مارس ۲۰۱۷ اعلام کردند.

این اتحاد شامل ConsenSys، CME Group، دانشگاه کرنل، موسسه تحقیقاتی تویوتا، Samsung SDS، Microsoft، Intel، JP Morgan، Cooley LLP، Merck KGaA، DTCC، Deloitte، Accenture، Banco Santander، BNY Mellon، ING و بانک ملی کانادا است.

 116 عضو گزارش دادند که شرکت کردند. در ژوئیه 2017، اتحاد اتر به بیش از 150 عضو رسید که شامل MasterCard، Cisco Systems و Scotiabank علاوه بر شرکت‌های قدیمی است.

سوالات متداول

اتریوم چیست؟

اتریوم یک اکوسیستم آزاد و عمومی بر پایه‌ی فناوری بلاک چین می‌باشد که دارای مرورگر،‌ زبان برنامه‌نویسی و سیستم پرداخت مخصوص دارد. این ارز و شبکه آن، هیچ کنترل کننده‌ی واحد و مرکزی ندارد و هزاران سیستم به صورت داوطلبانه آن ‌را کنترل می‌نمایند.

تفاوت ارزدیجیتال اتریوم و بیت کوین چیست؟

از نظر فنی بین این دو ارز دیجیتال تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. اما مهم‌ترین تفاوت این دو، مربوط به اهداف و قابلیت‌های آن‌ها می‌باشد.

[html_block id="2301"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .