ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

هولوچین یا HOLO چیست؟

Holo

هولوچین چیست؟

هولوچین یک شبکه توزیع شده می‌باشد که می‌تواند سریعتر از شبکه بلاک چین عمل نماید و ادعا می‌شود که این شبکه مقیاس پذیری نامحدودی در نوع شبکه‌های همتا به همتا (P2P) دارد.

هولو کوین یا Hot چیست و چگونه کار می‌کند؟ هولوچین یک شبکه کامپیوتری توزیع شده است که می‌تواند سریعتر از فناوری بلاک چین عمل کند. ادعا می‌شود که مقیاس پذیری نامحدودی در شبکه‌های همتا به همتا (P2P) دارد، بنابراین با اضافه شدن برنامه‌های کاربردی (DApp)، عملکرد کلی شبکه کاهش نمی‌یابد. توکن ارز بومی این شبکه است. در این مقاله آموزشی از ابزار تريد می‌خواهیم در مورد ارز HOT صحبت کنیم.

ارز بومی هولوچين چیست؟

بسیاری از پروژه‌های بلاک چین که قابليت اجرا برنامه‌های غیرمتمرکز را دارند، اما در اين ميان هولوارنسی و پلتفرم هولوچین مسیري متفاوت را در ایجاد یک شبکه توزیع شده در پیش گرفتند. از زمان راه‌اندازی در سال 2018، هولوچین جایگزین بلاک چین به‌عنوان پلتفرمی برای ذخیره‌سازی داده، توسعه DApp و تراکنش‌ها شده است. این ویژگی‌ها نوید بهره‌وری بیشتر، پشتیبانی از کاربران بیشتر و واسطه‌های کمتر را می‌دهند.

ارز بومی هولوچين چیست؟

هولوچین به عنوان ستون فقرات فنی عمل می‌کند و بخشی از یک اکوسیستم بزرگتر به حساب مي آيد که شامل توکن هولوچین (HOT) و پلتفرم Holo برای میزبانی برنامه‌های هولوچین (hApp) است. در اواخر سال 2018، این پلتفرم افزايش قیمت را تجربه کرد و توجه رسانه‌های جریان اصلی، توسعه‌دهندگان و کاربران فراواني را با شعار خود برای «فکر کردن خارج از چارچوب» به خود جلب کرد. با توجه به اینکه “بلاک‌ها” عمدتاً به بیت کوین و بلاک چین مربوط می‌شوند، پروژه هولو وعده می‌دهد که با تغییر فناوری از ابتدا همه مشکلات خود را حل کند.

مزایای هولوچین نسبت به بلاک چین

 • توسعه دهندگان Holo بر این باورند که مدل اجماع اثبات کار (PoW) راه درازی را از نظر توانایی انجام تراکنش‌های بیشتر و پذیرش گسترده‌تر طی کرده است. Holocurrency به جای استفاده از یک روش PoW مبتنی بر کار که احتمالاً مقادیر زیادی انرژی مصرف می‌کند و مقیاس ضعیفی دارد،
 • بلاک چین از وابستگی خود به حفظ سیستمی که در آن همه شرکت‌کنندگان در یک وضعیت جهانی به اشتراک می‌گذارند رنج می‌برد که توسط یک دفتر کل حاوی تاریخچه کامل تراکنش‌ها در زنجیره نشان داده شده است. معماری هولوچین فراتر از بلاک چین است و مدل‌های دفتر کل و مبتنی بر اجماع را حذف می‌کند. در عوض، از یک سیستم ذخیره سازی جدول هش توزیع شده (DHT) استفاده می‌کند که از فناوری تورنت گرفته شده است، جایی که بخش‌هایی از یک فایل به جای دانلود از یک منبع، توسط کاربران مختلف میزبانی می‌شود. این سیستم به holo-node‌ها اجازه می‌دهد تا پازل‌های کاربران مختلف را کنار هم بچینند و یک نمای واحد از وضعیت زنجیره ایجاد کنند.
 • اگر کاربران بخواهند در سیستم تایید‌کننده، تغییراتی ایجاد کنند، انعطاف پذیری آنها محدود است مگر اینکه بخواهند هارد فورک یا سافت فورک متفاوت ایجاد کنند. این محدودیت قوانینی اجماع به عنوان آسیبی به تلاش‌های توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) تلقی می‌شود. برای حل این مشکل، holocurrency سیستم DNA را پیاده سازی کرد که قوانین اعتبارسنجی اولیه را در یک زنجیره تعریف می‌کند.

هزینه تراکنش هولوکوین چقدر است؟

Holocoin Fuel که قصد دارد نقشی مشابه گاز اتریوم را ایفا کند، یک ارز مبتنی بر هولوچین است که به عنوان مدرکی برای تعهد قراردادی روی پلتفرم عمل می‌کند. همچنین به عنوان یک منبع بومی در بازار میزبانی وب Holo عمل می‌کند، زیرا توسعه دهندگان برنامه از آن برای پرداخت به میزبان‌ها هنگام «قرض گرفتن» منابع از کاربران استفاده می‌کنند. علاوه بر این، Holo Fuel کاربرد‌های دیگری نیز داراست:

 • برای خرید در برنامه‌ها و بازارهای آنلاین
 • تاریخچه میزبانی کاربر قابل اجاره است
 • سوخت هولو را می‌‌توان با ارزهای دیگر مبادله کرد.
هزینه تراکنش هولوکوین چقدر است؟

Holocurrency Fuel با پشتیبانی از Holochain، دفتر کل جهانی را به عنوان راهی برای ردیابی دارایی‌های دیجیتال و کاربر یک دفتر کل دریافت می‌کند که تاریخچه تراکنش و مانده حساب را نشان می‌دهد. همه آنها به برنامه Holo Fuel متصل هستند که معادل حساب و کیف پول Holo است.

Holo Fuel دو مزیت اصلی دارد که آن را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌نماید:

 • اصل اعتبار متقابل را دارد که از حدس و گمان جلوگیری می‌کند.
 • به تقریب از تراکنش‌ها نامحدودی پشتیبانی می‌کند.

اصل اعتماد متقابل در مخالفت با آنچه که توسعه دهندگان Holo به عنوان یک مزیت نسبت به ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین توصیف می‌کنند، ایجاد شد. به جای ایجاد یا استخراج توکن‌ها، سیستم اعتباری ارز متقابل Holo شامل صدور واحدهای پولی است.

توسعه برنامه “هولوگرافیک”

یکی از قابلیت‌های هولوچین، پیاده سازی اپلیکیشن‌های کاربردی است که می‌توان بر روی آن ساخت. در حالی که خود بلاک چین زیرساخت سرتاسر برنامه‌ها را فراهم می‌کند، میزبانی وبی که از طریق پلتفرم غیرمتمرکز Holo انجام می‌شود.

هولوچین

کاربردهای اصلی آن عبارتند از:

 • Holo فضایی را فراهم می‌کند که در آن برنامه‌ها می‌توانند در یک مدل P2P میزبانی شوند، که به عنوان یک اکوسیستم مبتنی بر فضایی مجازی و ابری عمل می‌کند که به اپ‌ها اجازه می‌دهد که زیرساخت متمرکز اینترنت مدرن را دور بزنند.
  اما در عوض، این سیستم از شبکه‌های توزیع شده متشکل از رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند کاربران استفاده می‌کند.
 • هرکسی که ظرفیت ذخیره سازی یا قدرت پردازش اضافی روی رایانه شخصی خود دارد، می‌تواند این منابع را به توسعه دهندگان اجاره دهد (مثلاً برای کار در وب سایت خود). این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که مطابق با بازار عمل کند.
 • علاوه بر این، پلتفرم ارز Holo به کاربران خود اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به نوع خاصی از سخت افزار یا تخصص، برنامه‌های توزیع شده را در سیستم خود میزبانی نمایند.
 • طیف برنامه‌های پیش‌بینی که بر روی هولوچین ساخته می‌شوند، بسیار زیاد است و می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
  • برنامه‌های پست الکترونیکی
  • برنامه‌های جستجوگر
  • درخواست‌های اشتراک‌گذاری منابع با الگوبرداری از Airbnb و Uber، اما با مالکیت جمعی
  • برنامه‌هایی برای مدیریت زنجیره‌های تامین، جوامع و روابط تامین‌کنندگان و غیره.
  • برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی

تیم هولوچین

آرتور براک به عنوان توسعه‌دهنده ارشد با سال‌ها تجربه کار با پروژه‌های هوش مصنوعی و آلت‌کوین‌ها، معمار ارشد تیم هولوچین است. دیوید مایستر خالق اصلی ارز دیجیتال هولوکوین و پلتفرم هولوچین است و اریک هریس-براون مهندس اجرایی هولوچین است.

سوالات متداول

ارز دیجیتال هولو (Holo) چیست؟

ارز دیجیتال هولو (Holo) با نماد HOT، یک رمزارز بر بستر بلاکچین هولوچین (Holochain) است.

بهترین ولت برای نگهداری ارز دیجیتال هولو چیست؟

ارز Holo یا HOT را می‌توانید در کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزو یا در کیف پول‌های نرم افزاری اتمیک والت، تراست والت و متامسک نیز نگهداری نمود.

تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *