ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

کاردانو چیست؟

کاردانو

کاردانو و ارز Ada چیست؟

کاردانو یک پلتفرم بلاک چین عمومی با منبعی باز و غیرمتمرکز می‌باشد که بر اساس الگوریتم اجماع اثبات سهام فعالیت می‌کند و می‌تواند تراکنش‌های همتا به همتا را با ارز دیجیتال داخلی خود، ADA، تسهیل کند و توسعه کاردانو در سال 2015 به رهبری چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم آغاز شد.

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال ادامه دارد. بیت کوین، ترجیح داده شده‌ترین ارز رمزنگاری شده در جهان، با کاهش سریع از 60 هزار دلار به 30 هزار دلار کاهش یافت. بیت‌کوین که پس از سقوطی که سرمایه‌گذاران از آن حمایت کردند، بهبود یافت، تا سطح 48 هزار دلار افزایش یافت. سیر نوسانات بیت کوین، سرمایه‌گذاران را به سمت ارزهای دیجیتال مختلف سوق می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ابزار ترید همراه باشید.

کاردانو و شبکه آن چیست؟

در دنیای پول رمزنگاری شده، هرروز یک سکه جدید می‌درخشد. Cardano شروع به کسب درآمد از سرمایه‌گذاران خود کرد. با نگاهی به 10 ارز دیجیتال برتر با بیشترین حجم در این هفته، قابل توجه است که سایر ارزهای دیجیتال به جز کاردانو، بایننس کوین و سولانا کاهش یافته اند. با نگاهی به نمودار 7 روزه تغییرات ارزهای دیجیتال، بیت کوین 1.66 درصد، اتریوم 2.20 درصد، ریپل 8.61 درصد، دوج کوین 11.77 درصد، کاردانو 9.75 درصد، بایننس کوین 6.33 درصد و سولانا 25.85 درصد از دست دادند.

کاردانو یک شبکه ارز دیجیتال و پروژه منبع باز است که هدف آن اجرای یک پلتفرم بلاک چین عمومی برای قراردادهای هوشمند است. ارز دیجیتال داخلی این شبکه، ADA نام دارد. توسعه این پروژه توسط بنیاد آن مستقر در زوگ، سوئیس نظارت می‌شود.

این پلتفرم در سال 2015 شروع به توسعه کرد و در سال 2017 توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم و BitShares راه‌اندازی شد. این پلتفرم به افتخار جرولامو کاردانو و ارز دیجیتال به نام آدا لاولیس نامگذاری شده است.

کاردانو و شبکه آن چیست؟

این شبکه توسط تیمی از دانشگاهیان و مهندسان توسعه و طراحی شده است.

Cardano پلتفرمی با سیستم رمزنگاری ADA است که می‌توان از آن برای ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال استفاده کرد. این ارز رمزنگاری شده آینده پول را نشان می‌دهد و امکان انتقال سریع و مستقیم را فراهم می‌کند که با رمزنگاری ایمن تضمین شده است.

فناوری کاردانو چیست؟

کاردانو فقط یک ارز دیجیتال نیست، بلکه یک پلتفرم فناوری است که می‌تواند هرروز برنامه‌های مالی مورد استفاده افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها در سراسر جهان را اجرا کند. این پلتفرم به صورت بلوک‌هایی ساخته شده است تا به‌روزرسانی سیستم و ارتقاء آن با سافت فورک‌ها آسان‌تر شود. پس از تکمیل لایه اصلی که بر ADA حاکم است، یک لایه محاسباتی جداگانه برای مدیریت قراردادهای هوشمند، توافق نامه‌های حقوقی دیجیتالی ایجاد می‌شود که از تجارت و تجارت آینده پشتیبانی می‌کند.

 Cardano همچنین هرگونه برنامه غیرمتمرکز یا Dapp (سیستمی که مستقیما کاربران و تامین کنندگان را به هم متصل می‌کند) خدماتی را که بر روی یک بلاک چین اجرا می‌شوند، اجرا خواهد کرد.

نوآوری این شبکه این است که نیازهای کاربران را با خواسته‌های تنظیم کننده‌ها متعادل می‌کند و حریم خصوصی را با مقررات ترکیب می‌کند. چشم انداز Cardano این است که سبک محاسباتی تنظیم شده جدید با ارائه دسترسی آزاد به خدمات مالی منصفانه برای همه، مشارکت مالی بیشتری را ممکن می‌سازد.

بنیانگذار این فناوری چارلز هاسکینسون است. او یک توسعه دهنده بلاک چین و یکی از بنیانگذاران چندین پروژه کلیدی در بلاک چین است. علاوه بر Cardano، چارلز همچنین یکی از بنیانگذاران اتریوم و اتریوم کلاسیک است.

چگونه کاردانو بخریم؟

برای خرید Cardano، ابتدا باید عضو یک صرافی معتبر ارز دیجیتال باشید. پس از مراحل عضویت، روش‌های EFT و حواله انجام می‌شود و فرآیند خرید و فروش کاردانو در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود.

