ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

استخراج چیا چگونه است؟ و 4 عامل تاثیرگذار در ماین آن

استخراج چیا کوین

استخراج چیا کوین به چه شکل است؟

برای شروع استخراج چیا با انجام مراحل زیر شروع خواهد شد
۱.
اپلیکیشن بلاک چین چیا را دانلود نمایید. می‌توانید برنامه‌های کاربردی برای Windows، macOS و Linux را از وب سایت رسمی چیا بیابید و دانلود کنید.
۲. به عنوان یک کاربر، کلید خود را بسازید و شروع به طراحی نمایید. کلید، شناسه‌ای می‌باشد که شما را به‌عنوان مالک نقشه‌های چیا علامت‌گذاری می‌نماید.
۳. پس از ایجاد قطعه، برداشت را شروع نمایید.

روند استخراج بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۱ به صورت فزاینده ای افزایش یافت، هم سهام کارت گرافیک را ذوب کرد و هم به یک مشکل بالقوه برای گرم شدن کره زمین تبدیل شد. برای حل این مشکل چه راهکاری وجود دارد؟ و آیا استخراج چیا یک روش کارا است؟ آیا از استخراج چیا روش هم می‌توان کسب درآمد کرد؟ با ابزار ترید همراه باشید

ما در این مقاله در مورد پروژه استخراج چیا صحبت کرده ایم، پروژه ای که هم سازگار با محیط زیست است و هم قصد دارد ارزهای دیجیتال را بر پول فیزیکی برتری دهد.

پاسخ به سوالاتی مانند استخراج چیا کوین چگونه است، چگونه چیا کوین برداشت کنیم و آیا بی خطر است را در این مطلب خواهید یافت.

استخراج ارز چیا

چیا کوین و استخراج چیا چیست؟

شبکه چیا در سال 2017 توسط برام کوهن، برنامه‌نویس پروتکل بیت تورنت ایجاد شد.

پروژه منبع باز که در آخرین دور سرمایه گذاری خود ارزشی معادل 500 میلیون دلار دریافت کرد، در چند هفته اخیر توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است.

این سیستم که به استخراج کنندگان خود با منطق اثبات فضا پاداش می‌دهد، استخراج با هارد دیسک‌های HDD و SSD را امکان پذیر می‌کند.

استخراج چیا کوین چگونه است؟

 Seagate و Phison، تولید‌کنندگان محبوب امروزی هارد دیسک، پیش بینی می‌کنند که قیمت هارد دیسک تا پایان سال به دلیل Chia 10 درصد افزایش می‌یابد.

همچنین چیا کوین از مخفف “ XCH ” در صرافی‌ها استفاده می‌کند.

چرا استخراج چیا کوین سبزتر است؟

سخت‌افزار مورد نیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از منطق اثبات کار مانند بیت کوین و اتریوم انرژی زیادی مصرف می‌کند و گرمای زیادی از خود ساطع می‌کند.

از طرف دیگر استخراج چیا کوین انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کند زیرا با منطق اثبات فضا کار می‌کند.

چرا استخراج ارز چیا سبز تر است؟
چرا چیا کوین سبزتر است؟

مصرف برق کم آن نیز تضمین می‌کند که حرارتی که به محیط ساطع می‌کند کمتر باشد.

اگرچه استخراج چیا توسط یک نفر به تنهایی گرمای کافی برای آسیب رساندن به محیط زیست را منتشر نمی‌کند، اما این واقعیت که تاسیسات استخراجی در زمینی به مساحت صدها متر مربع ایجاد شده است، مشکل بزرگی ایجاد می‌کند.

به گفته کارشناسان، تا سال 2033 میانگین دمای جهان بین 2 تا 3 درجه به دلیل استخراج ارزهای دیجیتال افزایش خواهد یافت.

این اعداد به ظاهر کوچک می‌تواند پایان برخی از گونه‌ها باشد.

استخراج چیا کوین گرمای بسیار کمتری نسبت به استخراج با کارت گرافیک منتشر می‌کند.

 ماین چیا کوین گرمای بسیار کمتری نسبت به استخراج ارز با کارت گرافیک منتشر می کند.
هارد برای استخراج چیا

چیا و استخراج چیا در واقع ترجیح می‌دهد از مفهوم کشاورزی استفاده کند نه معدن.

اصل کار شبکه چیا کوین

توسعه دهندگانی که اساس فناوری بلاک چین را تشکیل می‌دهند و جزء لاینفک آن هستند، نوآوری‌های زیادی را در این زمینه به ارمغان آورده اند. هدف چیا توسعه اپلیکیشن‌ها و خدمات جدید و مدرن مبتنی بر بلاک چین و ارائه خدمات خود به مردم سراسر جهان به روشی مطمئن‌تر و سریع‌تر از سایر پلتفرم‌های موجود در تجارت سکه است.

اصل کار شبکه چیا کوین
اصل کار شبکه چیا

Chia قصد دارد یک کوین به سبک ETF باشد که به طور عمومی با تجارت شبکه خود فعالیت می‌کند.

مزرعه کشاورزی فضایی با پیشنهادات ارائه شده توسط کاربرانی که تولید کنندگان دیسک سخت و فروشندگان سرورهای ذخیره سازی روی پلتفرم هستند به شرکت کنندگان ارائه می‌شود. این بدان معنی است که اکوسیستم پلتفرم به راحتی توسط نهادها و سازمان‌ها پذیرفته می‌شود.

تفاوت بین عملیات ماینینگ و فارمینگ چیست؟

برای عملیات استخراج، کاربران باید نیازهای برق بیشتری داشته باشند و فرصت‌های بیشتری برای عملیات داشته باشند. چیا کوین مکانیزمی را به عنوان کشاورزی ایجاد کرده است تا بتوان در مصرف برق و منابعی که در عملیات معدنی صرف می‌شود، اندکی بیشتر صرفه جویی کرد.

با Farming، فرآیند منصفانه‌تر، سازگار با محیط‌زیست و جیب‌پسندتر در مصرف برق با بلاک‌چین‌های خوب ارائه‌شده به کاربران ارائه می‌شود. در طول فرآیند کشاورزی، کاربران می‌توانند در منطقه بلوک بعدی حفاری کنند، زیرا فرآیندهای حفاری را به صورت غیر متمرکز انجام می‌دهند.

تفاوت بین عملیات ماینینگ چیا و فارمینگ چیست؟

در حالی که در عملیات ماینینگ، کاربران باید منابع و امکاناتی مانند برق را به صورت جداگانه داشته باشند، این فرآیند برای شرکت‌های بزرگ که به‌جای کاربران فردی کار می‌کنند، سودمندتر می‌شود. در حالی که می‌توان از مناطق کشاورزی به صورت تکراری استفاده کرد، چنین فرصتی برای استخراج معادن ارائه نمی‌شود.

علاوه بر این، از آنجایی که مکانیسم‌های کار مبتنی بر هارد دیسک خالی در فرآیندهای کشاورزی حفظ می‌شوند، کاربران می‌توانند بدون اتصال به مرکز با دستگاه‌های ساده مانند دستگاه‌های تلفن همراه کار کنند.

برای پرورش چیا چه چیزی لازم است؟

برای مزرعه چیا کوین، باید یک کامپیوتر ویندوز، لینوکس یا macOS داشته باشید.

سپس باید نرم‌افزار رسمی استخراج چیا کوین را دانلود کنید. پس از ورود به سیستم، از شما خواسته می‌شود که یک کیف پول بسازید، بهتر است به این مراحل توجه کنید زیرا پاداش شما به این حساب واریز می‌شود

برای پرورش و استخراج چیا چه چیزی لازم است؟

حداقل سیستم مورد نیاز برای استخراج چیا 

بهتر است برای افزایش سرعت کسب درآمد از این نوع استخراج، سیستم‌هایی پرقدرت استفاده کنید و هرگز به دنبال حداقل‌ها در این زمینه نباشید! 
سیستمهای پرقدرت در اصل ماجرا برای پلات کردن استفاده می‌شود و فارمینگ به صورت کلی نیاز به سیستم پرقدرت ندارد. اگر از قبل سیستمی پرقدرت دارید و می‌توانید از آن برای این کار استفاده کنید به این نکته توجه کنید که موقع پلات ساختن در استخراج چیا چون کلیه منابع سیستم شما درگیر می‌شود، دیگر نمی‌توانید از آن استفاده خاصی کرد. در مقابل زمان فارمینگ منابع سیستم تقریباً آزاد هستند. 

برای ساخت هر پلات برای استخراج چیا به حداقل 4 گیگابایت RAM و 2 رشته پردازنده (معادل 1 هسته پردازنده)، و حافظه به میزان SSD 256GB و hdd 102GB نیز نیاز داریم. بنابراین اگر شخص یا سیستمی بخواد 4 عدد پلات راه اندازی کند باید 4 تا 8 گیگابایت RAM، پردازنده ای 2 هسته‌ای و حافظه ای حداقل 500 گیگابایت از نوع SSD داشته باشد. و در ضمن حافظه hdd هم بستگی به این دارد که در مجموع به چند پلات نیاز داشته باشید، (مثلاً برای 18 پلات به 2 ترابایت hdd احتیاج داریم.)

این کانفیگ معرفی شده برای سیستمی است که دارای حداقل قدرت مورد نیاز می‌باشد اما با حداقل نمی‌توانید به این زودی‌ها درآمدی از این کار کسب کنید. به فرض مثال اگر شما با 2 ترابایت حافظه hdd که به صورت تقریب در آن 18 الی 19 پلات جا می‌گیرد و با حجم شلوغی شبکه‌ای که در حال حاضر برای استخراج چیا وجود دارد، شما پس از یک سال و اندی تازه می‌توانید به درآمد برسید. البته تمام اینها مشروط به حفظ شرایط موجود است که امری غیرممکن حساب می‌شود.

سیستم پیشنهادی برای این مدل ماین باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

16 تا 32 گیگابایت رم DDR4 پردازنده نسل 8 به بالا core i9 یا core i7 یا پردازنده‌های مخصوص سرور
1 الی 2 ترابایت حافظه SSDو در نهایت حداقل 18 ترابایت HDD
حداقل سیستم مورد نیاز برای ماین چیا 
برای پرورش چیا چه چیزی لازم است؟

دو روش مختلف برای استخراج چیا وجود دارد.

رایج‌ترین و متداول‌ترین راه آن درآمد ثابت از استخر XCH، است. وقتی به سیستم استخر می‌پیوندید، بلوک‌ها نه تنها توسط شما، بلکه توسط چند کاربر تصادفی دیگر نیز در سراسر جهان استخراج می‌شوند. چیا به دست آمده در نتیجه این کار مشترک، بین کاربران توزیع می‌شود.

محاسبه ی کسب درآمد دلاری از ارز چیا

 1. به وب سایت رسمی Chia مراجعه کنید.
 2. بر روی دکمه “نصب Chia Blockchain” کلیک نمایید.
 3. پس از آن در پایین صفحه به نسخه Windows و یا سیستم عاملی که میخواهید در آن استخراج چیا را انجام دهید بروید و Chia Blockchain را برای سیستم عامل خود دانلود کنید.
 4. نرم‌افزار Chia Blockchain را نصب کرده و اجرا کنید.
 5. پس از اجرای نرم‌افزار بر روی “ایجاد یک کلید خصوصی جدید” کلیک نمایید. (24 کلمه ای که ارائه می‌شود را یادداشت کنید. از آن برای بازیابی کیف پول چیا و ارز‌های چیا خود به این نیاز دارید.)
 6. بر روی دکمه “Plots” کلیک نمایید.
 7. سپس روی “Add Plots” کلیک کنید.
 8. اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.
 9. پس از آن میزان سود به شما نمایش داده خواهد شد.

البته شما می‌توانید از وب سایت‌های دیگر هم برای بررسی میزان سود استخراج چیا هم استفاده کنید که می‌توان به سایت chiacalculator.com اشاره کرد

یک مرکز استخراج چیا

روش کشت انفرادی که در سیستم استخری گنجانده نشده است، بیشتر مبتنی بر شانس است. شما نمی‌توانید با استفاده از روش انفرادی یک جایزه چیا ثابت دریافت کنید. گاهی اوقات با این روش می‌توانید چیا خیلی کم پیدا کنید، گاهی اوقات بیش از حد. کسانی که می‌خواهند از این راه سود ببرند باید یک مزرعه بزرگ تاسیس کنند. اگر می‌خواهید استخراج چیا پرخطرتر اما با پتانسیل بالاتر انجام دهید، روش انفرادی ممکن است برای شما مناسب باشد.

یک مرکز استخراج ارز دیجیتال چیا

برخی از شرایط جدید وجود دارد که باید پس از اتمام مراحل ثبت نام معمولی، بدانید. رایج‌ترین اصطلاحی که با آن مواجه می‌شوید «طرح» است. ما می‌توانیم تقریباً طرح را به عنوان یک میدان ترجمه کنیم. این فیلدها 270 گیگابایت  فضای دیسک را اشغال می‌کنند، بنابراین می‌توانید دیسکی با حداقل 250 گیگابایت ایجاد کنید.

آنچه باید در مورد استخراج چیا بدانید!

ماین کردن در سیستم‌های لینوکس سریعتر است. اوبونتو هم می‌تواند سیستم عامل خوبی برای Chia Coin farming باشد.

فراموش نکنید که گزینه‌های برق رایانه‌ای را که پرورش می‌دهید تنظیم کنید تا حتی در صورت بیکار بودن سیستم، خاموش نشود.

آنچه باید در مورد ماین چیا بدانید!

Chia یا چیا نرم‌افزاری است که اغلب به روز می شود. کاملا پایدار نیست زیرا هنوز می‌توان آن را جدید در نظر گرفت.

اگر یک مرکز کشاورزی بزرگ دارید، اتصال تجهیزات به 2-3 کامپیوتر به جای یک کامپیوتر نیز می‌تواند شانس شما را برای پیدا کردن چیا افزایش دهد.

سوالات متداول در مورد استخراج چیا

آیا استخراج چیا سودآور است؟

استخراج چیا اصلاً آنطور که انتظار می‌رود سودآور نیست
به گفته این شرکت، هزینه خرید SSD‌های کافی برای ادامه ماینینگ Chía هزینه قابل توجهی بود. علیرغم استفاده از 150 PB (150 گیگابایت)، این ظرفیت برای کسب درآمد از استخراج چیا در دراز مدت کافی نیست.

استخراج 1 عدد توکن چیا چقدر طول می‌کشد؟

چقدر زمان می‌برد؟ سوال قشنگی است در اوایل، با نرم‌افزار نقشه‌برداری از توسعه‌دهندگان ارز چیا، برای هر پلات استاندارد k=32، البته با یک حافظه SSD بسیار سریع Optane 905P، حدود شش یا هفت ساعت طول می‌کشد، اگرچه می‌توان چندین بار انجام داد. یکباره با سخت‌افزار مناسب نقشه می‌کشد.

چگونه استخراج چیا را شروع کنم؟

شروع به استخراج چیا کنید!
۱. اپلیکیشن بلاک چین چیا را دانلود کنید. می‌توانید برنامه‌های کاربردی برای Windows، macOS و Linux را از وب سایت رسمی Chia پیدا کنید.
۲. کلید خود را بسازید و شروع به طراحی کنید. یک کلید، شناسه‌ای است که شما را به‌عنوان مالک نقشه‌های چیا علامت‌گذاری می‌کند. …
۳. پس از ایجاد یک قطعه، برداشت را شروع کنید.

آیا توکن چیا چینی است؟

بله
کریپتوکارنسی چینی Chia که توسط برام کوهن ساخته شده، وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده است و انتظار می‌رود تا قبل از پایان سال جاری بیش از 55 درصد افزایش یابد

آیا چیا، بیت کوین بعدی است؟

چیا که توسط Bram Cohen، مخترع BitTorrent تأسیس شد، نسل بعدی بلاک چین منبع باز است که از ابتدا برای پاسخگویی به نیازهای آینده بازارهای به هم پیوسته ساخته شده است.

آیا استخراج چیا به هارد آسیب می‌زند؟

در مقایسه با استخراج سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم که با اسیک و یا کارت گرافیک هستند، عملکرد بهتری دارد، استخراج چیا مقرون به صرفه است، اما در کل فرآیند ممکن است هزینه‌هایی ایجاد شود زیرا به سرعت درایوهای جامد (SSD) را که مدام در حال نوشتن هستند را می‌سوزاند.

کدام HDD برای استخراج چیا مناسب است؟

انتخاب و اعلام اینکه کدام برند برای شما مناسب است تا با آن استخراج چیا را شروع کنید کمی سخت است اما شما باید تمامی جوانب این کار را تحت نظر قرار دهید. از گارانتی و شرایط آن تا میزان عمر مفید قطعه و قیمت تمام شده آن

آیا می‌توانم چیا را با هارد اکسترنال استخراج کنم؟

بله، شما کاملاً می‌توانید چیا را روی هارد اکسترنال پرورش دهید. “کشاورزی” فقط معادل معدن چیا است. با این حال، اگر از SSD به عنوان درایو ذخیره موقت خود استفاده نمی‌کنید و آن را روی هارد دیسک انجام می‌دهید، روند رسم شما بسیار کند خواهد بود. برای شروع کشاورزی به زمین نیاز دارید.

ارز چیا را کجا میتوان فروخت؟

شما می‌توانید با بررسی صرافی‌هایی که این ارز را پشتیبانی می‌کنند (در وب سایت‌های CoinMarketCap و Coingecko لیست آنها را مشاهده کنید) نسبت به خرید یا فروش آن اقدام کنید.

آیا استخراج چیا ارزشمند است؟

بسیاری از ماینرهای اولیه بیت کوین اکنون مولتی میلیونر هستند. اگر چیا کوین همان سطح رشد را تجربه می‌کرد، سکه‌های تولید شده از یک قطعه 10 ترابایتی به جای 20 دلار، حدود 2457 دلار در ماه ارزش داشتند. واضح است که این برای توجیه هزینه فضای هارد دیسک و سخت‌افزار کشاورزی بیش از اندازه کافی است.

4.4/5 - (10 امتیاز)
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

2 پاسخ

 1. سلام
  صرافی ایرانی داریم که ارز چیا داخلش بشه فروخت؟

  من میخوام استخراج چیا رو شروع کنم اما میترسم که پولم تو صرافی خارجی بلوکه بشه

  1. بله برای خرید و فروش ارز چیا میتونید از صزافی های متمرکز داخلی هم برای ارز چیا استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *