ماینینگ یا استخراج رمز ارز چیست؟ 3 راهبرد پرسود در ماین ارز دیجیتال

علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال از فرآیندی برای تولید این ارزها استفاده می‌کنند که ما آن را ماینینگ مینامیم.

با قدرت کارت‌های گرافیک، عملکرد ماینینگ نیز افزایش می‌یابد و ماینر متناسب با ارزش ارز و قدرت سیستم خود از این کار سود می‌برد.

بنابراین، این افرادی که با استفاده از قدرت رایانه‌های خود برای اتریوم، بیت کوین و ارزهای دیجیتال مشابه استخراج می‌کنند، در واقع چه می‌کنند؟ قدرت این کارت‌های گرافیک برای چه یا حتی چه کسانی استفاده می‌شود؟ پاسخ همه اینها را به ساده‌ترین شکل ممکن در ابزار ترید برای شما توضیح می‌دهیم.

ایجاد یک بلاک چین

ارزهای دیجیتال از بلوک‌های یک شبکه تشکیل شده اند و مجموع این بلوک‌ها زنجیره بلوکی نامیده می‌شود. می‌توانیم محتوای این بلاک‌چین‌ها را با سوابق تراکنش‌های حساب‌های ساخته شده توسط بانک‌ها مقایسه کنیم.

به بیان ساده، هرکسی که ماین می‌کند یک بلوک ایجاد می‌کند و به ازای هر بلوک جدید معتبری که ایجاد می‌کنند، پاداش دریافت می‌کنند.

این پاداش واحد پول بلاک چین ایجاد شده (اتریوم، زی کش و غیره) است.

ماینینگ

همانطور که ماینرهایی با سیستم‌های قدرتمندتر به شبکه ارز دیجیتال اضافه می‌شوند، آن ارز امن‌تر می‌شود و نرخ تولید بلاک‌های نامعتبر کاهش می‌یابد.

بزرگترین دلیل محبوبیت ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم و zcash این است که مستقل، امن و خصوصی هستند. معمولا ارزها توسط یک مقام مرکزی مانند بانک‌ها یا دولت‌ها مدیریت نمی‌شوند.

این امر برای معاملات انتقال و عرضه اعمال می‌شود. از سوی دیگر، ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که قابل ردیابی نیستند، تحت کنترل کسی نیستند و می‌توانند توسط هرکسی تولید شوند.

به عبارت دیگر، در حالی که ارزها معمولا توسط یک ارز متمرکز کنترل می‌شوند، عرضه و انتقال پول در ارزهای دیجیتال توسط ماینرها مدیریت می‌شود.

عملکرد کارت گرافیک صرف چه چیزی می‌شود؟

همانطور که قبلا گفتیم، هر ماینر یک بلوک جدید تولید می‌کند. تولید این بلوک‌ها نیز با تایید تراکنش‌های انتقال رمزگذاری شده انجام می‌شود.

به عبارت دیگر این محاسبات دیجیتالی توسط قطعاتی در کامپیوتر انجام می‌شود. اما چرا کارت گرافیک؟ زیرا هسته‌های کارت گرافیک قدرت پردازشی بالاتری نسبت به پردازنده (CPU) دارند.

عملکرد کارت گرافیک صرف چه چیزی می‌شود؟

بنابراین، با استفاده از عملکرد کارت گرافیک، چنین محاسبات بزرگی را می‌توان با کارایی و سرعت بیشتری انجام داد. هرچه عملکرد کارت گرافیک بالاتر باشد، قدرت پردازش (MH/s) بالاتر است.

در نتیجه می‌توان بلوک‌های بیشتری را در زمان کمتری ایجاد کرد و دقت نقل و انتقالات را افزایش داد. شبکه ارز دیجیتال در حال امن‌تر شدن است.

ماینینگ چیست؟ و ماینرها چگونه کسب درآمد می‌کنند؟

گفتیم که از قدرت کارت گرافیک برای ایجاد و محاسبه بلوک استفاده می‌شود. با این حال، این روند به این آسانی و ساده نیست. ابتدا باید بلوکی را پیدا کنید که ارزش محاسبه را داشته باشد. سیستم تا زمانی اجرا می‌شود که بلوک را که ارزش شمارش را پیدا کند، پیدا کند، و وقتی بلوکی را که ارزش شمارش را پیدا کند، محاسبه شروع می‌شود.

اگر بلاک ایجاد شده توسط شبکه پذیرفته شود و به بلاک چین اضافه شود، ماینر برای این موفقیت پاداش می‌گیرد. این پاداش تبدیل به واحد پول آن شبکه می‌شود. هرچه عملکرد کارت گرافیک ماینر بهتر باشد، او می‌تواند پاداش بیشتری دریافت کند.

ماینینگ چیست

عملکرد ناکافی سیستم باعث آسیب به ماینر می‌شود. مبلغ جایزه به دست آمده برای پرداخت قبض برق مصرف شده کافی نیست.

چرا به استخراج دیجیتال، ماینینگ گفته می‌شود؟

استخراج دیجیتال نام خود را از معدنچیان قدیمی طلا گرفته است.

معدنچیان طلا با همکاری یا به تنهایی (مانند استخراج انفرادی و استخری)، طلا را استخراج و فرآوری کردند و آن را برای استفاده همگان آزاد و فروختند.

ماینرهای دیجیتال به جای انجام یک کار فیزیکی، از نرم‌افزارهای ماینینگو سیستم‌های کامپیوتری استفاده می‌کنند که می‌توانند این کار را انجام دهند.

انواع ماینینگ

به طور کلی می‌توانیم ماینینگ را به 3 نوع تقسیم کنیم.

ماینینگ انفرادی، ماینینگ دسته‌ای در مزارع و ماینینگ ابری.

ماین انفرادی یا ماینینگ انفرادی:

این ماینینگ مستقل و خود مجهز است که نیازی به مشارکت جمعی ندارد.

در این صورت، تمام سکه‌ها و کارمزد تراکنش‌هایی که صادر می‌کنید به‌عنوان یک سود قابل قبول متعلق به شماست.

انواع ماینینگ

قدرت تجهیزات برای ماینینگ فردی مهم است، زیرا برای اطمینان از پیچیدگی محاسباتی به نرخ هش زیادی نیاز است. استخراج انفرادی برای ماین ارزهای دیجیتال نسبتا تازه مفید است.

ماین انبوه در مزارع:

فارم سروری است که قدرت ماینرها را ترکیب می‌کند. این یک شبکه محاسباتی مشترک است که با ایجاد بلوک‌های جدید سر و کار دارد.

سکه‌های ماین شده بر اساس سهم ماینرها در این فرآیند بین ماینرها تقسیم می‌شود. مزارع به دلیل پیچیدگی روزافزون ماینینگ، شبکه ارزهای رمزپایه محبوب، روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

مزایا و معایب استخر استخراج در برابر انفرادی

مزایا

هر کسی می‌تواند فرآیند استخراج را به صورت جداگانه شروع کند یا به یک استخر استخراج ارز دیجیتال بپیوندد. فرض کنید شما فقط شش دستگاه ماینینگ با ظرفیت پردازش 100 ترابایت دارید، اما یک استخر ماینینگ هزاران دستگاه با ظرفیت پردازش 100 ترابایت دارد. خوب، از آنجایی که کسب جایزه مستقیماً با قدرت محاسباتی شما مرتبط است، هیچ شانسی برای یافتن هش بلاک به صورت عمومی وجود ندارد. بنابراین می‌توان گفت که شما حق امتیاز کمتری در استخر دریافت می‌کنید در مقایسه با استخراج انفرادی که در آن تمام پاداش شبکه متعلق به شماست. پاداش کوچکتر اما مستمر با شانس بالا.

استخرهای ماینینگ به هزینه‌های سخت‌افزاری و برق کمتری برای هر شرکت‌کننده نیاز دارند و شانس سودآوری را افزایش می‌دهند. در حالی که یک ماینر مجرد ممکن است شانس کمی برای یافتن موفقیت آمیز یک بلوک و دریافت پاداش ماین داشته باشد، کار با دیگران تا حد زیادی میزان موفقیت را بهبود می‌بخشد.

استخر استخراج در برابر انفرادی

معایب

البته با شرکت در استخر ماینینگ، استقلال خود را در فرآیند استخراج از دست می‌دهید. شما باید شرایط و ضوابط استخر خود را رعایت کنید. همچنین پاداشی که در ازای حل بلوک هش می‌گیرید به طور کامل به شما تعلق نمی‌گیرد.

اگرچه ساختار کلی بیت کوین غیرمتمرکز است، استخرهای ماینینگ ارزهای دیجیتال معروف و بزرگ مانند AntPool، Poolin و F2Pool کنترل کاملی بر فرآیند ماین بیت کوین دارند و می‌توانند سیستم را به آرامی اجرا کنند. وجود این استخرهای استخراج قدرتمند با ساختار غیرمتمرکز ذاتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تضاد است.

مزرعه ماینینگ

مزرعه ماینینگ یا مزرعه ماینینگ ارز دیجیتال یک مرکز عملیاتی برای استخراج ارز دیجیتال است. به طور کلی، مکانی که از نظر فنی برای ماین بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال مجهز شده باشد، مزرعه ماینینگ نامیده می‌شود. ذخایر معدنی به دلیل پیچیدگی مداوم فرآیند استخراج معدن که مستلزم افزایش منابع فنی، انرژی و مالی است، پدید آمدند.

از نظر فیزیکی، مزرعه ماین ارز دیجیتال اتاقی پر از سخت‌افزار و سرورهای استخراج است که وظایف ماینینگ را انجام می‌دهند.

مزرعه ماینینگ

 

مزارع استخراج ارز دیجیتال خانگی نیز وجود دارد که بر روی رایانه‌های شخصی معمولی یا سخت‌افزارهای استخراج حرفه‌ای‌تر در مقادیر کم کار می‌کنند. کشاورزی خانوادگی نیز می‌تواند سودآور باشد، اما کاربران اغلب با مشکل مصرف بیش از حد انرژی و گرمای بیش از حد مواجه می‌شوند که این روند را پیچیده می‌کند.

ماینینگ ابری:

در اینجا شما قدرت محاسباتی را از سرویسی کرایه می‌کنید که برخلاف دو روش ماینینگ قبلی که از تجهیزات خود استفاده می‌کنند، خود را در مقیاس صنعتی ماین می‌کند. در این صورت دیگر نیازی به راه اندازی و نگهداری مزارع خود ندارید. وقتی سکه صادر می‌کنید فقط باید برای قدرت شخص دیگری هزینه کنید. استخراج ابری امکان مشارکت در تولید را بدون سرمایه گذاری کلان فراهم می‌کند.

قوانین ماینینگ ارز دیجیتال

در عصر حاضر با توجه به اینکه کاربران شبکه‌های بلاک چین به اجماع رسیده اند؛ اما هنوز هیچ قانون کلی و جهانی درباره استفاده یا استخراج ارزهای دیجیتال در مجامع و سازمان‌های جهانی وجود ندارد و دولت‌ها نیز به‌صورت متحد الشکل و جامع درباره‌ی ارزهای دیجیتال به اجماع نرسیده‌اند؛ پس بنابراین قوانین استفاده ، ماینینگ و هرگونه فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال در هر کشورها متفاوت است و حتی در کشوری مانند آمریکا با توجه‌ به ماهیت قوانین فدرال و … ، هر ایالت می‌تواند رویکردی متفاوت را در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کند. به عنوان مثال، در ایالات متحده آمریکا ماین رمزارزها، مالکیت آنها و پرداخت توسط بیت کوین و اتریوم تماما قانونی است.

کشور اکوادور که در آمریکای جنوبی واقع شده است، طبق قوانین تولید هرگونه پول دیجیتال و یا ارز دیجیتال را غیر قانونی دانسته و با آن برخورد می‌کند؛ اما از طرفی دیگر، ارز دیجیتال اختصاصی خود را نیز راه‌اندازی کرده است. کشور ایسلند هم نمونه دیگری است که معامله پول رایج کشور (کرون) با بیت کوین بنا به دلایل اقتصادی و کنترل آن ممنوع کرده است؛ اما ماین رمزارزهایی مانند بیت کوین در این کشور غیرقانونی اعلام نشده است.

در انتها به این نتیجه می‌رسیم که، پاسخ تماما صحیح به این پرسش که ماین ارز دیجیتال قانونی است یا خیر؟ ؛ نیاز به بررسی پارامترهای مهمی همچون مکان جغرافیایی و قوانین آن کشور در مقابل این تکنولوژی را دارد؛ اما برای سهولت درک رویکرد دولت‌های مختلف در مقابل ارزهای دیجیتال می‌توان به نقشه زیر رجوع کرد.

نقشه زیر درباره پراکندگی قانون گذاری در ارتباط با بیت کوین تهیه شده است .

نقشه زیر درباره پراکندگی قانون گذاری در ارتباط با بیت کوین

 • کشورهایی که به رنگ نارنجی هستند ، بیت کوین را به‌عنوان پول قانونی پذیرفته‌اند.
 • در کشورهایی که به رنگ سبز هستند ، توافق طرفین معامله اهمیت دارد و استفاده از بیت کوین مجاز است.
 • در کشورهایی که به رنگ زرد مشخص شده است برخی محدودیت‌های قانونی بر استفاده از بیت کوین وجود دارد.
 • کشورهایی که به رنگ بنفش نشان‌‌ داده شده اند، کشورهایی است که طبق سنوات گذشته خود هیچ موضع خاصی در ارتباط با بیت کوین ندارند و به صورت مستقیم و ثبت شده آن را غیرقانونی اعلام نکرده و استفاده از آن را بلا مانع می‌دانند.
 • کشورهایی که به‌ رنگ قرمز هستند، مخالف ارزهای دیجیتال می‌باشند.
 • در مناطقی که به‌ رنگ خاکستری درآمده‌اند نیز هنوز اطلاعاتی در دسترس نمی‌باشد.

انواع ماینینگ بر اساس تجهیزات

با توجه به تجهیزات مورد استفاده، ماینینگ را می‌توان به 3 گروه اصلی تقسیم کرد:

ماینینگ مبتنی بر ASIC، ماینینگ مبتنی بر CPU و ماینینگ مبتنی بر GPU

استخراج مبتنی بر دستگاه‌های استخراج (ماینینگ با ASIC) :

استخراج ASIC که یکی از قوی‌ترین روش‌های ماینینگ است و به آن Application Specific Integrated Circuits نیز می‌گویند، قابلیت محاسباتی بالایی دارد و تعداد پردازنده‌های زیادی دارد.

ماینینگ با ASIC)

سخت‌افزار و نرم‌افزار دستگاه‌های ویژه‌ای که برای این کار ساخته شده‌اند، خاص بوده و مصرف انرژی بسیار بالاست تا مزیت محاسباتی بالایی را فراهم کند.

مقاله پیشنهادی: استکینگ یا استیکینگ چیست؟ + 5 روش کسب درآمد

استخراج ASIC که توانایی محاسباتی بالایی دارد، در استخراج ارزهای دیجیتال مانند لایت کوین و بیت کوین استفاده می‌شود.

استخراج مبتنی بر پردازنده (ماینینگ با CPU):

از CPU‌ها می‌توان برای استخراج استفاده کرد. برای استخراج با CPU، باید نرم‌افزار روی کامپیوتر نصب شود. این نوع استخراج نیازی به محاسبات بالایی ندارد.

استخراج مبتنی بر GPU (ماینینگ با کارت گرافیک):

ماینینگ را می‌توان از طریق یک کارت گرافیک قدرتمند نیز انجام داد. در این فرآیند استخراج رمزارز با کارت گرافیک نیز نامیده می‌شود، وظیفه اصلی بر عهده کارت گرافیک است و کارت گرافیک در حل مشکلات پیچیده بسیار مهم است. علاوه بر این، قابلیت اورکلاک بالای کارت گرافیک یکی دیگر از عواملی است که باعث افزایش عملکرد در طول فرآیند می‌شود. کارت‌های گرافیک نسبت به پردازنده‌ها برای ماینینگ قدرتمندتر هستند و می‌توانند عملیات بیشتری را در هر ثانیه انجام دهند. کارت گرافیک محاسباتی در تولید ارزهای رمزپایه مانند اتریوم و زی کش ارجحیت بیشتری دارد.

ماینینگ با کارت گرافیک

بهترین رمزارزها برای استخراج در سال ۲۰۲۳

اگر به موضوع استخراج ارز دیجیتال علاقه دارید، احتمالاً بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که به ذهنتان خطور می‌کند. قدرتمندترین و قدیمی‌ترین ارز رمزنگاری شده در جهان. با این حال، گزینه‌های بهتری برای ماینینگ در سال 2023 وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

ریون‌کوین RVN

ریون‌ کوین یکی از سودآورترین ارزهای رمزنگاری شده برای ماینینگ است. این ارز دیجیتال به ویژه بر روی ماینینگ غیرمتمرکز متمرکز است. این ارز دیجیتال در 3 ژانویه 2018 (نهمین سالگرد ایجاد بیت کوین) راه اندازی شد. این ارز دیجیتال برای ارائه پرداخت‌های فوری بدون دردسر ایجاد شده است. در سال 2019، توسعه‌دهندگان این ویژگی را با ویژگی‌های کاربردی مانند پیام‌رسانی فعال، کیف پول تلفن همراه با عبارات بازنشانی، سازگاری بهتر و حکومت‌داری غیرمتمرکز معرفی کردند.

هدف اصلی ریون‌ کوین ایجاد یک بلاک چین بهینه شده برای انتقال ثروت همتا به همتا است. یکی از دلایل اصلی استخراج این سکه استفاده از الگوریتم X16R و پروتکل KAWPoW است.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۳۹٪
 • عملکرد هش: X16R
 • پاداش هر بلوک: ۵۰۰۰ RVN

مونرو XMR

Monero یک ارز دیجیتال خصوصی است که از تابع هش RandomX استفاده می‌کند. این پروتکل مبتنی بر پروتکل کریپتونیت است که در زمینه ماینینگ از ارزش بالایی برخوردار است. زمان ایجاد هر بلوک این ارز دیجیتال 2 دقیقه است که منجر به افزایش سودآوری می‌شود.

مونرو XMR

 • پاداش هر بلوک: ۲.۱۵ XMR/block
 • عملکرد هش: کریپتونایت‌ار
 • هش ریت شبکه: ۱.۸۶ GH/s
 • تعداد بلوک: ۲۲۷۲۷۶۲

لایت­ کوین LTC

لایت کوین یک پروژه نرم‌افزاری منبع باز است که تحت مجوز MIT/X11 است. این پروژه در اکتبر 2011 تاسیس شد و از نظر فنی شباهت‌های زیادی به بیت کوین دارد.

لایت­ کوین LTC

ماین، فروش و خرید لایت کوین همیشه گزینه خوبی برای ماینرها است. ارزش ذاتی لایت کوین، سن و تعداد کاربران زیاد آن را به گزینه خوبی برای ماینینگ تبدیل کرده است. این رمزگذاری از الگوریتم اسکریپت نویسی SCRYPT استفاده می‌کند، بنابراین می‌توانید از تراشه‌های ISIC و کارت‌های گرافیک استفاده کنید.

علاوه بر این، لایت کوین نسبت به سایر آلتکوین‌ها نوسانات کمتری دارد و بنابراین می‌توان آن را به راحتی بر روی پلتفرم‌های مختلف معامله کرد.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۷۴۳.۴۲٪
 • الگوریتم: اثبات کار
 • عملکرد هش: اسکریپت
 • پاداش هر بلاک: ۱۲.۵ لایت کوین

اتریوم کلاسیک ETC

اتریوم کلاسیک یک ارز دیجیتال است که هدف آن حفظ بلاک چین اصلی اتریوم است. این پلتفرم در جولای 2016 راه اندازی شد. Ethereum Classic یک نسخه اصلاح شده از الگوریتم استخراج هش اتریوم به نام EtchHash است که از DApp‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند.

اتریوم کلاسیک ETC

همچنین شروع استخراج این ارز دیجیتال آسان است و همچنین می‌توان آن را با استفاده از کارت‌های گرافیک ماینینگ کرد. زمان ایجاد هر بلوک در بلاک چین حدود 13 ثانیه است.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۵۲۵.۵۲٪
 • عملکرد هش: ای‌تی‌سی‌اچ هش
 • پاداش هر بلوک: ۳.۲ ETC

زد کش ZEC

ZCash یا زدکش یک ارز دیجیتال مقاوم در برابر ایسیک است که استخراج این دارایی را برای ماینرها دشوار می‌کند. Zcash در سال 2016 به عنوان یک ارز دیجیتال خصوصی راه اندازی شد.

زد کش ZEC

زدکش در دسته ارزهای دیجیتال با قابلیت ماینینگ آسان قرار می‌گیرد زیرا الگوریتم آن امکان استخراج آن را با استفاده از کارت گرافیک فراهم می‌کند.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۹۹.۹۲٪
 • عملکرد هش: ایکویی‌هش Equihash
 • پاداش هر بلوک: ۱۰ زیکش

دوج­ کوین

شکی نیست که خرید و فروش دوج کوین در میان طرفداران ارزهای رمزپایه و به ویژه میم کوین محبوب است. ارزی که در حال حاضر به لطف سرعت بالای تایید تراکنش‌ها و کارمزد پایین می‌تواند به عنوان وسیله پرداخت مورد استفاده قرار گیرد. Dogecoin هیچ محدودیتی برای عرضه ندارد، به این معنی که در برابر تورم محافظت نمی‌کند.

دوج­ کوین

این ارز دیجیتال از همان الگوریتم اسکریپت نویسی لایت کوین استفاده می‌کند. شما می‌توانید از هر دو کارت گرافیک، دستگاه‌های Asic و CPU برای استخراج Doge coin استفاده کنید.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: ۲۱۶.۵۱ ٪
 • عملکرد هش: اسکریپت
 • پاداش هر بلوک: ۱۰۰۰۰ دوج

دش DASH

ارز دیجیتال دش ترکیبی از ارز دیجیتال و پول نقد است. این ارز دیجیتال در ژانویه 2014 با نام Xcoin راه اندازی شد. پس از چند روز نام این دارایی به دارک کوین تغییر یافت و در نهایت در مارس 2015 نام دش به ثبت رسید.

Antminer A3 شرکت Bitmain یکی از بهترین دستگاه‌های Asic برای dash mining است.

 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: بیش از ۹۰۰۰%
 • عملکرد هش: ایکس۱۱ X11
 • پاداش هر بلوک: ۳.۱۱ دش

مزایا و معایب استخراج ارز دیجیتال

فواید

 1. به طور کلی فرآیند استخراج ارز دیجیتال یک درآمد غیرفعال مستمر از ارز رمزپایه مورد نظر برای شما ایجاد می‌کند.
 2. استخراج ارز دیجیتال، حفاظت از شبکه و جلوگیری از حرکت‌های سودجویانه است
 3. تراکنش‌ها و پویایی هر بلاک چین به دلیل وجود ماینرها و تایید آنها، گواه کار است.

معایب

 1. هکرها در دنیای ارزهای دیجیتال نیز فعال هستند. به دلیل اعمال مخرب آنها، استخر استخراج ارز دیجیتال شما ممکن است مورد حمله قرار گرفته و منابع شما به سرقت رود.
 2. سپس هزینه‌های بالای برق و اثرات زیست محیطی مصرف بالای انرژی می‌آید.
 3. یکی از معایبی که نباید فراموش کرد، تخریب موقت احتمالی یک دارایی است. فرض کنید مدت زیادی است که یک ارز دیجیتال خاص را ماین کرده اید، اما ناگهان ارزش آن به شدت کاهش می‌یابد. این منجر به ضرر و زیان می‌شود.
 4. درست مانند طلا و نقره، ارزش سکه شما احتمالاً در طول زمان نوسان می‌کند و تغییر می‌کند.

جمع‌بندی

استخراج ارز دیجیتال می‌تواند یکی از راه‌های کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال باشد که در مورد تنظیمات مرتبط با آن صحبت کرده ایم. اکنون، برای اینکه بتوانید تشخیص دهید که فرآیند ماینینگ ارز دیجیتال برای شما مناسب است یا خیر، باید موارد زیادی را بررسی کنید.

 • شرایط شخصی
 • هزینه‌های درخواستی
 • موارد ذکر شده.

سوالات متداول در مورد استخراج ارزهای دیجیتال

آیا استخراج کریپتو غیرقانونی است؟

پاسخ تماما صحیح به این پرسش که استخراج ارز دیجیتال قانونی است یا خیر؟ ؛ نیاز به بررسی پارامترهای مهمی همچون مکان جغرافیایی و قوانین آن کشور در مقابل این تکنولوژی را دارد؛ اما برای سهولت درک رویکرد دولت‌های مختلف در مقابل ارزهای دیجیتال می‌توان به نقشه زیر رجوع کرد.

آیا استخراج ارزهای دیجیتال ارزشمند است؟

پاسخ کوتاه بله است.
پاسخ کمی طولانی‌تر … پیچیده است. استخراج بیت کوین به عنوان یک سرگرمی با درآمد خوب برای پذیرندگان اولیه آن شروع شد که آنها این شانس را داشتند که هر 10 دقیقه 50 بیت کوین را کسب کنند و از اتاق خواب منزل خود ماین کنند. اما امروزه این روند کمی پیچیده‌تر و هزینه بر است.

چه میزان از ماینینگ ارزهای دیجیتال میتوان سود برداشت کرد؟

اگر یک ماینر بتواند با موفقیت یک بلوک را به بلاک چین اضافه کند، 6.25 بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می‌کند. مقدار پاداش تقریباً هر چهار سال یا هر 210000 بلوک نصف می‌شود. تا ژانویه 2022، بیت کوین در حدود 43000 دلار معامله شد و 6.25 بیت کوین به ارزش نزدیک به 270000 دلار رسید.

آیا می‌توانم ارزهای دیجیتال را به صورت رایگان استخراج کنم؟

اگرچه نرم‌افزار استخراج رایگان است، اما هزینه‌های هنگفتی هم در هزینه‌های سخت‌افزار و هم هزینه برق وجود دارد. سخت‌افزار ماینینگ تخصصی می‌تواند بین چند صد دلار تا 10000 دلار هزینه داشته باشد. تجهیزات ماینینگ نیز بسیار تشنه برق هستند.

آیا می‌توانم ارزهای دیجیتال را در تلفن خود استخراج کنم؟

بله آن کار می‌کند. شما می‌توانید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را در گوشی هوشمند خود استخراج کنید. با این حال، معایب خود را دارد، از جمله اینکه به اندازه کافی نرم‌افزار و سخت‌افزار‌های سنتی کارآمد نیستند.

چه ارزی استخراج کنم؟

کدام ارز دیجیتال برای استخراج سودآورتر است؟ پاسخ: شما ابتدا میزان هش و سختی شبکه را به دست آورده و میزان بهره‌وری آن را محاسبه کنید سپس ارزی که بیشترین سود را داشته باشد را انتخاب کنید.

آیا استخرهای ماینینگ ارزش عضویت را دارند؟

بله، با این حال، پیوستن به یک استخر راه بسیار سودآورتری برای استخراج بیت کوین است، به خصوص که سختی آن با هر ارزی که اعطا می‌شود افزایش می‌یابد. برای رقابتی بودن، بهتر است به یک استخر بپیوندید، مگر اینکه منابع لازم برای ایجاد یا خرید چندین ماینر ASIC پیشرفته را داشته باشید.

آیا می‌توانم بدون پیوستن به استخر، استخراج کنم؟

ماینینگ انفرادی زمانی است که یک ماینر عملیات استخراج را به تنهایی و بدون پیوستن به یک استخر انجام دهد. تمام بلوک‌های ماین شده به اعتبار ماینر تولید می‌شوند. در مقایسه با استخرها عملی سخت و زمان بر محسوب میشود.

نحوه پرداخت استخرهای ماینینگ چگونه است؟

رویکرد پرداخت به ازای سهم (PPS) است یک پرداخت فوری و تضمین شده به ماینر برای مشارکت آنها در احتمال یافتن بلوک توسط استخر، ارائه می‌شود. سهم ماینرها از موجودی موجود در استخر پرداخت می‌شود و آنها می‌توانند بلافاصله سهم خود را از استخر بگیرند.