ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

دسنترالند چیست؟ و چگونه می توان از بازی Decentraland کسب درآمد کرد

دسنترالند یک بازی بلاکچینی پلتفرم واقعیت مجازی که توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی می شود که به کاربران اجازه می دهد که به صورت یک آواتار در یک دنیای مجازی به فعالیت بپردازند. در این بازی شما در حالی که با بازیکنان دیگر تعامل دارید و به صورت PVP بازی میکنید، زمین و آیتم ها خود را توسعه داده و بفروش می رسانید. این املاک که LAND نامیده می شوند توسط توکن MANA به کاربران ارائه شده و به آنها امکان غرق شدن در دنیای اقتصاد مجازی را می دهد. بازی دسنترالند قابلیت های متفاوتی از جمله تولید محتوا و تبلیغات را به کاربران خود ارائه می دهد.

بازی دسنترالند | ابزار ترید

بازیکنان تازه واردی که می خواهند بازی را شروع کنند ممکن است با مشکلات ناشی از بالا بودن قیمت ارز مواجه شوند به طوری که برای خرید بعضی آیتم ها و لوازم بازی باید چندین هزار مانا بپردازند. اما بازیکنان این بازی می توانند به صورت رایگان هم وارد بازی شودند و یکسری مراحل را انجام داده و به ازای آن پاداش دریافت کنند. قیمت زمین های داخل بازی هم گاهی به چندین هزار مانا می رسد. در بازی بلاکچینی دسنترالند فضاهایی وجود دارد که با یکدیگر امکان تعامل وجود دارد، دارایی های دیجیتال غیرقابل تعویض را می توان به nft quest Land , Item اشاره کرد که در بازی میتوان آنها را به دست آورد یا از فروشگاه خود بازی خریداری کرد. هنگامی که صاحب یک قطعه زمین هستید، می توانید آن را به دلخواه خود توسعه دهید. می توانید بازی ها، برنامه ها، خدمات مختلف یا حتی صحنه های سه بعدی پویا ایجاد کنید. اگرچه هدف اصلی بازی نیست، شما همچنین می توانید خدمات مبتنی بر LAND را در زمینه آموزش، توسعه حرفه ای، گردشگری و غیره ایجاد کنید. از ماه مارس تا به حال منظره های زیادی توسط کاربران ساخته و توسعه داده شده اند مانند : جنگل ها، دشت ها و بسیاری از ساختمان ها.

دنیای بازی دسنترالند به 90601 قطعه LAND تقسیم شده است. مالکین زمین می توانند زمین خود را به هر چیزی توسعه دهند در حالی که بیشتر بازی های بلاکچینی و دنبای متاورس به مناطق مجزا با اندازه ها و موضوعات مختلف تقسیم شده است. این مناطق از طریق فروش انفرادی جمعی برای توکن های MANA ایجاد شدند. بسیاری از کاربران Decentraland از طریق اجاره و تبلیغات از زمین خود درآمد کسب می کنند، در حالی که دیگران اقلامی را ایجاد می کنند و در مارکت های مختلف به فروش می رسانند.

چه کسانی بازی دسنترالند را توسعه داده اند؟

توسعه دهندگان بازی دسنترالند | ابزار ترید
توسعه دهندگان دسنترالند

Decentraland توسط Ariel Meilich و Esteban Ordano تأسیس شد. در سال 2017 بعد از راه اندازی پروژه و پیش عرضه آن ( ICO ) بودجه 26 میلیون دلاری بدست آوردند. سال 2020 این پروژه عملا از نظارت خارج شده و توسط پلیرها کنترل شد. هر دو شخص از آن زمان از نقش های اصلی کنار رفته اند، اما همچنان به عنوان مشاور بازی عمل می کنند. میلیچ کارآفرینی است که چندین استارت آپ را تاسیس کرده و در یک صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر تحلیلگر بوده است. اوردانو در دنیای ارزهای دیجیتال سابقه دار است  که به عنوان مهندس نرم افزار و مشاور در بازی دسنترالند فعالیت می کند و شرکت توسعه قراردادهای هوشمند خود را اداره می کند و همچنین یک شرکت زیرساخت فناوری بلاک چین تاسیس کرده است.

زمین های مجازی بازی دسنترالند | ابزار ترید
تصویری از زمین های مجازی بازی

Land | زمین های مجازی بازیدسنترالند

لند ها زمین های مجازی داخل بازی هستند که بازیکنان با یکدیگر معامله می کنند. تعداد LAND محدود است، و هر قطعه زمین 33 فوت در 33 فوت است، اما هیچ محدودیتی برای ارتفاع آن وجود ندارد. در مجموع 90000 قطعه زمین در بازی موجود است. اخیراً Decentraland LAND Estates ایجاد شده است که به شما قابلیت می دهد با تداعی زمین‌های مجاور، راحت‌ تر زمین خود را مدیریت کنید. همانطور که گفته شد شما هرجور که بخواهید می توانید زمین های خود را توسعه دهید. میتوانید خدمات مختلف ، جنگل ، منطقه گردشگری و خیلی موارد دیگر را راه اندازی کرده و به فروش برسانید. اگر علاقه مند به خرید زمین هستید ، باید در بازار بازی قسمت LAND ها را بررسی کنید. مناطق اساساً جوامعی هستند که حول یک موضوع مشترک می چرخند. به عنوان مثال، ممکن است یک منطقه فقط برای علاقه مندان به رمزنگاری با برنامه ها و خدمات ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد. می‌توانید از طریق Agora (پشتیبانی DAO) در مورد مسائل ناحیه رأی دهید. مقدار زمینی که در یک منطقه خاص دارید با میزان نفوذ رای شما مرتبط است. Decentraland Agora ایجاد شده است تا به شما کنترل بیشتری بر آنچه در مناطق شما اتفاق می‌افتد و ارائه بازخورد در پلتفرم به طور گسترده ارائه دهد.

توکن مانا در بازی دسنترالند | ابزار ترید
توکن مانا

MANA چیست؟

MANA یک توکن مبتنی بر اتریوم است که برای به دست آوردن NFT در متاورس پلتفرم سوزانده می شود. همچنین می توان از آنها برای خرید آواتار، پوشیدنی، نام و موارد دیگر در بازی استفاده کرد. توکن‌های ERC-20 که مانا شامل آن می شود، توکن های قابل‌تعویض هستند. هر توکن مانا دقیقاً مشابه توکن‌های مانای دیگر می باشد. هیچکدام ‌ از این  توکن‌ها خصوصیت منحصربه‌ فردی که دیگری نداشته باشد را ندارند و عملا شبیه هم هستند. این امر باعث می‌شود مانا یک توکن ایده آل برای دنیای اقتصاد مجازی دیستنرالند محسوب شود. اما برخلاف مانا، توکن های لند و استیت جزو توکن های غیرقابل تعویض به شمار می روند و از استاندارد ECR-721 پیروی می کنند.

DAO، سازمان غیرمتمرکز

این پلتفرم در بازی دسنترالند هیچ قدرت مرکزی ندارد و در واقع، کل اکوسیستم واقعیت مجازی توسط کاربران در Decentraland اداره می شود. سازمان DAO بعضی از دارایی‌های اصلی و قرار داد ها را در این پلتفرم تحت کنترل دارد که شامل:  سرور های محتوا، قرارداد LANDها، و همچنین بخش بزرگی از مانا می شود.

SAO چیست ؟

یک هیئت مشاور امنیتی SAB در دسنترالند وجود دارد که بر امنیت قراردادهای این پلتفرم نظارت دارد. این هیئت مسئول بررسی پیشنهادهای حاکمیتی است تا خطر کلاهبرداری به حداقل مقدار ممکن کاهش پیدا کند. SAB را 5 نفر تشکیل می دهند که جامعه دنیای دسنترالند به آنها رای دادند. به‌عنوان بخشی از فرایند بررسی پیشنهادات، در صورتی که این پیشنهادها به نظر آنها تأثیر منفی بر دسنترالند داشته باشد، SAB این قدرت را دارد که پیشنهاد های حاکمیت را رد کند یا زمانشان را عقب بیندازد.

کاربردهای کلی دسنترالند

1. اپلیکیشن‌ : شما قادر خواهید بود با زبان برنامه نویسی یسیتم دسترالند به خلق دنیای سه بعدی خودتان بپردازید.

2. یافتن محتوای موردنظر: محله‌هایی در دسنترالند توسعه یافته‌اند که طرف‌داران هم‌فکر را به خود جذب می‌کنند و جوامع همگن‌تری رشد می‌دهند.

3. مجموعه‌های دیجیتالی : در بازارهای دسنترالند، توکن‌های غیرقابل‌تعویض جمع‌آوری، ایجاد و معامله می‌شوند و به کاربران حقوق مالکیت می دهند.

4. تعاملات اجتماعی: جامعه بازیکنان می توانند به صورت آنلاین یا به صورت آفلاین باهم تعامل داشته باشند.

5. تبلیغات: تجمع پلیرها در بعضی مناطق بازی باعث شده است برخی برندها تبلیغات خود را در آن منطق گسترش دهند.

آموزش و شروع بازی

خوشبختانه برای شروع بازی شما به چیز خاصی نیاز ندارید ! کافیست به وبسایت اصلی بازی وارد شوید و حساب کاربری خود را بسازید. شما برای شروع به توکن احتیاجی نخواهید داشت. در ابتدا سایت از شما می خواهد که کیف پول متامسک ، خود را به دسنترالند متصل کنید. اگر هنوز متامسک خود را ایجاد نکرده اید به آموزش ساخت کیف پول متامسک مراجعه کنید.

نمایی از دنیای بازی دسنترالند | ابزار ترید
نمایی از دنیای Decentraland

بعد از آن شما باید آواتار مجازی خود را بسازید. می توانید با پرداخت 100 MANA اسم اختصاصی خود را داشته باشید و در غیر این صورت اسم خاص خود را نخواهید داشت. همچنین اگر اسم خاصی داشتید می توانید آن را به بازیکنان دیگر در بازی بفروشید. در نهایت وارد دنیای مجازی جذاب دسنترالند می شوید. نگران نباشید! در ابتدای بازی رباتی وجود دارد که به شما نحوه حرکت و اصول اولیه بازی را یاد می دهد. سپس می توانید به انجام کوئست ها و ماموریت های جانبی زیادی در بازی پرداخته و از کاوش در این دنیای مجازی لذت ببرید.

خوشحالیم که تا انتهای مقاله با ما بودید. آیا تا به حال بازی دسنترالند را تجربه کرده و قادر به کسب درآمد از آن شده اید؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
[html_block id="2301"]

14 پاسخ

  1. سلام
   به نظر من این بازی که راه‌اندازی شده بیشتر ارزش داره چون هست
   اون تا راه بیفته خیلی طول میکشه

   1. سلام
    نظر شما در این موضوع میتونه مقداری صحیح باشه و نمیتوان گفت که چون بازی راه اندازی نشده ارزش فعالیت نداره و باید برای بررسی پروژه های دسنترالند ، سندباکس و استاراطلس حتما باید اسناد بالا دستی اونا رو مطالعه کرد

 1. عالیه
  شما آموزش ساخت تراست والت هم قرار بدید با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .