ابزار ترید مرجع برترین آموزش های ایران | آموزش بلاکچین | آموزش ارزهای دیجیتال | آموزش بازار های مالی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ چگونه خطر کاهش بیشتر قیمت را از بین ببریم؟

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ چگونه خطر کاهش بیشتر قیمت را از بین ببریم؟

قیمت بیت کوین شب گذشته دوباره وارد منطقه حمایت شکسته خود (19,464 دلار) شد و معامله گران را امیدوار کرد که کاهش اخیر را معکوس کند زیرا شمع روزانه بالای سطح 19,600 دلار بسته می شود و فقط به عنوان یک تله خرس ظاهر می شود. اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و شمع روزانه زیر این سطح بسته شد.

ابزار ترید به گزارش از میهن بلاک چین، نکته امیدوارکننده در نمودار قیمت بیت کوین این است که کندل روزانه زیر حمایت 18774 دلاری هنوز بسته نشده است. اگر این اتفاق در چند روز آینده رخ دهد، می توان گفت که گاوها تا حد زیادی از موج نزولی بعدی منصرف شده اند. در این صورت، شانس تشکیل الگوی دو کفی نیز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و منطقه 17600 دلاری ممکن است این بار پشتیبانی خود را از دست بدهد.

در عرض 4 ساعت، وضعیت کمی بهتر است. شاخص RSI به وضوح یک واگرایی صعودی را نشان می دهد. به بیان ساده، قیمت های پایین تر تقاضای خرید بیشتری را به خود جلب کرده است که نشانه مثبتی است. این مورد شانس پیشروی قیمت به کانال نزولی (خطوط نارنجی) را افزایش می دهد. در حال حاضر، برای خارج شدن از این کانال، قیمت بیت کوین باید با حجم معاملات بالا از سطح 19800 دلار عبور کند.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند از این کانال روند نزولی خارج شود، احتمالا RSI خط روند صعودی خود را شکسته و قیمت را دوباره پایین می آورد.

در همین دوره، میانگین متحرک 20 دوره ای (خط زرد) اکنون به 19323 دلار و میانگین متحرک دوره 50 (خط آبی) اکنون به 19695 دلار رسیده است. برای تغییر روند در این بازه زمانی، خط زرد باید از زیر خط آبی عبور کند، به این معنی که بیت کوین ممکن است برای چندین دوره 4 ساعته نزدیک به خط آبی (محدوده 19600 دلار) بماند، یا از سوی دیگر با قدرت بالا رود.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که چند روز آینده آخرین فرصت بیت کوین برای حفظ حمایت کانال 18000 دلاری خواهد بود و شکست خط روند صعودی RSI این موضوع را تایید می کند.

خطر کاهش بیشتر قیمت بیت کوین چگونه حل خواهد شد؟

در حال حاضر، می توان گفت که کندل روزانه زیر سطح 18774 دلار بسته نمی شود و RSI خط روند صعودی را در بازه زمانی 4 ساعته نمی شکند. اگر هر یک از این 2 مورد اتفاق بیفتد، خطر نزولی برای BTC احساس می شود.

این تحلیل صرفاً ترجمه یا ارائه شده از منبع ذکر گشته می‌باشد و هیچگونه سیگنال خرید یا فروش را به مخاطب اعلام نمی‌کند و مسئولیت آن نیز با این وب‌سایت نمی‌باشد.

این تحلیل صرفاً ترجمه یا ارائه شده از منبع ذکر گشته می‌باشد و مسئولیت آن با این وب‌سایت نمی‌باشد.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشدار سلب مسئولیت

وبسایت ابزار ترید هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده بدون تحقیق در مورد خبرها و تحلیل‌های که از منابع مختلف در وبسایت منتشر می‌شود، ندارد و تمام مسئولیت با خود شخص است.