ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

فایل کوین و ویژگی‌های مهم آن

Filecoin

در این مقاله از ابزار ترید قصد داریم که در مورد با پروژه و ارز فایل کوین و ویژگی‌های مهم این پروژه که شرکت‌ها و غول‌های بزرگ فناوری را علاقه‌مند به پشتیبانی و استفاده از آن می‌نماید بررسی نماییم؛ با ما همراه باشید.

فایل کوین (FIL) چیست؟

فایل کوین که به اختصار به ارز آن FIL می‌گویند، یک شبکه همتا‌به‌همتا می‌باشد که همانند یک منبع ذخیره‌سازی بر بستر اینترنت عمل می‌نماید. این پلتفرم به گونه‌ای طراحی‌شده که تمامی افرادی که در این شبکه فعالیت می‌کنند، پاداش دریافت نمایند. این پروژه به صورت عمومی اجازه می‌دهد تا اینکه در بازارهای آزاد برای ذخیره و بازیابی داده‌ها شرکت نمایند.

Filecoin (FIL) چگونه کار می‌کند؟

اکوسیستم Filecoin از شبکه اصلی، گره‌ها، ماینرها، معامله‌ها، اثبات شبکه‌ای، هزینه‌های کارمزد (Gas Fee) و آدرس‌های شبکه‌ای تشکیل گشته است.

Filecoin (FIL) چگونه کار می‌کند؟

نحوه عملکرد اکوسیستم فایل کوین:

  • در بلاک چین فایل کوین، همتایان در چنل‌های ایمن تعامل می‌کنند تا اطلاعات را بر بستر شبکه پخش نمایند و فایل‌ها را میان خودشان مخابره و رد و بدل نموده و سایر همتاها را بیابند.
  • گره‌های فایل کوین که به کلاینت آن نیز شناخته می‌گردند، عواملی می‌باشند که در بلاک چین فایل کوین کارهایی همچون همگام‌سازی و پیام‌های هر بلوک را تایید می‌کنند.
  • گره‌های این پروژه می‌توانند انواع مختلفی از پیام‌ها را به سایر شبکه‌های بلاک چینی ارسال کنند. به عنوان نمونه، یک کلاینت می‌تواند یک مسیج برای ارسال FIL از آدرسی به آدرس دیگر ارسال کند. گره‌ها در این شبکه می‌توانند خدمات ذخیره‌سازی و بازیابی ماینرهای Filecoin را ارائه نمایند و استخراج‌کنندگان می‌توانند بعد از تکمیل آنها، هزینه‌ای را دریافت می‌نمایند.
  • ماینرها در این شبکه با انجام انواع تراکنش‌ها و اضافه کردن بلوک‌های جدید به زنجیره، به این شبکه بلاک چینی کمک می‌نماید که به ازای آن پاداش‌های FIL دریافت می‌نمایند.
  • کلاینت‌ها و ماینرها که وظیفه ذخیره‌سازی اطلاعات را دارند، برای ذخیره اطلاعات بر بستر شبکه از طریق تراکنش‌های خاصی، ذخیره‌سازی صورت می‌پذیرد. وقتی که معامله‌ای انجام می‌دهید و ماینر اطلاعات را به منظور ذخیره کردن، دریافت می‌نماید، باید به گره‌های دیگر ثابت کند که اطلاعات را طبق توافق‌نامه مشخص و معتبری ذخیره می‌نماید تا پاداش دریافت نماید. در غیر این صورت FIL از بین خواهد رفت.
  • سازندگان این پلتفرم، نسخه‌ای از فایل کوین را با استفاده از قراردادهای هوشمند ماشین مجازی اتریوم ساختند و نقش مهمی در این سیستم دارند. هرگونه تغییر در وضعیت فعلی بلاک چین فایل کوین باید توسط یک Actor آغاز گردد.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد Filecoin

در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های فایل کوین اشاره خواهیم کرد که توجه به آنها از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد:

ارائه شده برای کاربران و پلتفرم‌های ارائه دهنده فضای ذخیره‌سازی

کاربران Filecoin به شبکه ارز می‌پردازند تا داده‌های آنها در ماینر‌های ذخیره‌سازی ذخیره گردد؛ این سیستم‌ها به گونه‌ای هستند که فایل‌ها را درون ‌آنها ذخیره می‌نمایند و نشان می‌دهند که در گذر زمان به شکل صحیحی ذخیره گشته‌است. اگر قصد داشته باشید که فایل‌های خود را نگهداری کنید یا با ذخیره اطلاعات دیگران کسب درآمد نمایید، Filecoin بهترین فرصت برای شروع فعالیت شماست، در این شبکه هیچ نهاد کنترلی بر میزان ذخیره‌سازی موجود یا قیمت آن نظارت مستقیم ندارد. در عوض، این پروژه به تمامی افراد این اجازه را می‌دهد تا اینکه در بازارهای آزاد به منظور ذخیره و بازیابی اطلاعات مراجعه و در آن شرکت نمایند.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد Filecoin

امکان مبادله و کسب درآمد در پلتفرم فایل کوین

فایل کوین (FIL) یک ارز دیجیتال می‌باشد که به ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی بر بستر شبکه‌اش این اجازه را می‌دهد تا اینکه فضای خود را در بازار آزاد به فروش برسانند. افراد و سازمان‌هایی که ماینرها را راه‌اندازی می‌کنند و از طریق آنها توکن‌های FIL کسب می‌نمایند، به‌عنوان ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی شناخته می‌شوند. یک ماینر می‌تواند یک نوع کامپیوتر متصل به اینترنت با فضای دیسک آزاد یا یک سیستم تخصصی مخصوص Filecoin با فضای ذخیره‌سازی فراوان باشد. بلاک چین در عوض تکمیل محاسبات ناکارآمد اثبات کار (POW)، به ماینرهای شبکه برای ارائه فضای ذخیره قابل‌استفاده به اینترنت عمل می‌کند.

هنگامی‌که یک ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی پروتکل‌های Filecoin را می‌پذیرد، به تمامی جامعه و کلاینت‌ها دسترسی پیدا می‌کند. پروتکل و شبکه تمام ارائه دهنده را مدیریت می‌نماید، بنابراین ارائه‌دهندگان مجبور نمی‌باشند که برای خود API ذخیره‌سازی ایجاد نمایند تا با آن خدمات خود را به بازار آزاد عرضه نمایند.

Filecoin پلتفرمی مناسب برای ماینرها

معاملات به منظور ذخیره‌سازی و بازیابی فایل در بازارهای آزاد انجام می‌پذیرد. بدون نیاز به هیچ مجوزی، هر فرد می‌تواند به شبکه Filecoin بپیوندد. یک ماینر برای اجرا آن تنها به اینترنت و فضای دیسک کافی و خالی نیاز دارد. Filecoin با کاهش موانع ورودی به یک اکوسیستم ارائه‌دهندگان را برای ذخیره‌سازی مستقل به شکل متعدد آماده می‌کند و مسیر را برای آنها هموار می‌کند.

بستری مناسب برای ذخیره‌سازی NFT‌ها

ویژگی خاص و جذاب فایل کوین، توانایی این پروژه در نگهداری دارایی‌های دیجیتالی برای توکن‌های NFT می‌باشد که نشان‌دهنده مالکیت می‌باشد. به عنوان نمونه، هنر دیجیتال (Digital Art)، موسیقی و ویدئوها بسیار گسترده‌تر از آن است که به شکل مستقیم روی یک بلاک چین ذخیره می‌گردد. در نتیجه، دارایی واقعی در شبکه Filecoin ذخیره می‌گردد، این قابلیت به گونه‌ای است که مجموعه‌داران آثار هنری، می‌توانند گواهی‌های مالکیت خود را دریافت و انتقال دهند.

Filecoin پلتفرمی مناسب برای ماینرها

مقاومت زیاد در برابر سانسور اطلاعات

به دلیل اینکه ذات بلاک چین در ناشناسی و عدم توانایی نفوذ است، هیچ ارائه‌دهنده مرکزی نمی‌تواند سایرین مجبور نماید که فایل‌ها را حذف نمایند یا آن سرویس را متوقف نمایند، Filecoin از سانسور سرباز می‌دهد. شبکه فایل کوین از انواع کامپیوترها تشکیل‌شده است که تعدادی از افراد و سازمان‌ها آن را اداره می‌کنند و شبکه در صورت بروز مشکل عوامل معیوب یا مخرب را شناسایی و حذف می‌نماید.

پیش‌بینی قیمت فایل کوین (FIL) و چشم‌انداز آینده آن

هدف اصلی Filecoin ذخیره ایمن فایل‌ها بر بستر بلاک چین می‌باشد، احتمال مبدل شدن آن به فضای ذخیره‌سازی مناسبی برای غول‌های بزرگ فناوری نیز وجود دارد. سرمایه‌گذاران بنیادی که با استفاده از تحلیل فاندامنتال همیشه به دنبال چنین پروژه‌هایی می‌باشند که پتانسیل بالایی برای رشد دارند که پروژه Filecoin (FIL) را می‌توان یکی از آنها دانست. با افزایش سرعت پیشرفت Web3، احتمال اینکه قیمت توکن‌های FIL افزایش یابد، وجود دارد.

پیش‌بینی قیمت فایل کوین (FIL) و چشم‌انداز آینده آن

باید به این نکته هم اشاره کرد که بلاک چین فایل کوین نه‌تنها فضایی برای ذخیره اطلاعات حجیم می‌باشد، بلکه از آن به منظور ذخیره‌سازی برای سایر بلاک چین‌ها نیز استفاده می‌شود. این یک واقعیت می‌باشد که 10 ارز دیجیتال برتر دنیای کریپتو، بلاک چین‌های خاص خود را دارند و این امکان وجود دارد که پلتفرم FIL بر روی بلاکچین آنها نیز نصب شده و از آنها هم برای ذخیره اطلاعات استفاده گردد.

سوالات متداول

فایل کوین چیست و به چه دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است؟

یک اکوسیستم غیرمتمرکز ذخیره‌سازی و شبکه اشتراک‌گذاری می‌باشد که با استفاده از قدرت فناوری بلاک چین، فرصت‌های‌ جدیدی برای کاربران در بازار فراهم‌ نموده. ایده ذخیره‌سازی به شکل ایمن و بدون واسطه اطلاعات موجب شده تا ارزش ارز دیجیتال Filecoin طی سال‌های گذشته تاکنون افزایش چشم‌گیری را تجربه نماید.

اصلی‌ترین مزیت فایل کوین چیست؟

اصلی‌ترین مزیت فایل کوین در جلوگیری از هک شدن اطلاعات می‌باشد که تقریباً این امکان نفوذ را به صفر می‌رساند.

5/5 - (1 امتیاز)
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *