ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا فردا منتشر می‌شود

آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا فردا منتشر می‌شود

قیمت بیت کوین دیروز توانست محدوده 21000 دلار را حفظ کند و صبح امروز با امید سرمایه گذاران به کاهش نرخ تورم آمریکا به 22000 دلار رسید که آمار آن فردا منتشر خواهد شد.

ابزار ترید به نقل از CoinDesk، بزرگترین ارز دیجیتال موجود در بازار در روز گذشته حدود ۲۱۸۰۰ دلار بود. قیمت بیت کوین در ساعت 5:30 صبح روز یکشنبه به 22000 دلار رسید اما نتوانست آن سطح را حفظ کند. قیمت فعلی بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 21720 دلار است.

بیت کوین در روز جمعه بیش از 10 درصد افزایش یافت و به بیش از 21000 دلار رسید، زیرا خوش بین بود که فدرال رزرو سرانجام سیاست سختگیرانه و افزایش نرخ بهره را با کاهش قیمت ها و کنترل نسبی تورم متوقف کرده است.

جو دی پاسکوال، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی Bitbull Capital، به افزایش سریع قیمت بیت کوین پس از رسیدن به 18500 دلار اشاره کرد و خاطرنشان کرد که چنین جهش هایی برای ارزهای دیجیتال در بازار نزولی غیر معمول نیست. او گفت:

در حالی که گاوها از این جهش استقبال خواهند کرد، باید به این نکته توجه کنیم که چگونه پرایس اکشن نزولی مداوم می‌تواند به افزایش‌های قیمت مقطعی منجر شود، به ویژه زمانی که معامله‌گران با پوزیشن‌های فروش استقراضی (شورت) از آن سود می‌برند.

جو دی پاسکوال

در 24 ساعت گذشته، اتریوم حدود 1 درصد سقوط کرده است اما همچنان بالای 1700 دلار معامله می شود. در حال حاضر، سرمایه گذاران بدون شک منتظر ادغام شبکه و پایان استخراج اتریوم هستند. ادغام (Merge) به‌روزرسانی‌ای است که در آن الگوریتم اجماع شبکه از اثبات کار به اثبات سهام منتقل می‌شود و میزان توان مصرفی شبکه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و انتظار می‌رود ظرف 9 روز آینده تکمیل شود.

در کنار بیت کوین و اتریوم، بیشتر 20 سکه برتر بازار روز قبل را با ضرر اندکی سپری کردند. در آن دوره، UniSwap بیش از 3 درصد از دست داد و دوج کوین و شیبا اینو ، بزرگ‌ترین میم کوین های بازار، بیش از 2 درصد سقوط کردند.

آخرین جهش در بازار ارزهای دیجیتال زمانی اتفاق می افتد که بازار سهام ایالات متحده سرانجام روند نزولی سه هفته ای خود را در روز جمعه به پایان رساند، در کنار خوش بینی بازار در مورد کاهش احتمالی تورم و هر یک از شاخص های نزدک (nasdaq)، اس اند پی (S&P) 500 و داو جونز به ترتیب ۲.۱٪، ۱.۵٪ و ۱.۲٪ رشد کردند. به نظر می رسد که رابطه بین بیت کوین و بازار سهام، به ویژه سهام های فناوری، دوباره شروع به افزایش شده است.

روز سه شنبه، اداره آمار وزارت کار ایالات متحده، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ماه گذشته را منتشر خواهد کرد و کارشناسان پیش بینی می کنند که تورم به دلیل کاهش قیمت انرژی در سال های اخیر کاهش جزئی داشته باشد. نفت خام برنت، معیاری که به طور گسترده در بازارهای انرژی دنبال می شود، اکنون در حدود 90 دلار معامله می شود که 25 درصد از بالاترین قیمت 123 دلاری در ژوئن کاهش یافته است. شاخص قیمت مصرف کننده جولای 8.5 درصد اعلام شد و نسبت به ماه قبل اندکی کاهش یافت. با این حال، این شاخص نزدیک به بالاترین حد خود در چهار دهه گذشته است.

علیرغم انتظارات سرمایه گذاران مبنی بر کاهش سیاست های سختگیرانه و توقف افزایش نرخ بهره، رئیس بانک مرکزی فدرال رزرو در روز جمعه نرخ بهره را در سال 2023 افزایش داد.

این خبر صرفاً ترجمه یا ارائه شده از منبع ذکر گشته می‌باشد و هیچگونه سیگنال خرید یا فروش را به مخاطب اعلام نمی‌کند و مسئولیت آن نیز با این وب‌سایت نمی‌باشد.

این تحلیل صرفاً ترجمه یا ارائه شده از منبع ذکر گشته می‌باشد و مسئولیت آن با این وب‌سایت نمی‌باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشدار سلب مسئولیت

وبسایت ابزار ترید هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده بدون تحقیق در مورد خبرها و تحلیل‌های که از منابع مختلف در وبسایت منتشر می‌شود، ندارد و تمام مسئولیت با خود شخص است.