ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

ارز دیجیتال Flow چیست و چگونه کار می‌کند؟

Flow coin

شبکه Flow یک پلتفرم و اکوسیستم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین می‌باشد که با راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری در زمینه‌های تجربیات تعاملی، پروژه‌های کاربردی غیرمتمرکز و بازی‌های بلاک چینی فعالیت می‌کند. در این مقاله آموزشی از ابزار ترید قصد داریم که با ارز دیجیتال Flow بیشتر آشنا شویم.

ارز دیجیتال Flow چیست؟

شبکه فلو تمرکز خود را بر ارائه یک محیط مقیاس‌پذیر و معماری برای تراکنش‌های سریع و بدون تراکم گذاشته است تا فضایی برای توکن‌ها، dApps و بازی‌های بلاک‌چینی ایجاد نماید. در اکوسیستم این ارز توکن‌های NFT می‌تواند همانند سایر رمز ارزها ایجاد و معامله نمود، تفاوت اساسی این اکوسیستم در بخش ضرب توکن‌های NFT است که به صورت منحصربه‌فرد می‌باشند و قیمتی متفاوت را دارند.

ارز دیجیتال Flow چیست؟

ارز دیجیتال Flow، برروی شبکه خود قراردادهای هوشمند قابل ارتقا را ارائه می‌کند که این قابلیت را به آن اضافه می‌کند که برای رفع هر مشکلی در حوزه‌هایی چون مقیاس‌پذیری و امنیت، بهترین عملکرد و بازدهی را ارائه نماید. فلو به‌ جای استفاده از پروتکل اثبات سهام (Proof of Stake)، مشکلات مقیاس‌پذیری را در بلاک چین اتریوم، بدون استفاده از شاردینگ حل می‌نماید. فلو اجرای این طرح را امکان‌پذیر می‌نماید و ازدحام شبکه را برای ‌dApps‌ها و بازی‌های بلاک چین همانند بازی CryptoKitties به حداقل ممکن می‌رساند.

ارز دیجیتال Flow به چه نحوی کار می‌کند؟

ارز Flow از پروتکل اثبات سهام (Proof of Stake) به منظور دستیابی به مقیاس‌پذیری بدون استفاده از Sharding، یک تکنیک مقیاس‌بندی رایج برای افزایش سرعت و ظرفیت شبکه خود استفاده کرده است. این پروژه کار بروی شبکه را در میان گره‌هایی که سیستم آنها را پشتیبانی می‌کنند، توزیع می‌نماید. افزایش توان عملیاتی یک بلاک چین با جداسازی فرآیندهای غیرقطعی آن (همانند تبدیل تراکنش‌ها به یک بلوک) از فرآیندهای قطعی (همانند اجرای آن بلوک تراکنش‌ها) محقق می‌شود.

به‌منظور کاهش فعالیت اضافی و غیرمفید، فلو از معماری چند نقشی و چند گرهی استفاده می‌نماید. برای ایجاد این نوع از مقیاس بندی، کل شبکه به روشی مقرون به صرفه و کارآمد، فرآیند اعتبارسنجی را به چهار نقش اصلی و مهم تقسیم می‌کند و وظایف مختلف را میان انواع مختلف گره‌ها تقسیم می‌کند. برای افزایش کارایی، گره‌ها وظایف را توزیع می‌نمایند و در اعتبارسنجی هر تراکنش که در شبکه ثبت شده است، شرکت می‌نماید. چهار نوع گره این اکوسیستم را گره‌های مجموعه، گره‌های اجماع، گره‌های اجرایی و گره‌های تأیید تشکیل می‌دهد.

تاریخچه ارز دیجیتال فلو

پروژه ارزدیجیتال Flow توسط Dapper Labs که همان تیم سازنده و توسعه‌دهنده بازی CryptoKitties است که یکی از محبوب‌ترین dApps و بازی‌های بلاک چین اکوسیستم اتریوم می‌باشد، تأسیس گشت. CryptoKitties در بازه کوتاهی محبوبیت زیادی را تجربه نمود و همچنان نیز به جذب علاقه‌مندان به باز‌های بلاک چین و طرفداران کلکسیون‌های مبتنی بر بلاک چین با استفاده از تکنولوژی NFT ادامه داده و می‌دهد.

تاریخچه ارز دیجیتال فلو

با افزایش تعداد کاربران فعال در بلاک چین اتریوم، مشکل مقیاس پذیری در این بلاکچین بسیار پررنگ شد، بنابراین بازی CryptoKitties نیز با مشکلاتی درعملیات مواجه شد، به این دلیل تیم Dapper Labs تصمیم گرفتند که یک پلتفرم بلاک چین مقیاس‌پذیر ایجاد نمایند که محیطی کاربردی و کاربرپسند به برای dApps و بازی‌هایی همانند CryptoKitties را نشان دهد.

فلو در سال 2020 به‌عنوان یک پروتکل اثبات سهام (Proof of Stake) راه‌اندازی گشت که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که توکن‌های NFT خود را ایجاد، استفاده و مبادله نمایند؛ در کنار این قابلیت DApp و بازی‌های مبتنی بر بلاک چین بر روی این پلتفرم توسعه یافتند. بنیانگذار این ارز همچنین مدیر ارشد فناوری Dapper Labs، دیتر شرلی می‌باشد.

چه چیزی Flow را منحصربه‌فرد می‌کند؟

شبکه Flow یک پروژه منحصربه‌فرد و متن باز را ایجاد می‌نماید که یک محیط با مقیاس‌پذیری بالا را برای توسعه‌دهندگانی که علاقه‌مند به ایجاد و استفاده از توکن‌های‌غیرمثلی که در بازه‌های اخیر محبوبیت زیادی را تجربه نموده‌اند، ارائه می‌کند. معماری بنیادی ارز فلو به توسعه‌دهندگان این اکوسیستم این امکان را می‌دهد تا اینکه برنامه‌ها و بازی‌های رمزنگاری را بدون هیچ مشکلی همانند تراکم بروی پلتفرم طراحی و اجرا کنند.

چه چیزی Flow را منحصربه‌فرد می‌کند؟

Flow اطلاعات و وظایف شبکه را میان گره‌های مختلف توزیع می‌نماید که بر اساس نقش آنها از هم جدا گشته‌اند، به‌گونه‌ای که تقسیم مقیاس‌بندی معرف یک اکوسیستم کارآمد، برای توسعه‌دهندگان بلاک چین اتریوم است. Flow امکان دارد که یک فرصت خاص و جذاب برای سرمایه‌گذاران باشد که به پتانسیل NFT‌ها و برنامه‌های مبتنی بلاک چین معتقدند. به لطف معماری جذاب و کارآمد، فلو با افزایش سرعت تراکنش‌ها و به حداقل رساندن زمان آن، یک پروژه خوب به حساب می‌آِید.

کیف پول‌های FLOW

بهترین انتخاب برای افرادی که موجودی فلو زیادی دارند، استفاده کردن از کیف پول‌های سخت‌افزاری همانند Ledger Nano S است که از ارز FLOW پشتیبانی می‌کنند و در کنار آن امنیت بالایی برای سرمایه شما فراهم می‌کند. این نوع کیف پول‌ها بالاترین سطح امنیت را ارائه می‌کند ولی قیمتی بالاتر نسبت به سایرین دارند و به دانش فنی نسبتا بیشتری احتیاج دارد.

علاوه بر استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری، می‌توانید ارز فلو خود را در کیف پول رسمی Flow نیز دارای درگاه‌های پرداخت متفاوتی برای دارایی‌های متعدد است، ذخیره نمایید تا بتوانید به شکل مستقیم از کیف پول خود دریافت و پرداخت نمایید و در کنار این فعالیت‌ها فلو نیز معامله نمایید. گزینه دیگری که در میان است، کیف پول Dapper می‌باشد که توسط تیم اصلی این ارز ایجاد گشته است.

کیف پول‌های FLOW

کیف پول‌های نرم‌افزاری گزینه بعدی برای ذخیره فلو می‌باشد و استفاده از این نرم افزارها رایگان و معمولا آسان می‌باشد. کیف پول‌های آنلاین یا کیف پول‌های تحت وب نیز که رایگان و همیشه در دسترس هستند نیز برای استفاده در مرتبه‌های بعدی می‌باشد و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل‌دسترسی می‌باشد.

نتیجه‌گیری

هدف از راه‌اندازی شبکه و اکوسیستم Flow ارائه راه‌حل‌های موثر و کارآمد برای افزایش میزان مقیاس‌‌پذیری می‌باشد تا به توسعه‌دهندگان این اجازه را دهد تا اینکه برنامه‌ها و توکن‌های NFT‌ را در شبکه فلو طراحی نموده و به صورت عمومی عرضه کنند. به لطف مقیاس‌پذیری فلو و اعتبارسنجی سریع آن، این ارز یکی از برجسته‌ترین پروژه‌های دنیای ارزدیجیتال شده است که از پتانسیل خوبی دز بازار NFT‌ها و توسعه بازی‌های بلاک چینی بهره می‌برد.

با افزایش محبوبیت توکن‌های NFT این احتمال وجود دارد که به‌عنوان یکی از بهترین و پربازده‌ترین شبکه‌های بلاک چین در نوع خود رتبه‌بندی گردد؛ اما تمام این پیشنهادات در زمان نگارش این مقاله معتبر بوده و برای خرید یا سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال شما باید تمامی تحقیقات میدانی خود را انجام دهید و ابزار ترید هیچ گونه سیگنال خرید یا فروشی نسبت به این ارز نمی‌دهد

سوالات متداول

بلاک‌چین فلو به دنبال رفع مشکل کدام بلاک‌چین به بازار عرضه شده است؟

ارز دیجیتال flow با هدف برطرف نمودن مشکلات بلاک‌چین اتریوم همانند مقیاس پذیری و سرعت تراکنش راه‌اندازی شد.

تعداد کل ارز دیجیتال flow قابل عرضه چه میزان است؟

در مجموع تعداد 1,368,093,963 توکن فلو قابل عرضه می‌باشد که در ابتدای سال 2021 چیزی در حدود 35 میلیون از این ارز در گردش بوده است .

مهم‌ترین کیف پول‌های فلو کدامند؟

کیف پول‌های سخت‌افزاری همانند Ledger Nano S
کیف پول رسمی Flow
کیف پول Dapper

ارز دیجیتال flow در چه صرافی‌هایی لیست شده است؟

این ارز دیجیتال در صرافی هایی همچون بایننس، کراکن، کوین‌بیس، کوکوین، گیت آی‌او و … لیست شده است

5/5 - (1 امتیاز)
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید
تیم تحلیل و محتوا ابزار ترید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *