ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

ارز دیجیتال جاست چیست؟

JST
فهرست

ارز جاست JUST با نماد اختصاری JST ؛ پروژه‌ای می‌باشد که بر روی بلاکچین TRON ساخته‌ و اجرا شده است و هدف کلی آن ارائه یک سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)، که به صورت منصفانه، حاکمیت محور و مبتنی بر اکوسیستم وام‌دهی به کاربران به صورت بین‌المللی است.

در اکوسیستم و پلتفرم JUST، دو نوع توکن مورد استفاده است. اولین ارز و پراستفاده‌ترین آنها USDJ می‌باشد که یک استیبل کوین است که به نسبت 1:1 به دلار آمریکا و با واریز سکه‌های TRX از پورت CDP در پلتفرم Just ایجاد می‌شود. دومین توکن در این پلتفرم JST است. برای پرداخت سود وام‌ها، نگهداری و تامین امنیت پلتفرم، مشارکت در رای گیری و حکمرانی و سایر فعالیت‌ها در اکوسیستم JUST استفاده می‌گردد.

ارز جاست JUST (JST) چیست؟

اگر شاهد از آخرین تحولات در دنیای ارزهای دیجیتال باخبر باشید، به احتمال زیاد ارزی به نام JUST coin نیز به گوشتان خورده است. پلتفرم JUST به همت سیستم پیچیده‌ای، دو ارز موجود و ارتباطات آنها با دیگر شبکه‌ها و اکوسیستم‌ها که به شکل رمزگذاری انجام می‌شود و تمام اینها به یک نقش اصلی در فرایندهای سیستم مالی غیرمتمرکز، تبدیل خواهد شد.

JST یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین به منظور وام‌دهی غیرمتمرکز در پلتفرم JUST است. این ارز با بیش از 1700 درصد، بازگشت سرمایه از زمان راه‌اندازی، به یک ستاره، نوظهور در دنیای کریپتو تبدیل گشته است.

JST به زبان ساده، یک توکن اساسی در پلتفرم JUST می‌باشد که هدف آن پرداخت وام می‌باشد و اجرا و راه‌اندازی آن بر روی پلتفرم TRC-20 انجام شده است. JST در سال 2020 در عرضه اولیه یا IEO در Launchbase Poloniex معرفی و به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت.

شبکه JUST چیست؟

Just Network، ایده این شبکه، ثمره تفکر و ایده پردازی جاستین سان است که سابقه اجرا برنامه‌هایی در شبکه TRON است، و این پلتفرم را به عنوان نسل بعدی DeFi بر روی شبکه TRON شناخته می‌گردد. با توجه به اینکه پروژه اصلی Sun’s TRON، سکه JUST موفقیت بزرگی را داشته است؛ توجه رسانه‌های زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است.

دارندگان TRX می‌توانند USDJ را با استفاده از ارز ترون به‌عنوان یک وثیقه به منظور دریافت وام USDJ پرداخت کنند. این فعالیت به کاربران این اجازه را می‌دهد تا دلار را از طریق شبکه جاست را بدون فروش ترون خود خریداری نمایند.

JUST Coin چگونه کار می‌کند؟

JST یک ارز دیجیتال مبتنی بر پلتفرم است که کاربران را به حفظ شبکه JUST تشویق می‌کند. JST به تأیید تراکنش‌های درون شبکه و ارائه نقدینگی از طریق Just کمک می‌نمایند، پاداش دریافت می‌کنند. دارندگان ارز جاست نیز می‌تواند در مدیریت شبکه و پلتفرم آن مشارکت دارند. هر میزان که استفاده از شبکه USDJ و JUST بیشتر شود، ارز دیجیتال جاست ارزش بیشتری خواهد یافت.

تا به ممکن است که از خود بپرسید که آیا ارز JUST ارزش سرمایه‌گذاری دارد یا نه؟ پس با ما همراه باشید تا با نگاهی دقیق‌تر به مزایا و معایب بپردازیم.

مزایای ارز JUST

 1. در شبکه جاست توسط قراردادهای هوشمند از دارایی‌های شما حفاظت می‌کند و به شما امکان مبادله آن را می‌دهند.
 2. شما می‌توانید با استفاده از ارز جاست به حفظ پلتفرم کمک کرده و ارز USDJ تولید کنید.
 3. استفاده از صد برنامه غیرمتمرکز بر روی شبکه JUST وجود دارد.

معایب ارز JUST

 1. قسمت زیادی از ارز JST توسط برخی از مخاطبان نگهداری می‌شود چونکه معتقدند بنیان‌گذار آن، جاستین سان بهتر بود که به‌جای تمرکز بر چندین اکوسیستم، روی یک اکوسیستم تمرکز نمایند.
 2. با واریز ارز JST نمی‌توانید همان ارز را کسب نمایید.
 3. دارندگان TRX و کاربران شبکه ترون، بیشترین سود را نصیب خود می‌کنند.
 4. اکوسیستمی که دو نشانه دارد برای کاربران بسیار گیج‌کننده است.

توکن جاست کجا ذخیره شود؟

ارز جاست را می‌توانیم در بسیاری از کیف پول‌هایی که امکان ذخیره‌سازی ترون را دارد، نگهداری کنیم. در هنگام راه‌اندازی شبکه و ارز JUST، کاربرانی که موجودی بیشتر از 100 TRX دارند، طی یک ایردراپ رایگان JST دریافت نمودند.

برخی از کیف پول‌هایی که ارز JST را پشتیبانی می‌کند شامل: 

 1. کیف پول Exodus
 2. کیف پول Atomic
 3. TRONLINK

از کجا ارز جاست بخرم؟

ارز دیجیتال جاست به دو روش به دست میاید؛
روش اول: از طریق استخراج آن ارز (پاداش به منظور سپرده‌گذاری، وام دادن، تامین نقدینگی) 

روش دوم:  خرید ارز دیجیتال جاست از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز و متمرکز.

با توجه به اطلاعات درج شده در وبسایت CoinMarketCap، ارز جاست را می‌توان در صرافی‌های بزرگی همچون Binance،Huobi Global و … پیدا کرد.

طبق آمار CoinMarketCap، سکه‌های در گردش نیز تقریباً 1.4 میلیارد ارز JST می‌باشد و کل موجودی این ارز 9.9 میلیارد است.

توکن JST در اکوسیستم چه نقشی دارد؟

توکن JST در اکوسیستم JUST دارای چندین نقش است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

JST برای پرداخت بهره در سیستم وام‌دهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارندگان این ارز می‌توانند از طریق رای داشتن ارز JST  در مدیریت اکوسیستم و سایر فعالیت‌ها شرکت نمایند.

استیبل کوین USDJ چیست؟

USDJ یک استیبل کوین نوظهور است که با استفاده قراردادهای هوشمند و غیرمتمرکز در شبکه ترون ایجاد شده است. ایجاد USDJ فرآیندی کاملاً رایگان است، البته این اتفاق تا زمانی است که از TRX به‌عنوان وثیقه استفاده نمایید. USDJ به عنوان قسمتی جدایی‌ناپذیر از اکوسیستم دیفای ترون تبدیل خواهد شد.

ویژگی‌های اکوسیستم Just

 • دارای استیبل کوین بومی: USDJ به عنوان استیبل کوین بومی، با ذخایر دارایی‌ها برای حفظ ثبات در قیمت آن تحت پشتیبانی قرار می‌گیرد.
 • کاربر پسند: سرویس انتقال و تراکنش USDJ که بر بلاک چین ترون است، که سبب می‌شود این ارز را سریع و کارآمد می‌سازد.
 • عدم وجود محدودیت: تمام افراد می‌توانند با استفاده از یک حساب صرافی یا یک ولت، این ارز را در هر زمان و هر مکان ذخیره و منتقل نمایند.
 • استقلال شبکه بلاک چین: افرادی که ارز JUST ذخیره کرده اند، این امکان را دارند که در رای گیری و مدیریت اکوسیستم شرکت نمایند و طعم شیرین استقلال غیرمتمرکز واقعی را بچشند.
 • پشتیبانی قوی: پلتفرم JUST یک تیم پویا و نخبه دارد. در تیم مهندسی، 50٪ از کارکنان از Alibaba، Tencent، IBM و سایر شرکت‌های اینترنتی در سطح جهانی، باتجربه غنی در طراحی و توسعه محصول هستند.

تیم تحلیل مالی اکوسیستم JUST از بانک‌های بزرگی که در حوزه سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کنند، تشکیل ‌شده است و تیم عملیاتی آن نیز تجربه‌های زیادی در بلاک چین ترون و سایر شبکه‌ها داشته‌اند.

نتیجه‌گیری

اکوسیستم JUST یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، این پروژه یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در دنیای ارزهای دیجیتال است که شما باید پس از تحقیق‌های فراوان، اقدام به خرید یا سرمایه‌گذاری در این ارز نمایید.

سوالات متداول

توکن JST در اکوسیستم چه نقشی دارد؟

ارز جاست به منظور پرداخت بهره در سیستم وام‌دهی بر بستر شبکه خود مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارندگان آن می‌توانند از طریق شرکت در رای گیری ارز JST در مدیریت این اکوسیستم و سایر فعالیت‌ها آن مشارکت نمایند.

استیبل کوین USDJ چیست؟

USDJ یک ارز از دسته استیبل کوینهاست که با قراردادهای هوشمند و غیرمتمرکز در شبکه ترون ایجاد گشته است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *