ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

استخراج دوج کوین به چه صورت انجام می‌شود؟

Dogecoin-Mining_Abzartrade (7)

استخراج دوج کوین به چه شکل است؟

استخراج دوج کوین نیز همانند استخراج ارزهایی که از الگوریتم اجماع کار بهره می‌برند با استفاده از دستگاه‌های GPU،CPU یا ماینرهای ASIC صورت می‌پذیرد.

استخراج دوج کوین با تایید تراکنش‌های بلاک چین دوج کوین، به دوج کوین‌های جدید پاداش می‌دهد. برای درک این موضوع با ابزار ترید همراه باشید

استخراج دوج کوین مانند قرعه کشی است. برای بازی در لاتاری باید مقدار مشخصی کار انجام دهید. بنابراین کامپیوتر (یا گره) شما باید این کار را انجام دهد! این کار شامل تایید و بررسی تراکنش‌های بلاک چین است.

ماین دوج | ابزار ترید - Abzar Trade

بسیاری از رایانه‌ها به طور همزمان در یک بلوک تراکنش در حال اجرا هستند، اما تنها یکی از آنها با سکه‌های جدید پاداش می‌گیرد. سکه‌های جدید به دست آورید، گره به کامپیوتری تبدیل می‌شود که بلوک تراکنش جدید را به بلوک تراکنش قدیمی اضافه می‌کند. این کار با استفاده از معادلات پیچیده ریاضی انجام می‌شود.

اولین گره ای که مسئله ریاضی را حل می‌کند برنده می‌شود! سپس بلوک تراکنش‌های تایید شده جدید را می‌توان به بقیه بلاک چین اضافه کرد.

این روشی است که در اکثر استخراج ارزهای دیجیتال انجام می‌شود، اما استخراج دوج کوین در برخی از حوزه‌های کلیدی، کمی با سایر سکه‌ها متفاوت است. این بخش‌ها عبارتند از:

الگوریتم: هر ارز دیجیتال قوانین خاصی برای استخراج ارز جدید دارد. این قوانین را الگوریتم‌های استخراج یا هش می‌نامند.

زمان بلاک: میانگین زمان مورد نیاز برای بررسی و اضافه شدن یک بلوک تراکنش جدید به بلاک چین.

سختی: این عددی است که نشان می‌دهد استخراج هر بلوک ارز جدید چقدر دشوار است. از روی عدد دشواری می‌توانید متوجه شوید که در قرعه کشی ماینینگ برنده خواهید شد یا خیر. سختی استخراج بسته به تعداد ماینرها می‌تواند افزایش یابد یا طول بکشد. سختی نیز توسط پروتکل سکه تنظیم می‌شود تا زمان بلوک ثابت بماند.

ماین دوج کوین چگونه انجام می شود؟

پاداش: مقدار ارز جدیدی که به ماینر هر بلوک جدید تعلق می‌گیرد.

استخراج دوج کوین چگونه انجام می‌شود؟

دو راه برای استخراج دوج وجود دارد. انفرادی (به تنهایی) یا با استخر استخراج دوج کوین.

توجه: استخر دوج کوین نامی است که به گروهی از کاربران داده می‌شود که قدرت معاملاتی خود را به اشتراک می‌گذارند تا با تأیید تراکنش‌ها شانس برنده شدن جوایز را افزایش دهند.

نحوه استخراج دوج کوین: انفرادی یا استخری؟

هنگامی که به عنوان بخشی از استخر Dogecoin ماین می‌کنید، باید هزینه ای بپردازید. همچنین، هنگامی که استخر یک بلوک را تمام می‌کند، تنها بخش کوچکی از کل پاداش به شما داده می‌شود. اما استخرها بلاک ماینینگ را بسیار بیشتر از ماینرهای انفرادی کامل می‌کنند. بنابراین، حتی در صورت اشتراک گذاری، شانس بیشتری برای برنده شدن جایزه دارید. بنابراین، شما یک منبع پایدار Dogecoin دارید.

اگر می‌خواهید به صورت انفرادی ماین کنید، ممکن است برای تأیید تراکنش خیلی طولانی منتظر بمانید زیرا رقابت بسیار زیاد است. می‌توانید هفته‌ها یا ماه‌ها منتظر بمانید تا اولین پاداش بلاک خود را به دست آورید! اما وقتی برنده شدید، تمام جایزه متعلق به شماست. نیازی به اشتراک گذاری یا پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.

توصیه من به مبتدیان این است که به یک استخر Dogecoin بپیوندند. به این ترتیب، برای دریافت اولین پاداش بلاک خود نیازی به انتظار زیادی نخواهید داشت. شما همچنین بخشی از یک جامعه می‌شوید، که دقیقا همان چیزی است که Dogecoin است!

ماینینگ دوج کوین و مفاهیم وابسته به آن

ماینینگ دوج کوین و مفاهیم وابسته به آن

 • الگوریتم استخراج: به مجموعه قوانینی که برای استخراج کردن ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شوند، Hashing (هشینگ) می‌گویند.
 • پاداش استخراج: همانگونه قبلتر به آن پرداختیم، هر ماینری که به استخراج ارز دیجیتال در شبکه بلاک چین کمک کند، پس از اتمام کار خود، پاداش دریافت می‌نماید.
 • سختی: سختی شبکه یا Difficulty همانگونه که از مفهومش پیداست به دشواری استخراج ارز دیجیتال موردنظر مربوط می‌گردد. این متغیر با توجه به تعداد استخراج‌کنندگان فعال در شبکه، نحوه حل معادلات و زمان استخراج ارزیابی می‌گردد.
 • زمان: مقوله Block Time یا زمان استخراج از مواردی است که می‌بایست در هنگام استخراج دوج کوین یا هر ارز دیگر در نظر بگیرید. به زبان ساده‎، یک ماینر که در حال استخراج دوج کوین است باید بداند که متوسط زمان موردنیاز به منظور اتمام این کار چقدر می‌باشد.

برای شروع استخراج دوج کوین به چه چیزی نیاز دارید؟

قبل از شروع استخراج دوج ، باید چند چیز اساسی داشته باشید. اینها:

 • یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز، OS X یا لینوکس
 • اتصال اینترنت

شما همچنین به مکانی برای ذخیره Dogecoin‌های به دست آمده خود نیاز دارید. می‌توانید با رفتن به صفحه اصلی Doge یک کیف پول دانلود کنید.

توجه: کیف پول مانند یک حساب ایمیل است. یک آدرس عمومی برای دریافت/ارسال Dogecoin و یک کلید خصوصی برای دسترسی به آن دارد. کلیدهای خصوصی شما مانند رمز عبوری هستند که از ایمیل شما محافظت می‌کند. کلیدهای خصوصی بسیار مهم هستند و باید در مکانی امن نگهداری شوند.

دو نوع کیف پول وجود دارد: کیف پول سبک و کیف پول کامل. برای استخراج دوج به یک کیف پول کامل نیاز دارید. به آن Dogecoin Core نیز می‌گویند.

اکنون که از کیف پول خود مراقبت کرده اید، بیایید نگاهی به بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بیاندازیم.

برای شروع استخراج دوج کوین به چه چیزی نیاز دارید؟

سخت‌افزارهای استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین با موارد زیر انجام می‌شود:

CPU رایانه شما: احتمالا  CPU رایانه رومیزی شما به اندازه کافی قدرتمند است که بتواند Dogecoin را استخراج کند. با این حال، توصیه نمی‌شود. ماینینگ می‌تواند باعث داغ شدن بیش از حد کامپیوترهای ضعیف و آسیب دیدن آنها شود.

GPU:  از GPU‌ها (یا کارت‌های ویدئویی) برای تقویت گرافیک کامپیوتر استفاده می‌شود، اما می‌توان از آنها برای استخراج دوج نیز استفاده کرد.

Scrypt ASIC Miner:  این سخت‌افزار فقط برای انجام یک کار طراحی شده است. ماینرهای Scrypt ASIC برای استخراج ارزهای مبتنی بر رمزگذاری مانند Litecoin و Dogecoin برنامه ریزی شده اند. ماینرهای ASIC بسیار قدرتمند هستند، به همان اندازه که قدرتمند هستند، پر سر و صدا هستند. آنها همچنین می‌توانند بیش از حد گرم شوند.

سخت افزارهای استخراج دوج کوین

نرم‌افزارهای استخراج دوج کوین

مهم نیست که با ASIC، GPU یا CPU استخراج می‌کنید، همچنین باید نرم‌افزار سازگار را پیدا کنید. باید از نرم‌افزاری استفاده کنید که برای سخت‌افزاری که استفاده می‌کنید مناسب باشد. در اینجا نرم‌افزار رایگان مناسب برای هر نرم‌افزار استخراج آمده است:

CPU استخراج :  

اگر می‌خواهید فورا ماینینگ را امتحان کنید، می‌توانید از CPU رایانه خود استفاده کنید.

 • CPU miner  تنها توصیه نرم‌افزاری ما برای استخراج فقط CPU است.

GPU استخراج :

اگر می‌خواهید با GPU استخراج کنید، گزینه‌های نرم‌افزار بیشتر است. اینجا چندتایی هستند:

 • CudaMiner – با بهترین محصولات Nvidia کار می‌کند.
 • CGminer –
 • EasyMiner – کاربر پسند است بنابراین برای مبتدیان بسیار مناسب است.

ماینر ASIC:

 • MultiMiner – یک انتخاب عالی برای استخراج ارزهای مبتنی بر رمزگذاری مانند Litecoin و Dogecoin. همچنین می‌توان از آن برای استخراج ارزهای مبتنی بر SHA-256 مانند بیت کوین استفاده کرد.
 • CGminer و EasyMiner را می‌توان با ماینرهای ASIC نیز استفاده کرد.

استخراج ابری دوج ­کوین

استخراج ابری نیز یک راه‌حل است که می‌توانید از آن نیز برای استخراج دوج کوین استفاده نمایید. در صورتی که استخراج از این روش را انتخاب نمایید، دیگر به سخت‌افزار یا نرم‌افزار خاص و فضایی برای نگهداری دستگاه نیاز ندارید.

در استخراج ابری شما تنها با یک قرارداد با یک شرکت توان محاسباتی دستگاه آنها را برای مدتی معین اجاره می‌نمایید و درصدی از سود را شریک می‌گردید.

در عین حال که این روش روشی به صرفه و ححذاب به نظر می‌اید اما همیشه باید مراقب کلاهبرداری‌هایی که در این زمینه می‌شود باشید چونکه در طول این سالها کلاهبرداری‌های فراوانی توسط شرکت‌های استخراج ابری رخ داده است.

استخراج دوج کوین

توصیه‌ها

اگر مبتدی هستید، همه چیز را ساده نگه دارید! اگر اولین باری است که Dogecoin را استخراج می‌کنید، با استفاده از یک GPU با استفاده از نرم افزار EasyMiner با سخت افزار Radeon RX 580 شروع کنید. سپس به یک استخر استخراج دوج کوین بپیوندید. بهترین استخرها، استخرهای چند ارزی مانند Multipool یا AikaPool هستند.

آیا استخراج دوج­ کوین ارزش دارد؟

ارزشمند بودن استخراج دوج­ کوین یا هر ارز دیگر به عواملی مختلف بستگی دارد.

از مهمترین متغیرها برای سودآوری استخراج، هزینه برقی است که برای این کار مصرف می‌شود. دسترسی به برق ارزان می‌تواند فعالیت ماینینگ را بسیار سودآور سازد. به همین دلیل است که منابع انرژی تجدیدپذیر همانند منابع خورشیدی و برق-آبی در میان ماینر ارزهای دیجیتال، محبوبیت بالایی دارند.

متغیر بعدی را می‌توانیم سرمایه مورد نیاز برای تهیه سخت‌افزارهای اولیه دانست و میزان هزینه نگهداری دستگاه‌های استخراج دوج کوین.

فاکتور مهم دیگر، قیمت هر واحد دوج کوین نسبت به هزینه برق مصرفی می‌باشد. هر چقدر قیمت رشد کند، سوددهی به ماینر نیز بیشتر می‌شود.

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری دوج کوین استخراج شده

استخراج دوج ­کوین را می‌توان روشی هوشمندانه به منظور یادگیری استخراج سایر رمزارزها دانست. جونکه که استخراج دوج کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتال هزینه‌ای کمتر دارد و شروع آن می‌تواند از نظر درآمدی و کسب تجربه سودمند واقع شود.

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری دوج کوین استخراج شده

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری دوج کوین استخراج شده را در سه نوع کاغذی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دسته‌بندی می‌کنند. به دلیل اینکه کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از قابلیت‌های بیشتر و امنیت بالاتری برخوردار می‌باشند، در ادامه به معرفی تعدادی از آنها خواهیم پرداخت. بهترین کیف پول‌های نرم‎‌افزاری مناسب برای ذخیره دوج کوین را می‌توان در لیست زیر خلاصه کرد:

 • کیف‌پول Dogecoin (نرم‌افزاری)
 • کیف‌پول Coinomi (نرم‌افزاری)
 • کیف‌پول Trust Wallet (نرم‌افزاری)
 • کیف‌پول Atomic Wallet (نرم‌افزاری)
 •  کیف‌پول Exodus (نرم‌افزاری)
 •  کیف‌پول سخت‌افزاری Trezor
 • کیف‌پول سخت‌افزاری Ledger Nano S و Ledger Nano X

سوالات متداول

آیا استخراج دوج کوین با لپ‌تاپ هم امکان پذیر است؟

بله این امکان وجود دارد. ولی شما می‌توانید با لپ‌تاپ‌هایی که از لحاظ سخت‌افزاری سطحی بالا دارند، به ماین دوج کوین بپردازید. البته باید در نظر گرفت که استفاده از این روش، در مقایسه با سایرین که از ماینرهای قدرتمند استفاده می‌کنند، سودی کمتر به دست می‌آورید.

آیا خرید ماینر دوج کوین به لحاظ اقتصادی به صرفه است؟

اگر قصد دارید، ماینر دوج کوین بخرید، باید فاکتورهای متعددی را از جمله سودآوری دستگاه استخراج دوج کوین، هزینه تعمیرات و نگهداری آن دستگاه و در نهایت درباره اقتصادی بودن خرید ماینر دوج کوین تصمیم‌گیری نمایید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

2 پاسخ

 1. خیلی ممنون از مقاله کاربردی شما

  آیا استخراج دوج کوین با استخراج اتریوم متفاوت است؟

  1. استخراج ارزهایی مانند دوج کوین یک حالت میانی بین اتریوم و بیت کوین است که هم با کارت گرافیک و هم با دستگاه اسبک استخراج می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *