ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

۶ شاخص آن‌چین که نشان می دهند بیت کوین یک فرصت سرمایه‌گذاری تکرارنشدنی است

از ابتدای سال 2023، ارزش بیت کوین تقریباً 35 درصد افزایش یافته است. با این حال، به گفته یکی از تحلیلگران، این داده ها نشان می‌دهد که با وجود این رشد، بیت کوین همچنان می‌تواند یک “فرصت خرید نسلی” باشد.

در امور مالی، اصطلاح «فرصت خرید نسلی» زمانی را توصیف می‌کند که قیمت دارایی‌ها به قدری پایین آمده است که بعید به نظر می‌رسد که بازیابی شوند.

ابزار ترید به گزارش از وب‌سایت کوین تلگراف: در 24 ژانویه، محقق و تحلیلگر Game of Trades به 6 مورد از این معیارهای بیت کوین در توییتر خود (4 بهمن) اشاره کرد.

اولین شاخص امتیاز روند انباشتگی است که تغییرات موجودی را از آدرس هایی که به طور فعال سکه های خود را جمع می‌کنند یا می‌فروشند نشان می‌دهد. این دو معیار تغییرات کل و تعادل را در ماه اندازه گیری می‌کند.

تحلیلگر Game of Trades خاطرنشان می‌کند:

از زمان سقوط FTX، پرتفوی هایی با دارایی های بزرگ به شدت انباشته شده اند.الگوی مشابهی در پایین ترین سطح بازار در سال های 2018 و 2020 رخ داد.

Game of Trades
شاخص امتیاز روند انباشت بیت کوین

شاخص جریان سکون تنظیم شده بیت کوین معیاری است که نسبت ارزش فعلی بازار به خواب سالانه دلار را محاسبه می‌کند.

هر زمان که ارزش زیان از ارزش بازار بیشتر شود، بیت کوین می‌تواند به این نتیجه برسد که بازار در مرحله فروش کامل است، که از نظر تاریخی مکانی عالی برای خرید است.

بر اساس گزارش گلس‌نود، این شاخص در سال 2022 به پایین‌ترین حد خود سقوط کرد.

نمودار شاخص جریان نزولی تعدیل شده سازمانی بیت کوین.

نسبت ریسک ذخیره بیت کوین می‌تواند برای سنجش اعتماد بلندمدت دارندگان به قیمت بیت کوین استفاده شود. به گزارش گلسنود، این شاخص نیز به پایین ترین سطح خود در پایان سال 2022 سقوط کرد.

شاخص ریسک سهام بیت کوین

قیمت واقعی بیت کوین ارزش تمام بیت کوین ها در قیمت خرید تقسیم بر تعداد بیت کوین های در گردش است. به عبارت دیگر، این شاخص سرمایه ای را که کل بازار برای خرید سکه های در گردش پرداخت می‌کند، تخمین می‌زند.

طبق داده‌های Woo Charts، بیت‌کوین از زمان کاهش FTX در نوامبر تا 13 ژانویه کمتر از سطح قیمت واقعی خود معامله شده است و در حال حاضر کمی بالاتر از این سطح معامله می‌شود. این به یک فرصت خرید دیگر اشاره می‌کند.

شاخص قیمت واقعی بیت کوین

نسبت Z-Score در MVRV نشان می‌دهد که بیت‌کوین در مقایسه با ارزش منصفانه یا قیمت واقعی آن به‌طور قابل‌توجهی بیش از ارزش یا کمتر از ارزش آن است. هنگامی که اندیکاتور از منطقه به شدت کم ارزش خارج می‌شود، اغلب به عنوان پایان یک بازار نزولی در نظر گرفته می‌شود.

طرح شاخص Z-Score در مقابل MVRV

در نهایت، Puell Multiple به بررسی اصول سودآوری ماینینگ و تأثیر آن بر چرخه‌های بازار می‌پردازد.

خوانش کمتر این شاخص به شکل فعلی نشان دهنده استرس کم و فرصت های خرید بلند مدت است.

شاخص مضرب پوئل.

در نهایت، این تحلیلگر به این نتیجه رسید که این شش شاخص به شکل گیری یک موقعیت استثنایی ریسک-پاداش در اقدام قیمت بیت کوین اشاره دارد. وی افزود که این معیارها در سطوحی مشابه با پایین ترین چرخه بازار در سال های 2015، 2018 و 2022 قرار دارند.

این تحلیل صرفاً ترجمه یا ارائه شده از منبع ذکر گشته می‌باشد و هیچگونه سیگنال خرید یا فروش را به مخاطب اعلام نمی‌کند و مسئولیت آن نیز با این وب‌سایت نمی‌باشد.

این تحلیل صرفاً ترجمه یا ارائه شده از منبع ذکر گشته می‌باشد و مسئولیت آن با این وب‌سایت نمی‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشدار سلب مسئولیت

وبسایت ابزار ترید هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده بدون تحقیق در مورد خبرها و تحلیل‌های که از منابع مختلف در وبسایت منتشر می‌شود، ندارد و تمام مسئولیت با خود شخص است.