فناوری کاردانو چیست؟

کاردانو چه می کند؟

Cardano پلتفرمی با سیستم رمزنگاری ADA است که می‌توان از آن برای ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال استفاده کرد. این ارز رمزنگاری شده آینده پول را نشان می‌دهد و امکان انتقال سریع و مستقیم را فراهم می‌کند که با رمزنگاری ایمن تضمین شده است.

بنیانگذار کاردانو (ADA) کیست؟

بنیانگذار Cardano چارلز هاسکینسون است. او یک توسعه دهنده بلاک چین و یکی از بنیانگذاران چندین پروژه کلیدی در بلاک چین است. علاوه بر این ارز، چارلز همچنین یکی از بنیانگذاران اتریوم و اتریوم کلاسیک است.

در سال 2013، چارلز هاسکینسون به همراه دن لاریمر، بنیانگذار EOSIO، Invictus Innovations را راه‌اندازی کردند، اولین استارتاپ بلاک چین و ارزهای دیجیتال.

تفاوت بین کاردانو و سایر ارزهای دیجیتال چیست؟

بیشتر پیش‌بینی‌های مثبتی که قیمت کاردانو افزایش خواهد یافت به دلایل فنی است که ارائه می‌کند. یکی از آنها الگوریتم تولید بلوک ارزهای دیجیتال است.

با این حال، الگوریتم «اثبات جایگزین سهام» به عنوان راهی برای کاهش مصرف برق در استخراج ارزهای دیجیتال در حال محبوبیت است. پروتکل Ouroboros Cardano یکی از اولین سیستم‌های Stake of Proof و سیستم امنیتی بود که تا کنون اثبات شده است. آنها توسعه کیف پول Daedalus را با توسعه تمایل خود برای امنیت کاربر آغاز کردند.

علاوه بر ملاحظات عادی حریم خصوصی کیف پول ارزهای دیجیتال، Daedalus همچنین امکان سفارشی سازی رمزهای عبور خاص و ردیابی تراکنش را نیز فراهم می‌کند.

ADA چگونه استخراج می شود؟

استخراج Cardano (ADA) با سیستمی که ما از دیگر ارزهای دیجیتال به آن عادت کرده ایم انجام نمی‌شود. همانطور که در استخراج بیت کوین، استخراج با مصرف برق با دستگاه خاصی امکان پذیر نیست.

سیستم ماینینگ این ارز به صورت زیر عمل می‌کند، شما مقداری موجودی کاردانو را در کیف پول خود که برای این تراکنش مناسب است بارگذاری می‌کنید و به نسبت این موجودی با درصد مشخصی کاردانو به دست می‌آورید.

ADA چگونه استخراج می شود؟

ماینینگ Cardano نیازی به دستگاه ماینینگ خاص یا مصرف برق ندارد. شما متناسب با موجودی کیف پول این ارز خود، یک پاداش کاردانو دریافت می‌کنید و به این ترتیب سیستم می‌تواند بدون کاهش سرعت، با استخراج عملی‌تر در مقایسه با سایر انواع ماینینگ، به عملیات خود ادامه دهد.

Cardano فقط یک ارز دیجیتال نیست، بلکه یک پلتفرم فناوری است که می‌تواند هرروز برنامه‌های مالی مورد استفاده افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها در سراسر جهان را اجرا کند. این پلتفرم به صورت بلوک‌هایی ساخته شده است تا به‌روزرسانی سیستم و ارتقاء آن با سافت فورک‌ها آسان‌تر شود.

سوالات متداول

کاردانو چیست؟

Cardano یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که با هدف رفع مشکلات ارزهای قبلی همانند بیت کوین و اتریوم راه‌اندازی گشت. این ویژگی سبب شده است که طراحی و زیرساخت این شبکه سازگارتر و مقیاس‌پذیرتر شود.

رمزارز ADA چیست؟

ارز دیجیتال ADA رمز ارز بومی کاردانو می‌باشد که برای انجام عملیات‌های مختلف در شبکه استفاده می‌گردد.

از کجا می‌توانم تراکنش این ارز را پیگیری کنیم؟

تراکنش‌های بلاک چین کاردانو را می‌توانید در مرورگر آن و Seiza مشاهده نمایید.

حداقل مبلغی که برای شروع استیکینگ در شبکه کاردانو نیاز دارم به چه میزان است؟

حداقل مورد نیاز برای شروع استیکینگ ۵ عدد ارز ADA می‌باشد.

آیا کاردانو تاکنون توکن‌سوزی داشته است؟

خیر؛ در مجموع 45 میلیارد ارز ADA برای عرضه درنظر گرفته شده است که تاکنون بیش از 34 میلیارد آن نیز منتشر و در حال چرخش در بازار است.

5/5 - (1 امتیاز)
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *